• bonboş bir film bonnnnnboş. (kevin costner'ın oyunculuğu hariç.)
  • bu filmi daha önceden izlemiştim beğenmiştim. bugün yeniden izledim ve son zamanlardaki saçma filmleri düşününce daha çok beğendim. oyunculuk ve konu adına aşmış bir yapım.

kevin costner olmasaydı o karakteri kim daha iyi canlandırabilirdi bilmiyorum. araştırmadım ama eğer oscar almadıysa çok yazık etmişler adama.
  • hayatımda o kadar film izledim bu film beni çook etkiledi. bana göre underrated film'lerin babası budur. imdb puanının sürekli artmasından anlayabiliriz.
  • costner çok net rolün altından kalkmış. seri katil filmlerinde klişenin dışına çıkabilmek önemlidir. kısmen başarmış olsalar da yine de belli etkilenmeler de yok değil. william hurt'u da ayrıca tebrik etmek gerek. bazı yerlerde bana kalırsa costner'ı aşmış diyebilirim.

--- spoiler ---

şizofreni olayı fazla klişe geldi. yani seri katilleri illa şizofrenik bir durum ile öne sürmek baydı artık. hurt olmasa gerçekten şizofrenik konuşmalar can sıkıcı olabilirdi. aile meselesi de özgün gelen bir nokta. mr. brooks'un kızının da kendisine benzemesi onu kendi ölümünü düşündürecek kadar etkiliyor. bu noktada senaristleri tebrik ediyorum.

--- spoiler ---

toparlarsam iyi bir seri katil filmi. 8/10.
  • benzerlerini birçok defa izlediğiniz; zeki ve kafadan kontak seri katil filmi...

film biraz ağır ilerliyor, tahmin edilebilir olmasa da senaryonun öyle aman aman bir numarası yok, kevin costner güzel oynuyor.

6/10
  • o kadar övülmüş ki ve o kadar 5/10 bir film ki....
  • vakit kaybı bir film, çerezlik bile değil.
  • kevin costnerdan hala eski performansını bekleyenlerin ön yargı ile yaklaşıp geri plana attığı 2007 yapımı bir gerilim filmi. son derece iyi kurgulanmış ve coster'da karaktere çok yakışmış; konusu ve sürükleyiciliği de son derece iyiydi, finaliyle ile de benzerlerinden ayrılıyor. filmden aldığım tat dexterdan aldığıma benzer bir tattı ve iyi ki izledim dedirtti.
  • çift kişilik filmlerinin iyilerinden, costner çok üstdüzey, geri kalan öğeler kendisine eşlik etmiş, değişik bir konusu yok aslında ama anlatımı, kamera açıları bence değişik, sağlam filmlerden...
  • iyi başlayan ama tam doyurmayan film. ilk yarısına kadar çok iyi, sonra baş aşağı gidiyor.
hesabın var mı? giriş yap