• 8. bölmüyle kendi tarihini yazmış, aşmış bir dizi. konu basit görünmesine rağmen, oyunculuk, kurgu, sinemasal dil ve alt metin bakımından son derece keyifli ve başarılı. heyecan artarak devam ediyor.
    ilk sezonda güzel bir kurguyla olay örgüsünü anlattılar, diğer sezonlar daha da başarılı olacaktır çünkü temeli sağlam attılar. bize de tebrik etmek düşer.
  • --- spoiler ---

gerçekten 8 bölümü mükemmel olan bir hacker değil (toplumsal eleştiri) dizisi.. bölümün başında bi an tüm karakterlerin elliot alderson'un zihninde yarattığı dünyadan olduklarını sanmıştım, ancak gene elliot alderson'un zihinsel sıkıntısı olsa da, final sekansıyla tokadı vurmuştur bana...

--- spoiler ---
  • --- behzat ç 78. bölüm spoiler ---

--- 1x8 spoiler ---

bölüm sonunda mr robot aynı behzat reyiz (behzat ç) gibi akbabanın evi isimli bölümde geldiği gibi geldi. gece uzun, mevzu derin, bir konuşalım...
    --- 1x8 spoiler ---
    --- behzat ç 78. bölüm spoiler ---
  • boka sardı dediğimiz anda son iki bölümüyle ağzımıza sıçtı.
  • --- spoiler ---

8. bölümü ile "nolur daha bitme... daha cevaplanacak çok soru var" şeklinde ağzım açık bir şekilde ekran karşısında dona kaldığım dizidir. şimdi ise bekle 1 hafta bekleyebilirsen.
    --- spoiler ---
  • o kadar yorum içinde fight club, american psycho, memento, v for vendetta, matrix, dexter vs. vs. benzerliği bulunmuş ama bir kişi de çıkıp ''aga bu dizinin biçimi direk fransız yeni dalgası'' dememiş ya, yanarım, yanarım ona yanarım. pilot bölüm özelinde konuşursak; adamlar resmen fransız yeni dalgası'nın biçimini alıp dizi yapmış. jump-cutlar, bozuk kompozisyonlar, aks atlamaları, kameraya bakan karakterler, brechtyen-yabancılaştırma kullanan bir hikaye anlatımı... içerik ve biçim birlikteliği bu kadar sağlam bir dizi görmedim ne zamandır. hele ilk bölümün son sahnesinde karakterin kameraya, yani bize baktığı ve françois truffaut'nun 400 darbe'sine selam çakılan o sihirli an... özetle biçim ve içerik olarak üzerine bolca düşünüldükten sonra bize sunulan dizidir. düşünmeden izleyenler de utanmalıdır.
  • yeni bölümleri ne zaman oynadığını merak ettiğim dizi.
    cidden ya bu bölümler arası boşluk ne böyle ? 9. bölüm net tarih nedir yeşillendiriverin gari
  • bölümler arasında boşlukların olmadığı dizi. 9. bölüm bu akşam (çarşamba) amerika'da oynayacak. yarın (perşembe) izlemiş olacağız. 10 ve son bölüm de haftaya aynı günlerde yine.
  • meğer çocuk iki ruhlu şizofrenmişe bağladı ya soğudum. christian slater babasıymış ve ölmüş. çocuk onun hayalini görmüyor yalnızca, kendisi o. christian slater'ın yaptıklarını kendisi tek başına yapıyor aslında.babası görünümlü hayali arkadaşı kendisinden başkası değil. sinir olurum böyle ucuz senaryolara. çok umutluydum oysa ki yazık.
  • --- spoiler ---
    9. bölüm sonu itibarı ile fight club' a selam çakan dizi
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap