şükela:  tümü | bugün
 • yaptığı çalışmalar ile türkiye'de championship manager oyununun internet ortamında yayılmasını sağlayan, ilk türk cm sitesini ve turksportal'ı kuran önemli insan...birçok cm hayranı tarafından niki olan vieri olarak tanınır.
 • turksportal'ın başarılı ve mükemmel webmaster'i.. inanılmaz dizaynlara imza atan büyük şahsiyet.. türk cm camiasında tanımayanı olmayan kişilik
  (bkz: tabu)
 • (bkz: by vieri)
 • türkiye'de her kafede cm oynanmasına, oyuna türk liginin eklenmesinde, oyunun a'sında z'sinde büyük katkısı bulunan turksportal'ın kurucusu.
 • önümüzdeki hafta asker olacak turksportal kurucularından.
 • askerliğinin bitimine 6 ay kalsa bile döneceği güne ilişkin insanın içine umut yağmuru yağdıran bir melek..iyi niyet ve çalışkanlık abidesi..kendimi onun yanında lanet biri gibi hissediyorum.
 • 12 aralık 1962 tarihinde trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak tunçbilek (kütahya)'de doğdu. 1969 yılında tunçbilek'de başladığı ilk öğrenimini, 1974 yılında sorgun (yozgat) yeşilyurt ilkokulu'nda tamamladı. aynı yıl girdiği öğretmen okulları sınavını kazanarak kayseri mimar sinan öğretmen okulu (sonradan öğretmen lisesi)'nda ortaöğretimime başladı ve buradan 5 haziran 1980 tarihinde mezun oldu. 17eylül 1981 tarihinde, istanbul üniversitesi, edebiyat fakültesi, tarih bölümü lisans programına girdi ve 17 haziran 1985 tarihinde mezun oldu.

  1985 yılında başladığı istanbul üniversitesi, sosyal bilimler enstitüsü, genel türk tarihi yüksek lisans programını, 2 aralık 1987 tarihinde, osmanlı-özbek siyasi münasebetleri (1510-1740) adlı tezini vererek tamamladı. bu arada, 26 haziran 1987 tarihinde, i.ü. edebiyat fakültesi, tarih bölümü yakınçağ ve türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı'na araştırma görevlisi olarak atandı. şubat 1988'de, i.ü. sosyal bilimler enstitüsü yakınçağ tarihi doktora programına kayıt oldu. fakat, bir süre sonra, 1989 yılında, o zamana kadar birleşik olan yakınçağ tarihi ile türkiye cumhuriyeti tarihi ayrı birer anabilim dalı haline getirilince türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı'na geçti.

  eylül 1991-şubat 1992 tarihleri arasında yabancı dil bilgisini geliştirmek, arşiv ve kütüphanelerde çalışmak amacıyla ingiltere (londra)'ye gitti. 24 aralık 1993'te, 1853-1856 kırım savaşı'nda kafkas cephesi adlı tezini vererek yakınçağ tarihi doktoru ünvanını aldı. beş yıl araştırma görevlisi dr. olarak i.ü. edebiyat fakültesi, tarih bölümü, türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı'nda çalıştı.

  "mondros mütarekesi'nden sonra osmanlı devleti ve kafkasya" konusunda, 1994-1997 yılları arasında her yaz döneminde iki ay olmak üzere ankara'daki genelkurmay askerî tarih ve stratejik etüd (atase) başkanlığı arşivi'nde çalıştı.

  26 nisan 1999'da aynı bölüm ve anabilim dalında yardımcı doçent kadrosuna atandı. 18 ekim 1999'da atatürk araştırma merkezi haberleşme üyeliğine seçildi. 26 kasım 1999 tarihinde, türkiye cumhuriyeti tarihi doçenti ünvanını aldı.

  14 mayıs 2001 tarihinde de türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı doçentlik kadrosuna atandı. halen i.ü.edebiyat fakültesi, tarih bölümü, türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

  kaynak :www.istanbul.edu.tr
  ------------------------------------------------
  kendisi görev yapmakta olduğu i.ü.edebiyat fakültesi, tarih bölümü, türkiye cumhuriyeti tarihi anabilim dalı'ndan ayrılarak arşive genel müdür yardımcısı olmuştur.
 • başbakanlık devlet arşivleri genel müdür yardımcısıdır.

  24 eylul 2005 bilgi universitesi ermeni konferansina da konuşmacı olarak değil de, dinleyici olarak katılmıştır, çağrılmıştır. arşiv ne, konferans ne? arşivden sorumlu müdür yardımcısı konuşmuyor da tarih bilgisi ve bilinci olmayan herifler tartışıyor öyle mi?

  ee demokrasi?
 • football manager 2006 türkçe yamasını çalıştırmayı beceremeyen ben ile msnde yarım saat kadar uğraşmış ve yamayı çalıştırmamı sağlamış yardım sever kişi.
 • lig tv'deki futbol online programına konuk olarak turksportal'ı tanıtıp football manager 2005 oyunu hakkında ve bu oyunun türkiye araştırma ekibi hakkında bilgiler veren başarılı insan..