şükela:  tümü | bugün soru sor
 • michael jackson'in thriller albumu cikipda deli gibi satmasi sonucu -sanirim- grammy odul toreninde billie jean parcasini soylerken ortaya cikardigi ve geri geri giderken sanki normal yuruyormus gibi gozuken bir hareket.
  sonradan bunun bi de yanlara dogru daha komplike gorunumlusunu de uydurdu..
  helal olsun :)
 • (bkz: moonwalker)
 • a)michael jackson'ın 1982'de ortaya çıkardığı dans türü.
  b)michael jackson'ın 1988'de yayınlanan otobiyografisi.
  yanlış yazılımı için (bkz: moonwalk)
 • doru yazımı moon walk olan kelime.
 • moon walk, michael jackson'ın hayatını kendi ağzından kaleme aldığı, resimlerle bezenmiş harika bir kitap. (bkz: quincy jones)'tan tut da (bkz: diana ross)'a kadar kimle ne yaşadıysa anlatmış. alın okuyun bayılacaksınız.
 • michael jackson'un, taciz ettigi çocuklarla yasadiklarini da anlatip anlatmadigini merak ettigim kitap.
  (bkz: ates olmayan yerden duman çikmaz)

  hos merak ediyorum etmesine de üstüne para verseler okumam o ayri.
 • bir konser bombası da olan maykıl, bunu yalnızca billie jean şarkısının şovlarında esaslı olarak yapar. ritüelistik bir danstır. "aha moon walk'ın estetik kralıyım" tribine girip her şarkıda yapmamıştır. bir daha konseri olur mu olmaz mı, meçhul, hatta olmaması kendinden menkul. ancak, konserde "billie jean"in bassları başladığında "moon walk" diye alkış tutturmamıza gerek olmadan kayarak yürümeye başlayacağına emin olabiliriz maykılın. yana doğru olan hareketini ingilizce konuşan birine anlatmak istediğiniz zaman "side walk yapabilir misin bana?" diye sorabilirsiniz. ya da, bir dans yarışmasına girip, jürinin karşısında "önce en uçanından bir moon walk sonra da yandan yandan bir side walk yapacağım" diyebilirsiniz. belki maykıl'ın hayaletinin ruhu içinize kaçar.
 • bir ayağın tabanı yere tam basarken, diğer ayak, tabanı yere tam basan ayağın yanında ve sadece burnuyla yere basar vaziyette durur. bu pozisyonda, yere sadece burnuyla basan ayak, dizden biraz kırıktır. tabanı yere tam basan ayak, geriye doğru kaydırılır, bu esnada sadece burnuyla yere dokunan ayak, tabanı yere tam basacak hale getirilirken, geriye doğru kaydırılan ayak da topuktan başlayarak burna doğru, burun yine yere dokunancak ve yerden kesilmeyecek şekilde, bacak dizden hafif kırılarak havaya kaldırılır. şimdi ne oldu? ilk başta tabanı yere tam basan ayak, şimdi sadece burnuyla yere basan ayak konumuna geldi. yere sadece burnuyla dokunan ayak ise yere tam basar hale geldi. yani ayaklar yer değiştirmiş oldu. aynı hareket diğer ayak için de sürekli tekrarlanır. biraz pratikle kaygan bir zeminde kaygan bir ayakkabı ile şahane moon walk yapabilirsiniz.
 • bulgaristanda trafik ışıklarındaki yeşil adam bile yapmaktadır bunu.
  (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=xakufyiepwc)