• tinerin etkisi narkozla geçiyormuş diye düşündürten haberdir. şaka bir yana geçmiş olsun küçüğümüze. beşiktaş'ı tutmakta ayrı bir hastalıktır, çiledir, erken yaşta kurtulmuş oldu, sağlığına kavuştu :))
  • içten içe galatasaray hayranlığı duysa da çevresinin beşiktaşlı olması baskısı ile beşiktaşlı olan bir çocuğun narkoz etkisinde bilinçaltında bulunanları dile getirmesinden başka birşey değil. bırakın çocuklar istedikleri takımı tutsun, daha 9 yaşında çocuk için beynini aldırma,erkek olma, kökünden kesme esprileri dönüyor ayıp ulan develer.
  • çivi çiviyi söker mantığıyla tinerin etkisinden narkozla kurtulunabileceğini gösteren çocuk. tüm tinercilere bir umut ışığı doğdu.
  • ufacık çocuktan ne istiyorsunuz aq.

gülün geçin işte hayatın komik yanlarından biri. yok kökünden mi kesmişler yok suri doğmuş bilmemne. böyle hayat geçmez oğlum gevşeyin biraz. eğlencenize bakın.

çocuk da çok tatlı bi şeymiş dişler falan yok tezahürat da yapacak yapamıyor falan ehehe.
  • çivi çiviyi sökermiş arslan parçası. bi narkoz sayesinde ömür boyu tinere bağımlı olmaktan kurtuldun. gelmiş geçmiş olsun :)
  • yavru aslan erkek olmuş
    yemiş narkozu sünnet olmuş
    muslera sevgisi ile dolmuş
    galatasaray şampiyon olmuş
    ...

aramıza hoş geldin aslan parçası!
    büyük geçmiş olsun.
    bugün narkoz, yarın uçucu,sonra uyarıcı,sonra uyuşturucu... mazallah.

allah yüzüne baktı da şok etkisi oldu!
    öyle farkına vardı. onu erkekliğe götürecek ilk adımın atıldığı,kazasız ve başarılı şekilde gerçekleştirilen ameliyat bahane olmuş,doğru yolu bulmuştur.

hiç şüphe yok;yüce evren ona gerekli mesajı vermiştir.
  • narkoz'un yan etkilerini tam olarak bilmiyorum ama sanırım genç arkadaşımızda yan etkisi bu olmuş. buradan genç arkadaşımıza geçmiş olsun diler,en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ederim.

bu arada bu olaya fanatizm gözüyle bakıp çocuğa ana avrat söven yazar ya da yazarlar olursa en başında şunu bilmeleri gerekiyor ki bunu yaşayan çocuk daha 9 yaşında ve narkoz'un yan etkilerini "tam anlamıyla" biliyorsanız yorum yapın. aksi halde doktora falan gidin burada boş yazı okumayalım.
  • koyu bir galatasaray taraftarıyım. gittiğim her yerde bunu belli ederim. okulda öğrencilerimin hepsi bilir mesela benim galatasaraylı olduğumu.

yıllar önce koyu beşiktaşlı bir öğrencim vardı. (yaş 8-9 civarı) beden eğitimi derslerine bile bjk formasıyla çıkardı. çok güzel bir çocuktu. ayrıca dersleri de çok iyiydi. kekeleme sorunu vardı. bundan çok rahatsız olurdu. sınıfta özellikle sesli okuma yaparken çok kasılır aslında çok işlek okuyabilmesine rağmen sürekli takılırdı. fakat işin acayip tarafı ders yılı başından itibaren kekelemesi giderek hafifler, yıl sonuna doğru neredeyse takılmaları son bulurdu. ama araya yaz tatili girdiğinde geri döndüğü zaman yine konuşamaz, okuyamazdı.

bir gün bana artık galatasaraylı olduğunu söyledi.

bu çocuk babasından dayak yiyordu. aşırı mükemmeliyetçi ve sert bir adamdı babası. bir gün bana evden izinsiz gittiği ve bir süre kaybolduğunu düşündükleri için babasının, kafasını arabanın ön tarafına vurduğunu söyledi. o zamanlar okulun dışında sigara içmek için kullandığım kuytu bir yer vardı. veli toplantısından sonra çocuğun anne ve babasını oraya götürdüm. önce şiddet uyguladığını inkar etti. ama bu olayı sorduğumda yaptığını söyledi. onlarla uzun uzun konuştum. okulda kekelemesiyle ilgili hiçbir uyarı yapmadığımı, onu rahat hissettirmek için ne gerekiyorsa yaptığımı söyledim ona. fakat adam sürekli onun çok şımarık ve kural tanımaz bir çocuk olduğunu anlatıp duruyordu. (okulda öyle değildi)

beşiktaşlılık babadan kalmaydı. o da bir tercih yaptı ve babasından kalan mirası reddedip galatasaraylı oldu. hem de hiç vazgeçmemek üzere.

burada beşiktaş galatasaray meselesinden bahsetmediğimi sığır olmayanlar anlamıştır sanırım. öğrencilerime her zaman tercihlere saygı duymayı öğretmeye çalıştım. o çocuğa ya da bir başkasına ciddi ciddi baskı ya da yönlendirme yapmadım. farklı takım taraftarı olanların başarılarını hep birlikte kutladık.

sonuç olarak bir çocuğun tercihidir ve saygıyı hak eder. aşağılayıcı esprileriniz gerçekten çok itici duruyor. çocukları fanatizminize alet etmeyin.

evet, evde maç izlerken ben de biraz fanatikleşiyorum ama çocuk başka bir şeydir. tercihlerinin altında yatan şeyleri bilmeden saçma sapan konuşmayın bence.

not: yazar burada çocuğun şiddet görmüş olabileceğine değil çocukların tercihlerine daha saygılı yaklaşılması gerektiğine vurgu yapmaktadır.
  • bu olayı büyütüp gese mi daha iyi bejeke mi muhabbetine çevirenlerin aklını yiyim.

tanım: aile baskısı ile x takımını tutan, ama belki çok sevdiği bir arkadaşı, ya da sevdiği kız ne bileyim rol model aldığı bir abisi ya da öğretmeni y takımını tutuyor diye ona imrenmiş bir çocuk. bu y takımına olan isteğini hep bastırmış, ailesine söyleyememiş. git gide özenci artmış. narkoz etkisi ile dışa vurmuş. aile de ses çıkarmadığı için y takımı taraftarı olarak devam edecek hayatına. (bence)

not: #bursankara
  • erkekliğe ilk adımı atmıştır. ardından da ikinci adım gelmiştir.

çok şampiyonluklar görsün.
hesabın var mı? giriş yap