• birkaç hafta önce kanal 24 haber müdürlüğüne getirilmiş haberci.

  eğitimi medya ile ilgisi olmayan bir alanda olmasına rağmen daha öğrenciyken başladığı televizyonculuk pratiği içinde kendi kendisini yetiştirip iyi noktalara gelmiştir. tgrt'de haber daire başkan yardımcılığı, star televizyonunda gene haber merkezinde bir şeyler bir şeyler ve ayrıca bir sabah programı (gazete filan okuyorlardı, haber veriyorlardı, konuk ağırlıyorlardı bir hanımefendi ile) ve son olarak da 24'te editörlük/spikerlik yaptı.

  bunlara ekleyebileceğim üç nokta daha var:

  bir, teyzemin oğludur. iki, istanbul'a ilk geldiğinde yerini bilmediği için onu -televizyonculuğa başlayacağı kanal olan- tgrt'ye (ki o vakitler merter'deydi) ben götürmüşümdür ve olaylar gelişmiştir. üç, ekşi sözlük'ün reytingi tartışılmaz, benim yüzümden çocuğun sicili bozulmasın; sülalenin anarşik kominik kotasını tek başıma doldurduğumdan kendisinin veya başka bir kuzenin böyle sakıncalı fikirlerle alakası olmamıştır.
 • akpartizan yayıncılardan biri. 24 tv'deki performansında hırçın olmayışı, sert söylemlerde bulunmayışı, mülayim tonda konuşması fanatizmini gizlemiyor, sadece eleştirilerden kendisini korumaya yarıyor. sözlük'te bile ratinginin düşüklüğünü böyle yorumlamak lazım. halbuki murat çiçek türünden elemanlar, nefret söylemlerinin üretildiği alanlarda gol atmak yerine iyi paslar vererek itidalli görünmeyi seçen vasatlığı giyinirler. son derece tehlikeli bir vasatlıktır bu. sinsiliği barındıran, tatlı tatlı dezenformasyonu kurgulayan bir vasatlık. elif çakır'ın görüntüler çıktıktan sonra kabataş yalanı'nı sürdürdüğü yayında zaman zaman 'ben ne yapıyorum?' bakışı atsa da, diğer taraftan melih altınok'la birlikte yaptığı programlarda partnerinin coşmasına tereddütlü adımlarla yaklaşsa da hakkındaki 'yandaşlık' kanaati yok olacak gibi değil.

  akp iktidardan gittiğinde nasıl u dönüşü yapacak, virajı hangi pespaye taktiklerle alacak bilmiyorum ama pişkinlik manzumesi yazmak konusunda son dönemde oldukça idmanlı olduğu için köşe kapmakta zorlanmayacaktır.

  doğrudan ya da dolaylı yollardan kitleleri bölen, kutuplaştıran, hedef gösteren, iç savaşın tohumlarını eken bütün medya mensuplarını allah affetsin.

  ben?

  ben, insanlık suçlarını bağışlayacak yücelikte değilim, üzgünüm.