• ingilizce egitim yapan her universitenin hazirlik sinavini atlatmak icin yaptigi sinav..bazen cok zor olabiliyor kontejyani doldurmak icin...bugun girdim ordan biliorum..gecemeyenler 1 sene durumuna gore yarim donem yada birsene ve bir yaz boyunca yabanci dilleme (afedersiniz kendimi tutamadim aklima geldi gene madonna ve britney) dersi almakta..
  • (bkz: proficiency)
  • özel üniversitede össden daha çok stres yaratan hadise...işin ucunda binlerce dolar vardır çünkü..
    ayrıyeten bu sabah 10 da girececeğim sinav

(bkz: ertesi gunu sinavi olup sozlukten cikamamak)
    (bkz: ders calismamak)
    (bkz: amina koyayim muafiyet sinavi)

11 yıl sonra gelen edit: zamanında ne kadar strese girdiğimi hatırlatan olay. nasıl bir iman gücü geldiyse full çekip kısa vadede babamı kâra geçirmiş olay.ha okulu 8 senede bitirip yıllarca onun kredisini ödemem tatsız bir detay olarak aklımda yer etmiştir.
  • istanbul üniversitesi'nde insanların elini kolunu sallayarak geçtikleri sınav.
  • ingilizce hazırlık sınıfları için öğrencilerin toefl dan aldıkları geçer dercesinin, öğrencinin bu sınavı geçmiş sayılmasına yeterli olduğu, önlisans programı atlama sınavı.aynı durum* fransızca hazırlık okuyacak öğrenciler için delf ve dalf sınavlarıyla geçerlidir.
  • çukurova üniversitesi'nde writing bölümüne geçilmesiyle birlikte sınıfın yarısının bıraktığı sınavdır.

gedit: bugün
  • yabancı dilden muaf olmak adına ilk dönem için ayrı ikinci dönem için ayrı girilen sınav.
  • lise ve üniversitede girdiklerimden sonra bu sene de yüksek lisans için gireceğim sınav. bu kez hazırlık okumak için çok azimliyim *
  • bu sene girdiğim sınavdır kendisi, malum ilk sene üniversite hakkında pek bilgi sahibi değil insan. bende geçerim ve kafam rahat olur diye girdim. 64 le geçtim, meğersem o not tüm seneyi etkiliyormuş! birde ilk sene ingilizce kolay olunca arkadaşlarım benden yüksek aldılar, bende arada (bkz: aldırmagönül aldırma)dedim kendi içimden, yapacak birşey yok oldu bir kere, ama hala ingilizce derslerine gidiyorum, muafiyetten düşük alsam da pes etmem diye düşünüyorum. seneye girermiyim bilmem ama girmem gibi, neyse eğer girecekler varsa ilk sene muafiyete ;burdan şu an söylüyorum, üst sınıflara sorun ya da hocanıza, ingilizce tüm sene kolaysa girmeyin (not: benim girdiğim muafiyet hazırlık için değil, hazırlık okumadım...)
hesabın var mı? giriş yap