şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alizee adindaki muhte$em ablamiz soyler bu $arkiyi.
 • 3 ay boyunca deli gibi arayıp,herkese klibini anlatıp bulamadıgım,tesadufen bugun bir dukkanda calmasıyla adını ogrendigim sarkı.moi...lolita seklindedir ismi.klibinde bir kız annesinin kızması uzerine evden kacar.kucuk kardeşiyle birlikte diskonun yanar doner ısıkları arasında kendini kaybedip danseder.bir ablasından makyaj yapmayı ogrenir ve guzel kıyafetler alır.sonra mutlu mutlu evlerine geri donerler.cok eglenceli ve değişik bir fransız sarkısıdır.
 • chelseagirl'ün bir aralar bulmak için kendisini kaybettiği, arama illetini bana da sardırdığı ve delirten şarkı. şimdi ne zaman dinlesem kendisini hatırlarım, zaten klipteki kız da ufak tefek bir fransız hatunudur, pek bi çelsidir.*
 • bir nevi bizim hakan peker'in köylü güzeli
 • dinleyenlerin bilinçsiz bir şekilde bilinçaltına kaydedip ezberledikleri şarkı. bunun için özel bir psikoakustik çalışma yapılmış olduğundan şüpheleniyorum.
 • sözleri şu şekildedir:

  moi je m'appelle lolita
  lo ou bien lola
  du pareil au même
  moi je m'appelle lolita
  quand je rêve aux loups
  c'est lola qui saigne
  quand fourche ma langue
  j'ai là un fou rire
  aussi fou qu'un phénomène
  je m'appelle lolita
  lo de vie, lo aux amours diluviennes

  {refrain:}
  c'est pas ma faute
  et quand je donne ma langue au chat
  je vois les autres
  tout prêts à se jeter sur moi
  c'est pas ma faute à moi
  si j'entends tout autour de moi
  hello, helli, t'es a (l.o.l.i.t.a.)
  moi lolita

  moi je m'appelle lolita
  collégienne aux bas
  bleus de méthylène
  moi je m'appelle lolita
  coléreuse et pas
  mi-coton, mi-laine
  motus et bouche qui n'dit pas
  a maman que je
  suis un phénomène
  je m'appelle lolita
  lo de vie, lo aux amours diluviennes

  {refrain, x2}

  lo-li-ta {x8}
 • alizee isimli hanım kızımızın söylediği bu şarkı ile ilk defa liseye başladığım zamanlarda tanışmıştım. her ne kadar pop müzikle aram olmasa da klibindeki anti-estetik hava çekici gelmişti o zamanlar. buram buram kötü oyunculuk, kötü çekim, kötü senaryo kokuyordu. klibi izleyeli yıllar oldu ama annesinin alizee ile kavga ettiği sahne dün gibi aklımda. ondan hoşlanan erkekten biraz para alıyor, sonra da onu ekiyordu. ıssız bir yolun kenarındaki köy evinden kaçıp kardeşi ile yollara düşüyordu. bir bakıma eğlenmek, dansetmek isteyen ama evlerinde sıkışıp kalmış güzel fransız kızlarını temsil ediyordu kendisi. üstünde elbise namına çok bir şey bulunmadığını hatırlıyorum. ilk iş kendini bir diskoya atıyor, biraz çekingen takıldıktan sonra tuvalette uyduruk bir makyaj yapıyor ve dans pistlerine bomba gibi dönüyordu. köyden indim şehire atmosferi de bir anda yerle bir oluyor, tüm erkekler alizee kızımıza hayran kalıyordu. küçük kızkardeşi de kenarda gülüp eğleniyordu tabi. diskoların böyle tatlı seksi güzel yerler olduğu imajı çiziliyordu. öyle uslu uslu dansettikten sonra kardeşini de alarak evine, çamaşır yıkamak eylemi ile özdeşleştirdiğimiz annesinin yanına dönüyordu. (bu arada annesini oynayan şişman bayan, delicatessen'daki şişman kadına ya çok benziyor ya da aynı kişi.)
  şarkı da klip kadar basit ama yakalıyıcı olduğundan bir süre etkisinden çıkamamıştım. alizee kızımız hem yaşıtı kızlara kendilerine bulabilecekleri bir atmosfer yaratmış, hem de erkeklerin hayallerini süsleyecek bir köylü kızı fantazisi sunmuştu. ondan sonra camdan bir küpün içinde şarkı söylediği bir klibi daha çıktı. onda da incecik elbiselerle ıslanıyordu falan ama moi lolita'daki uyanıklık o klipte yoktu. tutmadı. yine de alizee o dönem sevdiğim pek çok şeyi unutmama rağmen, bilinçaltıma kuvvetli bir şekilde kazındı. öyle ki yıllar sonra kuzenimin usb belleğinde gördüğüm an "evet, evet bu o şarkı" demiş, yıllardır özlemini çektiğimi farketmiştim.
  kendisi hala bilgisayarımda bulunur ve arada açıp dinlerim. nostalji mi denir, saplantı mı denir, ne denir bilmiyorum.
 • julien doré'nin birseyler yaptigi sarkidir, cover yapmamistir kendisi, baska birseydir bu. inanilmazdir. aglarsiniz aglarsiniz gozyaslari durmaz.

  http://www.dailymotion.com/…e-moi-lolita-clip_music
 • russel crowe'nin oynamış olduğu "a good year" filminin sountdtrackinde bulunan hoş şarkı
 • feminen kuafurune rağmen maskülen olabilen julien dore'ye, alizee'ye yakıştığından daha fazla yakışan şarkıdır.