şükela:  tümü | bugün
 • birkaç hafta önce kanal 24 haber müdürlüğüne getirilmiş haberci.

  eğitimi medya ile ilgisi olmayan bir alanda olmasına rağmen daha öğrenciyken başladığı televizyonculuk pratiği içinde kendi kendisini yetiştirip iyi noktalara gelmiştir. tgrt'de haber daire başkan yardımcılığı, star televizyonunda gene haber merkezinde bir şeyler bir şeyler ve ayrıca bir sabah programı (gazete filan okuyorlardı, haber veriyorlardı, konuk ağırlıyorlardı bir hanımefendi ile) ve son olarak da 24'te editörlük/spikerlik yaptı.

  bunlara ekleyebileceğim üç nokta daha var:

  bir, teyzemin oğludur. iki, istanbul'a ilk geldiğinde yerini bilmediği için onu -televizyonculuğa başlayacağı kanal olan- tgrt'ye (ki o vakitler merter'deydi) ben götürmüşümdür ve olaylar gelişmiştir. üç, ekşi sözlük'ün reytingi tartışılmaz, benim yüzümden çocuğun sicili bozulmasın; sülalenin anarşik kominik kotasını tek başıma doldurduğumdan kendisinin veya başka bir kuzenin böyle sakıncalı fikirlerle alakası olmamıştır.
 • upa anadolu üniversitesi temsilcisi genç bir uluslararası ilişkiler uzmanı adayı. yazı arşivine şuradan ulaşılabilir;

  http://politikaakademisi.org/tag/murat-cicek/
 • akpartizan yayıncılardan biri. 24 tv'deki performansında hırçın olmayışı, sert söylemlerde bulunmayışı, mülayim tonda konuşması fanatizmini gizlemiyor, sadece eleştirilerden kendisini korumaya yarıyor. sözlük'te bile ratinginin düşüklüğünü böyle yorumlamak lazım. halbuki murat çiçek türünden elemanlar, nefret söylemlerinin üretildiği alanlarda gol atmak yerine iyi paslar vererek itidalli görünmeyi seçen vasatlığı giyinirler. son derece tehlikeli bir vasatlıktır bu. sinsiliği barındıran, tatlı tatlı dezenformasyonu kurgulayan bir vasatlık. elif çakır'ın görüntüler çıktıktan sonra kabataş yalanı'nı sürdürdüğü yayında zaman zaman 'ben ne yapıyorum?' bakışı atsa da, diğer taraftan melih altınok'la birlikte yaptığı programlarda partnerinin coşmasına tereddütlü adımlarla yaklaşsa da hakkındaki 'yandaşlık' kanaati yok olacak gibi değil.

  akp iktidardan gittiğinde nasıl u dönüşü yapacak, virajı hangi pespaye taktiklerle alacak bilmiyorum ama pişkinlik manzumesi yazmak konusunda son dönemde oldukça idmanlı olduğu için köşe kapmakta zorlanmayacaktır.

  doğrudan ya da dolaylı yollardan kitleleri bölen, kutuplaştıran, hedef gösteren, iç savaşın tohumlarını eken bütün medya mensuplarını allah affetsin.

  ben?

  ben, insanlık suçlarını bağışlayacak yücelikte değilim, üzgünüm.
 • beceriksizdir.

  gecenin yayınında "akp'nin chp'yle koalisyon yapmasından akp tabanının çok rahatsız olacağı konuşuluyor" türünden bir cümle kurunca akp'nin çöküşünü kamufle etmeye çalışan gülay göktürk'le nagehan lalçı da "kim söylüyor bunu?" diye soruverdiler.

  cevap kem kümdü :"eeee... şey.. kendi çevremden duyduğum bu...."

  işgüzar yancılık böyle dilini dolayıveriyor insanın işte. kişisel hezeyanları ve akp goygoyu yapacağım diye chp'yi mesnetsiz mesnetsiz küçük düşürmeye çalışsa da masayı paylaştığı kadın gazeteciler (onlar da yancılar ama akıllılar) çiçek'in bu hezeyanına destek vermeyerek lafı toparlayıverdiler.. hala öğrenememiş bu işleri... hem gazeteci değil hem de yanaşmada bile acınası halde..

  tanım:

  en sevimsiz haliyle akp muhaliflerine müfteri davranıp zulmederek, mevcut akp sempatisinin daha da düşmesine katkı sağlayan zavallıdır. teşekkürler murat çiçek.
 • bugünkü yazısında, dershane ile kumarhaneyi bir tuttuğunu ifade etmekten beis duymayan; tez vakitte aklını başına devşirmesi için böyle mübarek günlerde kendisi için dua edilmesi gereken şahıstır.
 • tam bir öküzcan. her şeyi paralele bağlamak için çırpınıp duruyor. bir cem küçük olamayacak hiçbir vakit. ama az buçuk kafasını kullanır be insan. tutmuş şimdi de kck operasyonlarının, mit'in örgüt içindeki muhbirlerinin ajanlarının etkisiz hale getirilmesi için yapıldığını yazış. zamanında alkış tutarken aklınız neredeydi be zavallı? şimdi mi "büyük resmi" gördün?

  ***
  şu ifadeleri kullanmış 16 eylül 2015 tarihinde yayımlanan köşe yazısında:

  uyumadı ama kör ve sağır bırakıldı. hem de bilinçli olarak ve bu günler hesaplanarak.

  nasıl mı?

  star yazarı ahmet kekeç, 24 tv’de yayınlanan “esas mesele” programında hatırlattı.

  oslo görüşmeleri sırasında dönemin mit müsteşar yardımcısı afet güneş muhatabına “şehirlere bomba yığınağı yaptığınızı biliyoruz” sözü belki de hem pkk’yı hem de paralel’i panikletti.

  devletin bunu bilmesinin tek bir yöntemi var. istihbarı ajanlar ve elemanlar.

  plan devreye sokuldu.

  kck operasyonları ile devlet kör ve sağır yapıldı.

  aslında paralel bir taşla iki kuş vurdu.

  ellerine plastik kelepçe takılarak tespih tanesi gibi dizilen kck’lıların aslında bir perdeleme olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.

  ***