• iki kez gövdeye, daha sonra kafaya ateş etme şekli. jeff cooper tarafından kullanılmaya başlanmış teknik.

(bkz: double tap)
    (bkz: collateral)
  • garantici atış yöntemi. çelik yedek giymesi muhtemel hedefler için ideal.

ezel'deki temmuz da yapardı bunu.

(bkz: two to the chest one to the head)
  • yakın çatışma sırasında hedef sizin üzerinize doğru hareket halinde ise en rahat nişan alacağınız yer göğüs bölgesidir, bahsedilmiş küçük çaplı mermilerin durdurucu etkisi olmadığından vursanız dahi hedef size hamle yapmaya devam edebilecektir, bu tür durumlarda iki göğüs hizasına son olarakta kafa hizasına atiş yapılır ve hedefin tehdit oluşturacak bütün ihtimali yok edilir...
  • 3 atışı da kafaya yap madem öyle. o daha garanti değil mi ?
  • sinemaya geçen örneklerinden biri için:

https://www.youtube.com/watch?v=fxv8iepbvjq
  • hedefi tamamen etkisiz hale getirmek icin kullanilan atis yontemi. amaciniz mudafaa olsa da bu yontemi kullanmaniz yargi gozunde farkli muamele gormenize neden olur. cunku amaciniz savunmaktan cok katletmektir.
  • silaari izellikle tabanca ile ates etmeyi cok seven biriyim .

poligonlara siklikla giderim ( poligon disinda tabanca kullanmayi sevmem )

bugun ankarada bor poligona gittim .

egitmen bu atisi denemem gerektigini soyledi .

lan ne kadar zor bir atismis.

soguk kanli olarak silahi titmak cok ama cok zpr . saglak boriyseniz sol ele binen yuk cok fazla ve benim gibi kollari zayif biriyseniz silahi dumduz tutmak be 1 2 sn de 3 atis yapmak cok zor .

fil.lerde falan goruyoruz ama cidden kendini kontrol etmek lazim.

mesela bir atisim da yanlislikla havaya siktim. cunku oncesinde tetigi hazir pozisyonda sikmak lazim ve bir anda hedefe o sekilde silahi dogrulturken tetige bastim .

cok ama cok acaip bir deneyim bu atisi denemek .

siselere sikmaya bemzemiypr 2 farkli hedefe hizlica sikmak lazim ve acaip bir heyecan.

bu arada ben 10 mt den siktim . belki uzak ama bilemedim
  • john wick'in çok iyi tatbik ettiği tekniktir.
  • mermi israfıdır.
hesabın var mı? giriş yap