şükela:  tümü | bugün soru sor
 • psikiyatrist murat dokur aile ve ilişki terapistidir. terapi eğitimini mrida yapmıştır. şu an istanbulda eğitime ve terapiye devam etmekte olup, her yıl kongreler düzenleyen aile ve evlilik terapileri derneğinin (aetd) başkanıdır.
 • istabul bilgi üniversitesi psikoloji bölümü öğretim üyesi. konusunda*türkiyenin teklerindendir.
 • şu anda muhabbet kralına konuk olan beyefendi.

  (bkz: sessiz ve derinden)

  "ilişki emek istemez, sağlıklı bireyler yeterlidir." diyerek beni derin düşüncelere salan zat-ı muhteremdir aynı zamanda. brava
 • bu şahsı bugun tanıdım, medya kralı sayesinde. (daha bugun tanıyor olmak benim kişisel cahilliğimdir)
  tam bir "sayısal zeka" örneği.. konuşmasının şekli, tavrı, olaya yaklaşımı, bakış açısı.. her şeyi ile "sayısal-mantıksal zeka" yaklaşımı..
  pek bir yakın geldi, cümle kuruşu bile, cümle kurarken cümlenin öğelerini sıralayış şekli bile.. matematik terimi dizer gibi cümle dizmek..
  daha 1 saat dinledim, ancak übermensch olacak kişilerden birisi.
  "insan canlısı" gibi kelimeleri kullanan adam.. sokakta dalga geçerler böyle tanımlamaları farkında olmadan kullanan insanlarla, türkiye halkı bu, okuyan adama "entel" diye dalga geçen insanlar çoğunlukta..

  ancak konuşması çok duru, yavaş, sakin, usul usul.. bu yönünü kıskandım..
  ben saniyede 5 kelime konuşan bir insan olarak çok kıskandım..
 • mantıklı, beyefendi ve daha birçok şey olduğu gibi aynı zamanda müthiş eğlenceli psikiyatr.

  insanların bulunmaktan çoğunlukla sakındığı psikiyatr muayenehanesini, "hadi artık günler geçsin de tekrar gideyim" yerine çevirir. sıkıntılarınızdan, sorunlarınızdan kurtulasınız gelmez o müthiş sohbetinden ve tespitlerinden ayrı kalmamak için. yıllar sonra televizyonda görüp "çok özledim ben bu adamı yahu, bi ziyaretine gideyim" hissiyatı uyandırır bi de... müthiş doktor.
 • mony elkaim diye biri var bilmem duydunuz mu?

  murat dokur 25 ve 26 aralık 2010 tarihinde mony elkaim’i hilton’a getirmiş iki gün boyunca sadece kendi öğrencilerinin katılabildiği bir atölye çalışması gerçekleştirmiştir. atölye çalışmasında yok yoktur. sistemik eksperiyantal ne ki diyenlerin eline, yüreğine, zihnine su serpmiştir mony.

  iki güne damgasını vuransa hiç şüphesiz ‘alliance’ olmuştur. tabi bunun yanında mony, murat hoca için “murat avrupa’nın en iyi eğitimcilerindendir onun öğrencisi olduğunuz için çok şanslısınız” demiştir.
 • uzman psikolog yael profeta ile birlikte yazdıkları, aile ve çift ilişkisi kavram ve dinamiklerini inceleyen"aile ve çift terapisi" isimli bir kitabı mevcuttur.
  baskısı tükenen bu kitap, "ilişki denklemi" başlığı altında yeniden basılmıştır.
 • şu anda okan bayülgen'in konuğu. stüdyodaki diğer bilim insanlarının arasında dikkatimi çekti. google'da araştırdıktan sonra, tanımıyor oluşumdan utandım çok; zira cerrahpaşa tıplıymış kendisi. kan çekti derler ya herhalde öyle oldu. her zaman görmek istediğimiz hocalardan, zira zor bulunuyor böyle efendi insanlar. tebrik ediyorum haddime olmasa da.
 • sözlük yazarı olmasından kıllandığım psikiyatrist.

  olamaz mı olabilir.
 • varımı yoğumu satıp eğitimine başladığım ve kendisini görür görmez freud'dan etkilendiğim kadar beni etkileyen, aşık olunası kişilik. ayrıca eğitiminde sözlüğe ve geziye selam çakıp sempatimi ikiye katladı. anladığım kadarıyla hiç durmadan saatlerce konuşabiliyor; bilgi birikimine hayran oldum. bir gün bir rakı masasında kendisiyle oturabilmeyi umuyorum.