• odtü'nün cumhurbaşkanı tarafından atanan yeni rektörü
  • odtü'nün yeni hektor'u kendisi
  • kendisi gercek odtü'lü oldugu icin kacinci siradan secildiginin onemli degil de odtu rektor koltuguna bir saray soytarisinin yine oturmadigini gorerek sevindigim kisi.
  • https://twitter.com/mvkok

önündeki beyaz şarap galiba. teselli bulduğumuz şeye bak.
  • odtü'nün yeni rektörüdür. iki-üç dakika araştırma yaptıktan sonra ilk izlenimim atatürkçü tabandan olduğudur. gezi zamanında şöyle bir bildirinin altına imzasını atmıştır. böylece cumhurbaşkanının atatürkçü tabana açılımı tam gaz devam ettiği belli olmuştur. akp-vatan paktı ve boşaltılan cemaat kadrolarına yetişmiş eleman olarak kemalistlerin yerleştirilmesi de beklenen bir konuydu. sıradaki isim mit başkanı. eğer o da beklediğim kişi olursa, bu konuda çok daha emin olacağım.
  • eğer görevi kabul ederse, odtü adına hayırlı olmasını dilerim kendisinin.
  • odtü rektörlük seçimlerine adaylığını koyan ve seçimlerin sonunda en fazla oyu alan ikinci kişi olarak seçilen rektör adayıdır. ikinci sıradan olup seçilmesi üzücü olsa da (demokratik sebeplerden ötürü), orta doğu teknik üniversitesinin ruhunu taşıyan bir insandır.
    okulum için kendisinin alternatif kişi olarak saçma sapan insanların gösterilmesi riskine girmeyerek rektörlüğü almasını diliyor, nevzat hocanın da bu durumu olgunluk ve anlayışla karşılamasını bekliyorum. (ki o zaten öyle karşılayacaktır)

ancak burada daha da olgun davranması gereken odtü öğrencileri ve mezunlarıdır.
    hocamlar, en azından bu ruhu taşımayan biri değil yeni rektörümüz.

edit: beni o kadar yanılttın ki verşan hoca. arkanda durmak için tek bir neden bile kalmadı.
  • kimmiş neciymiş diye özgeçmişini okumak istedim fakat kör oldum.

işte o özgeçmiş
  • yusuf ziya yök başkanı olduğunda da sevinenler olmuştu, odtü'lü, sosyal bilimci, halden anlar, iyi insandır vs. diye. bu zat rektör olduğu için de sevinenler var. odtü'lü değilim, hiçbir adayı tanımam ama bu zatın rektör adaylığı vaatleri arasında otopark sorununa kadar her türlü "teknik" detayın olduğunu ama akademik/bilimsel özgürlük namına bir tek kelimenin (özgürlüğün kendisi dahil) geçmediğini hatırlatırım. (gelecek yıl şenlik zamanında çok fav alacak bu ileti. hatta o vakte de kalmayabilir.)
  • profil düzgün görünüyor ama gerçek odtülü haketmediği mevkiyi kabul etmez. seçimi ben kazanmadım, kazanan kişi rektör olmalı diyerek pozisyonu reddetmesi icab eder.
hesabın var mı? giriş yap