• aslında bi futbol oyunu yapsalar da bizi pes ve fifa pezevenklerinin elinden kurtarsalar keşke.
  • şimdi bu şirketin bünyesinda amy hennig adında bir hanımefendi çalışmakta. kim lan bu? diye sorarsanız yakın zamanda yapılmış oyunlara aşinalığınızı göz önünde tutarak "uncharted'ın yönetmeni" derim.

ama bunu demiyorum, bu hanımefendi eskiden eidos'ta çalışıyordu ve kendisi legacy of kain efsanesinin yönetmeni ve hikaye yazarıdır. evet bildiğiniz o manyak diyalogları ve harika hikayeyi bu hatun yazmıştır.

umarım bu şirket eidos'tan isim haklarını alır ve manyak bir oyunla efsaneyi bitirirler. eidos'un bi bok yapabileceği yok çünkü.

yeter artık 6 senedir bekliyorum.

edit: 8 sene oldu ve artıyor.
  • kantır oynamaktan beyni sikilmiş sığırcıkların zoruna gitmiş naughty dog'un yaptığı şaheserler.

hadi yeni nesli siktir et, beyin kapasiten almıyor. ya jak and dexter'a ne diyeceksin sığırcık :( yani gören de piyasadaki tüm oyunların yüzde yüz reel dünya ile entegre olduğunu sanacak.

arkadaş şöyle pc'den dönme oyunculara yeni nesil oyun moyun oynatmayacaksın. yıllarca 3'ün 1'ini seçip, salak salak hedşat yapan embesiller ne anlar rafinelikten, film gibi akmadan, senaryonun işleyişinden, karakterin içinde bulunuduğu durumu oyuncuya oldukça güzel hissettirmesinden vs. vs.

aslında bu kültürsüz kitlenin yani birçok tinerci pc oyuncusunun özeti de yaptıkları sikik esprilerde de ortaya çıkıyor; sis atma oç! haha çok komik lan, çok güldüm.
  • psx için crash bandicoot diye güzel bir oyun serisi yapmış developer şirket
  • the last of us ve uncharted. başka sözüm yok hakim bey.
  • ben pc oyuncusuyum hayatımda bu firmanın hiç bir oyununu oynamadım ama yaptıkları oyunları twitch ve youtube'den gamplay videolarını izleyerek hep takip etmiş ve beğenmişimdir çok özel bir firma . firamanın 30. yılı olduğu için bir belgesel yayınlamışlar balgeseli izlemenizi tavsiye ederim .

bu da belgeseli .
  • the last of us adında yeni bir ps3 oyunu geliştirmekte olduğu ortaya çıkan oyun firmasıdır. uncharted'ın karakter, dünya ve hikaye açısından modifiye edilmişi gibi bir havası var. hayırlısı diyoruz. video : http://blog.us.playstation.com/…of-us-at-2011-vgas/
  • içinde bulunduğumuz konsol neslinin en başarılı oyun firması. valve gerizekalısı half-life 3' ü çıkarmaya karar verene kadar benim de favori firmam haline geldi kendileri. uncharted serisi ile zirveye çıkıp the last of us ile çıtayı inanılmaz yükselterek olaya noktayı koymuş durumdalar ve yerli-yabancı forumlardan takip edebildiğim kadarıyla herkes bu adamların playstation 4 için yapacağı oyunları deli gibi merakla bekliyor. tabi beklentiyi bu kadar yükseltmek de her zaman çok iyi olmayabiliyor. valve' de half-life serisi için beklentiyi hayvan gibi yükseltti, şimdi de o beklentiyi karşılayamam korkusuyla oyun yapamıyor adamlar. bakalım hayırlısı...
  • https://twitter.com/…nim/status/1238199242256052224

the last of us part ii'de animatör olarak çalışmış olan jonathan cooper'ın geçen aylarda hakkında şöyle bir flood yaptığı oyun firması.

özetle elemanı kandırıp hali hazırda hak kazandığı parayı ödemek karşılığında nda imzalatmaya çalışmışlar. tabi adam bu saçma hukuksuz teklifi yememiş, dava edersem kazanırım deyince geri adım atmak zorunda kalmışlar. sonra da twitter'da açmış ağzını yummuş gözünü. genel olarak firma çok kötü yönetiliyor, los angeles'da kötü ünü oyun yapımcıları arasında iyice ayyuka çıkmış durumda. kökten yetişen ne kadar iyi animatör yapımcı falan varsa terk etmiş şirketi, yeni yetmeler ağır koşullar altında bilmedikleri şeyleri yaparak oyunları tamamlamaya çalışıyolar. firma hiçbir şekilde yetenekli kişileri bünyesinde tutabilmek için inisiyatif almıyor. doğru düzgün bir ekip olsaydı 1 sene önce biterdi bu proje demiş cooper.

zamanında crash bandicoot'u, uncharted'ı yapmış bir firmanın tek oyunda elde ettiği başarı yüzünden neil druckmann denen dangalağın eline teslim edilip bu hale getirilmiş olması çok acı. bunlar olurken koca firmada başka karar alıcı yok muydu bunca sene neden eliniz armut topladı? sizi bilmem ama sırf şu olaylar benim the last of us part ii'yi boykot etmem için bir sebep. neil druckmann kovulmadığı sürece bu firma düze çıkmaz.
hesabın var mı? giriş yap