şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
5244 entry daha
  • bugün saçı başı ağarmış erdal'ın amcasının yalanı ortaya çıkınca aklıma şu geldi. bunların bavuluna bakılmadı tabi... onların almanya'ya gidiş öyküsü kontrol edildi mi. o gitme olayının saçma ve yalan olduğu belli. kesin o soylentiyi yaydilar cesetleri bavullarda bekletip müsait zamanda yok ettiler. bu kadar basit.
  • ikranur olayı yüreğimi dağladı yine.
    mevsim yaz bile olsa bu kadar süre dışarıda kalması ve bulunamaması normal değil.
    korktuğumuz başımıza gelecek diye korkuyorum.
  • ikranur olayinda müge'ye katiliyorum, cocuk ya görmemesi gereken bir sey gördü ya da pedofiliye kurban gitti. görmemesi gereken bir sey gördü senaryosuyla ilgili aklima gelen ihtimal su: amca sinan'in (14) ifadesine göre ikranur'u bakinip bulamayinca eve dönüyor, yemek yiyor ve sonrasinda hayvanlara bakmak icin akli geri halayla(25) birlikte evden cikip harman yerine gidiyorlar. yine sinan'in ifadesine göre iki saat kadar orada kaliyorlar. daha sonra eve geldiklerinde ikranur'u göremeyip saga sola soruyorlar ve cocugun kayboldugu anlasiliyor. bu zaman akisinda bu iki kisinin harman yerinde iki saat ne yaptigi bence kritik. cünkü yayindaki ablanin (sevgican sanirim ismi) söyledigine göre bunlar hayvanlarla ilgilenmekten cok telefonla oynarlarmis, is yapmaya cok meyilli tipler degillermis. bunu duyunca aklima ergenlige giren sinan'in ablasiyla cinsel münasebete girdigi, ikranur'un da orada dolanirken bunlari gördügü senaryosu aklima geldi. hemen igrenc demeyin, dünkü yayinda gördük ki hala cidden saf, zeka geriligi olan bir kiza benziyor, sinan bu durumdan faydalanmis olabilir, bu ikisini bir arada gören ikranur'a da bu ikisi bir seyler yapmis olabilir.

cok teori kastim farkindayim ama maalesef aradan gecen dört günün ardindan ya ikranur'un kendisine bir sey yapilmis olmasi ya da bu tarzda bir olaya sahit olmasindan dolayi basina bir sey getirilmesinden baska bir ihtimal kalmiyor gibi.
  • ikranur adlı küçük kızın tüm sülale, ana, baba, hala hepsinde zeka geriliği var. hatta muhtemelen ikranurda da var. belki bütün köyde var. annesi olayı sırıtarak anlatıyor. halalar zaten hebele hübele konuşuyor. hepsi gerizekalı...
  • müge neden şenayı bıraktı da şabanın tarafına geçti ben anlayamadım?

edit: konuş kız şenay. çok haklı dün aşırı savundu şabanı müge anlı. şaban günlerdir ona buna bağırıyor tehtidler savuruyor köpek diyor.

edit2: erdal yine bişiler diyo karmakarışık.
  • şenay da ergen gibi yok bana iftira attılar, bilmem ne? konu yangın ama insanlar kişisel meselelerini ortaya koyuyolar ve haliyla konu saçma sapan yerlere geliyor. erdal, eda dışında kimseyi stüdyoya alınmamalı. çünkü sürekli sülale meseleleri konuşuluyor
  • erdal karısının ve çocuğunun ortadan kaybolduğu gün neler yaptığını bir türlü ayrıntılı hatırlayamıyor. burada şüpheli bir durum var. yani bazı anlar vardır, sürekli aklında döner, o kadar çok düşünürsün ki unutamazsın. hele ki böyle bir olayda asla unutmazsın. dakikası dakikasına aklına kazınır.
  • programda aranan, 4 gündür kayıp olan ikranur tirsi'nin kahretsin ki cansız bedeni bulunmuş.

el kadar bir çocuk daha hiç yoktan hayatını kaybetti. sabah annesinin gevşek gevşek konuşmalarını dinledim. zaten evi bir terk etmiş, sonradan geri dönmüş, başkasıyla imam nikahı yapmış, onunla da olmamış falan... çocuk kalmış babaannenin, halanın umuduna. sorumsuz insanlar yüzünden yitip giden kaçıncı çocuk bu! çocuğunuza kutsal kitaptan isim koyuyorsunuz, ağzınızdan allah, din, kitap düşmüyor ama yemediğiniz bok da yok. zevkine bu kadar düşkün olan, çocuk yapmasın amk! çok pis şeyler çıkacakmış gibi geliyor bu kızcağızın ölümünün altından. öff içim sıkıldı.
  • ikranur malesef ki ölü bulunmuş.
    keşke çocuk yapmak yasa ile korunabilir hale gelse. keşke bazı insanların üremesi yasaklanabilse.

hiç insan hakları, temel hak ve özgürlük falan demesin kimse.
    sorumsuz, cahil ebeveynler yüzünden giden kaçıncı can bu. o anası olacak insan sahip çıksaydı kızına, yanında olsaydı yitip gider miydi bu güzel kız.

bu ölümlerde, ölüme üzülürken bir yandan da umarım istismar etmemişlerdir demek çok acı artık. o kıza dokunmamışsınız umarım.
  • ah be ikranur

tam da şimdi onunla ilgili bu çocuk korkarım ki sağ bulunmayacak yazacaktım.
    çok üzüldüm yine o iğrenç beyin yerine tezek taşıyan köylü zihniyetinin kurbanı oldu küçücük çocuk.

ikranın cesedi evinden 4 km uzakta dere yatağında bulunmuş eğer akıntı olan bir dereyse çocuğu evinin yakınlarında öldürüp dereye atmış olabilirler ama akıntı olmayan bir yerde ise arabayla götürüp bulunduğu yere atmışlardır.bunun önemi şu 13 yaşındaki amca derede akıntı varsa şüpheli olabilir.

sinop yangınında ise erdal battıkça batıyor insan ailesini kaybettiği travmatik bir günü saniye saniye hatırlar. erdal ise o kadar kaçamak cevaplar verdi ki en baştan beri ya onu aldım ya bunu,ya onu yaptım ya bunu,ya oradaydım ya burada gibi cevaplar klasik yalancı cevabıdır. bu kadar yalan söyleyen bir insanın masumiyetine asla inanmam. her şeyin içinden onun çıkması çok yakın çember daraldı şaban da her şeyi biliyor suç ortağı!
140 entry daha