şükela:  tümü | bugün soru sor
  • keratin bakımı yaptığı söylenen ürünlerin markası. aslında brezilya fönü işlemindeki kullanılan ve çok yoğun formaldehit içeren bir kimyasal barındıran tehlikeli madde.

dün mucizeler yaratıyor diyerek bunu saçıma uyguladılar. daha öncesinde yurtdışında yaptırdığım keratin bakımından memnun kaldığım için hemen kabul ettim. ısıyla saça kremsi bir maddenin yedirilmesine kadar her şey normaldi. eve döndükten sonra gözlerimin ve genzimin yanması, ağzımda aniden aft benzeri yaraların belirmesi sonucu araştırmaya başladım. korkunç gerçekle karşılaştım: formaldehit.
    sabaha kadar şikayetler artarak devam etti. ilk işim kuaföre gidip saçlarımı kısacık kestirmek oldu. çünkü bu madde sıcakla saça yedirildiği için arınmıyordu. saçlarımı kaybettim. ama etkileri geçti mi? hayır, halen genzim, gözlerim yanıyor, ağzım yara. tükürüğümü yutamıyorum çünkü zehir gibi bir tadı var.

yaptığım araştırmalarda formaldehitin çıkardığı gazı aloe vera bitkisinin (canlı halde) azalttığını öğrendim. formaldehitin zararlı etkilerini ise omega 3 ve melatonin hormonunun azalttığını da okudum. iyiliksever suserlar bol bol su, maden suyu ve limonlu su içmem gerektiğini, yoğurt yemem gerektiğini söylediler. ayrıca en önemlisinin saçları sıcaktan korumak olduğunu, sıcak suyla yıkamamak gerektiğini söylediler. bana destek oldukları için çok yaşasınlar.

bu korkunç zehir karşısında ne yapılması gerektiğini bilen yazarların fikirleriyle bu entry güncellenecektir.

özetin özeti: sakın yaptırmayın, asla yaptırmayın, uzak durun. hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil.