şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • e3 2018'de duyurulmasına kesin gözüyle bakılmasına rağmen duyurulmayan oyun. ya oyunu e3'e yetiştiremediler ya da daha geniş çaplı ve kaliteli bir oyun yapmak için oyunun çıkışını ertelemeye karar verdiler. bana göre bu erteleme 1 yılın üzerinde olmayacaktır. en geç 2019 yılının son çeyreğinde çıkacağını tahmin edebiliriz. 1 yılın üzerinde bir bekleyiş injustice serisi için de iyi olmaz. normal(alışılmış) çıkış tarihi nisan 2019 olmalıydı. e3'te duyurulmadığına göre nisanda çıkması mümkün görünmüyor.

tabi netherrealm stüdyosunun alışılmış iki boyutlu dövüş oyunu yerine yepyeni bir oyun geliştiriyor olma ihtimali de var. örneğin shaolin monks 2 gibi bir oyun. belki de iki oyun türünü birleştirecekler. ya da mini oyunlar ekleyecekler.

netherrealm stüdyosu, demosu hazır olmayan bir oyunun sinematik tanıtım videosunu yayınlamıyor. oyunun demosu hazırsa sinematik videoyu yayınlıyorlar. 5-10 gün sonra da oynanış videolarını gösteriyorlar. oyunun yapım aşamasında olduğuna şüphe bile yok ama demekki oyun fiziksel olarak henüz hazır değil.

edit: game awards 2018'de duyurulmazsa e3 2019'a kadar beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

edit2: sinematik tanıtım videosunda her zamanki gibi birkaç ipucu var: dark raiden tarafından öldürüldükten sonra scorpion'un tekrar ortaya çıkması; iki farklı zaman dilimine, tag team'e veya karakter varyasyonlarına işaret ediyor olabilir. gerçi varyasyon olacağı videonun açıklama kısmında belirtilmiş. bu varyasyonları özelleştirme imkanı da sunulacakmış. yani karakterimizin; kombolarını, özel yeteneklerini ve kostümünü belirli sınırlar içinde değiştirebileceğiz. belki karakterimizin; kılıç, mızrak gibi silahları kullanması da mümkün olabilir. scorpion'un kendine özgü kılıçları zaten vardı fakat raiden'ın dövüş esnasında mızrağını kullandığını daha önce görmemiştik. belki de raiden'ın yeni varyasyonlarından bir tanesidir. mkx'de olduğu gibi, etkileşim kurulabilen mekanların olacağını da söyleyebiliriz... videonun sonundaki tanrıça benzeri karakterin de zamanı geri sardığını görüyoruz.
  • baraka, nightwolf, cabal ve noob saibot gibi dövüşçülerin tekrar kadroya eklenmesini umduğum oyun.
    (bkz: ay hadi inş. lütfen bak)
  • game awards 2018 etkinliğinde duyurulabileceği konuşulan oyun. böyle bir yapım gerçekten mevcutsa umarım netherrealm artık tembellik etmeyi bırakıp antika ue3 motorunu kullanmaktan vazgeçer. zira özellikle animasyonlar artık sırıtıyor. son 3 netherrealm yapımında aynı motoru gördük. rakipleri yıllar önce ue4'e geçti, artık bu oyun da bir zahmet unreal engine 4 ile yapılmış olsun.
  • ne demek sonya kesinlikle oynanabilir karakterlerden olmayacak? valla başlatmayın oyununuza şimdi. o sonya buraya gelecekk!!!
  • raiden’ı versinler gerisi onların olsun

merakla beklediğim oyundur
  • muhtemelen yine eski tadını vermeyecek oyundur...
  • şu gelinen noktada mortal kombat benim için bir oyundan ziyade 26 yıllık bir döneme yayılmış bir roman serisi oldu bu sebeple benim için muhteşem bir hikayenin 11. bölümüdür bu oyun.
    keşke street fighter ve tekken için de aynı şeyleri söyleyebilseydim, zaman içinde çok kötü oyunlar çıkarmalarının yanında senaryo olarak da leş bir hale geldiler.
  • şimdi bu başlıkta kıyas yapmak pek doğru değil ama mortal kombat'tan keyif alan insan sadece sadisttir. özellikle de 3d'ye geçtikten sonra inanılmaz soğudum bu oyundan. mk3 ultimate veya trilogy sevenlerin daha sonra çıkanlara ısınmadıklarına adım gibi eminim. tekken ile karşılaştırmasına giremem ama kimse mk'yı street fighter gibi bir efsaneyle kıyaslayamaz. street fighter teknik anlamda her türlü mk serisinin son dönemlerinin eline verir. street fighter'ın efsane olması mekaniğinin çok değişmemesinden, iyileştirici gelişmeler yapmasından kaynaklanır. bir de street fighter mk'ya kıyasla daha teknik bir oyundur. arcade stick ile oynayan bir kimseyi yenmek imkânsızdır mesela.

ha şimdi sf'yi oynanış tekniği anlamında hangi oyun döver derseniz, orada da the king of fighters serisi derim. kof teknik oyunculuğun allahıdır. kıyaslama yapmadan önce 90'ların arcade salonlarında sürtmüş kuşaktan olduğunuza emin olun. valla bi ortamda söylerseniz bunları dayak yersiniz. hatta shoryuken yersini.
  • mortal kombat her geçen seride seviyeyi daha da yukarıya taşıyor. az önce the game awards 2018'de yeni bir trailer gösterildi. allahım bu nedir? adrenalin tavan yaptı. nisan 2019'u bekleyeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=5n5uwoxztsu