• minik zehra'nın cinayeti konusunu işleyen program. bu konu işlenirken ister stüdyodayken olsun ister bugün evinden canlı yayına bağlandığı anda olsun, baş şüpheli kadriye'nin sürekli pis pis sırıttı alaycı bakışlarla bakıp durdu. gayet mutlu ve rahat bir hali var. o ailenin canının yandığını, cinayetin çözülmesi için çırpındığını görmek ona büyük bir zevk veriyor belli ki. aileden istediği intikamı istediği hıncı almış anlaşılan.
  • amşe'nin iki haftada türkçeyi söktüğü program. bunların yaşadıkları hayatı görünce içlerinde en masumu kadriye görünüyor. en azından göte göt demiş, oradaki ilk çağ kabilesi içinde devrim gerçekleştirmiş. siz, istediğiniz kadını alıp satarken ben de her istediğim erkekle olurum demiş. bu cinayeti kadriye'nin işlediğini düşünmüyorum. çünkü bir nedeni yok zaten istediği adamlarla beraber oluyor ki bunu bütün aşiret kabilesi de biliyor. ismail ve çocukları üzerinde durulmalı. küçük kız belki de ensest ya da eşcinsel bir ilişkiye şahit oldu?

edit: müge de sıkıldı artık bunlardan. en aklı başında olan kişi cuma diyor. ama nedense konu amcasına geldi mi cuma da aslan kesiliyor.
  • amın oğlu yaprak öde yusuf’un bileziklerini.
  • zehra cinayeti çözüme doğru gidiyor gibi. hadi hayırlısı. küçücük çocuktan ne istediler. çok üzücü.
  • programın adında ki "tatlı" kısmını merak ettiğim programıdır. sert kısmını müge anlı temsil ediyor diye düşünüyorum.
  • kuzenlerin, babalar ve oğulların ve amcalar ile yeğenlerin arasında 'kadın' döndürdüğü urfalı topdağ ailesi üzerine birisi çıkıp sosyolojik tez yazmalı. işte anadolu'nun o çok dillere pelesenk olan kadim kültürü bu.

üniversitede anadolu tarihi dersimize giren hocamız 'anadolu kadim kültürünün en önemli özelliği olmamasıdır' demişti. şimdi adamı çok iyi anlıyorum. binlerce yıl önceki hitit krallığında bile hanedanda ölen kişinin karısıyla diğeri evleniyormuş. şu anda m.s 2020 yılında kendi ifadeleriyle çok namuslu olan topdağ ailesinde aynı kadın * ailenin 3 erkeğiyle de evlenmiş ve şu andaki kocasıyla beraber kendisiyle evlenmek için önceden talip olan kocasının kardeşiyle aynı avluda yaşamına devam ediyor ve hala cinayetin bu olayla bir bağı olabileceği ailenin aklına gelmiyor!

artık denilecek bir şey yok.
  • bence olay cok daha baska cikacak..

kadriye ne dedi zehra bana geldi ve annesini sordu bende annesinin igne ye gittigini soyledim cocukta disari cikti dedi...

zehranin ciktigini kimse gormemis deniyor ,
    gormeyenler kim ?zehranin kardesleri ,onlarda oyun oynuyor ..

zehra pekalada top oynamak yerine amca cocuklari olan ,sanirim bir para alinip verilmis aralarinda,bir adam var onun kiziyla zehra arkadasmis.oraya gitmis olabilir.yada annesinin arkasindan gitmis olabilir.

ben 8 yasindayken kizkardesim 6 yasindaydi.
    annem hastaneden cikan komsumuza yemek goturmek icin disari cikmisti. 10 dakika icinde kizkardesimle evimizin damindaydik .kiz kardesime dama cikalim ,damda yerdeki sakizlari sundurerek insaat tellerine takalim ustunden atlayalim demistim.

kiz kardesim sakizi sundurken arka arkaya gidiyordu.
    saka icabi duseceksin demistim,ikincisinde gercekten damin kenarindasin duseceksin dedigime inanmadi ..
    sonuc 8 metreden betona dustu. allahim esirgemisti .alninin ustune dusmesi hayatini kurtardi .hic bir yan etkisi kalmadi. komsuda anneme muz vermis cocuklara gotur diye.annem kizkardesimi kanlar icinde gormustu. sanirim en buyuk darbeyi annem aldi....

bunu anlatmamin sebebi cocuk aklinin nasil calisacaginin tahmin edilmemesi.

bence bu cinayeti cozmek istiyorsa muge anli farkli olasiliklarida degerlendirmeli..

zehra o evden cikti gitti ve akrabalardan birisi alikoydu sonra sabah kimse gormeden oldurdu.
    baska solaklar kesin vardir..

bencede kadriye katil degil.
  • olay 25 ocakta meydana geliyor. yani zehra’nın cinayeti. ocak ayında urfa gibi bir şey karlı olmaz mı ve hayvanlar otlatıabilir mi bu koşullarda. bilen biri yazabilir mi ben köyde hiç yaşamadım fakat kış aylarında otlatmak hayvanları mantıksız geldi.

musa kardeşinin katili bulmadan lütfen dönmesin. olaylar kızıştı bugün bayağı. umarım kaçarak dönmez köyüne.

edit: tamamiyle saçmalamışım arkadaşlar. ılıman iklime sahip bir bölgeymiş oralar ve doğal olarak kar da olmazmış pek. cahilliğim affola. sadece teori üretmeye çalışıyordum. :( beni aydınlatan yazarlara teşekkürler.
  • müge’nin bugün ima ettiği katil kim ya ben anlamadım. bilen biri haber verebilir mi?
  • ülkenin gerçekleriyle yüzleşmemi sağlayan program. kocasının kardeşine/kardeşinin karısına atlayan, iki kadını kendine eş olarak alan, kadınları erkeklere satan vs ve aynı zamanda din imandan bahseden birsürü ahlaksız insan görüyoruz. müge anlı da çok şükür hepsinin ağzının payını veriyo da bir nebze rahatlıyorum. canım müge anlı
hesabın var mı? giriş yap