• binlerce kez üst üste dinlenilse, yine de sıkmayacak olandır. nedenini bilmemekle beraber, "sing something good to me." cümlesini her duyduğumda daha çok seviyorum bu şarkıyı.
  • bob marley ile ilgili tüm şarkılarda ve bob marley'in bir çok şarkısında olduğu gibi umut dolu bir şarkı.

--- spoiler ---

one day my dreams will be reality
    like bobby said to me

--- spoiler ---
  • umut veren bir şarkıdır. bob abi bir şeyler söyle.
  • gece vakti beni gene derinlere götüren sözlü eser.
  • manu chaonun son ve muhteşem albümü proxima estacion esperanzadan harika 1 şarkı. şu sıralar zırt pırt mtvde klibi de gösterilmekte olan şarkı tamamen ilk albüm clandestinodaki bongo bong şarkısının formu üzerine kurulmuştur. harikadır, muhteşemdir, vs...
  • bob marleye ithafen yazılmış şarkının sözleri de aşağıdaki gibidir:

sometimes i dream about reality
    sometimes i feel so gone
    sometimes i dream about a wild wild world
    sometimes i feel so lonesome

hey bobby marley
    sing something good to me
    this world go crazy
    it's an emergency

tonight i dream about fraternity
    sometimes i say: one day!
    one day my dreams will be reality
    like bobby said to me

hey bobby marley
    this world go crazy
    it's an emergency

hey bobby marley
    this world go crazy
    it's an emergency...

tonight i watch through my window
    and i can't see no lights
    tonight i watch through my window
    and i can't see no rights
  • radyo eksenin jenerik muziklerinden biri..
  • ders çalı$ırken duyulmaması gereken bir eser. $arkı demedim dikkat ettiyseniz. zira uluslararası iktisat çalı$ırken duyulduğunda, "sokarım dersine, hayat geçip gidiyor" tribine girip, dolaptan bira alıp, dersi bırakıp kendinden geçmye sebep olabilir bu $arkı. hey manu chao, al bob'u* da gel, güzel bir $arkı söyleyin bana, dünyanın derdini bırakıp takılmamıza bakalım.
  • manu chao abimiz bu $arkinin klibine de ispanya'daki basklar'in milli takimlari saydiklari athletic de bilbao formasiyla cikip yine azinligin, ezilenin yaninda olmayi surdurmu$. $imdi dikkatimi cekti. kocum benim.

http://www.youtube.com/watch?v=i2v_xy-wsjs

bi de az once gordum ki; gecen sene ders cali$irken duyunca gidip dolaptan bi bira kapip "sikerim dersini de dunyasini da" demi$im. iyi yapmi$im. aradan bi sene gecti. artik final, vize, okul falan yok ve yine bi bira aldim dolaptan. ba$li ba$ina icme sebebi lan bu adam.
  • duyduğu taktirde rahmetlinin mezarından kalkıp gözyaşları içinde manu chao abimizin boynuna sarılacağı parçadır, reggae'ye bir saygı duruşudur, muhteşemdir.
hesabın var mı? giriş yap