şükela:  tümü | bugün
  • finalistler açıklandığına göre adettendir tahmin yapmak.

--- mvp ---

finalistler: james harden, lebron james, anthony davis

tartışmaya açık olduğunu pek sanmıyorum, muhtemelen james harden alacak. normal sezonun en iyi takımıydı houston ve harden saçma sapan bir performans ortaya koydu. hakediyor.

--- roy ---

finalistler: donovan mitchell, ben simmons, jayson tatum

jayson tatum an itibariyle oyun olgunluğu açısından diğer ikisini yakalasa ve playoff'ta hayvan gibi top oynasa da bu ödül normal sezon ödülü. normal sezonu da domine eden kişi ben simmons. gönlümden geçen donovan mitchell'ın alması ama ben simmons normal sezonu çok çok iyi oynadı, playoff'ta jayson tatum'un aksine sıçsa da. yani yine de belli olmaz tabi ama ben simmons'ın ödülü alacağını düşünüyorum. kim kazanırsa kazansın diğerinde aklımız kalacak yani.

--- 6th man ---

finalistler: eric gordon, fred vanvleet, lou williams

bu ödülde kafam karışık açıkçası biraz. bireysel performans olarak bakarsak lou williams önde ancak takımların performansı ve oyuncuların bu performanstaki payı veya yarattığı etkiye bakarsak fred vanvleet ve eric gordon öne çıkıyor bence. eric gordon'un sakatlıkları ve düzensiz performansı dolayısıyla ben bir çılgınlık yapıp fred vanvleet'in almasını isterim ama bence lou williams alacak.

--- dpoy ---

finalistler: rudy gobert, joel embiid, anthony davis

mvp ödülünden daha berrak bir ödül sonuç olarak; rudy gobert. diğer ikisinin alması büyük skandal ve sürpriz olur benim açımdan. gobert dehşet saçıcı bir çember savunucusu, bunu oyun içindeki aksiyonlarından gördüğümüz gibi caydırıcılığından da görebiliyoruz. nice yiğit potaya drive ederken rudy gobert tarafından telef edildi, bir o kadarı da bu yolun yarısından döndü. davis ve embiid de iyi savunmacılar ancak rudy gobert savunma konusunda ikisinden de birkaç gömlek yukarda bence. açık ara onun alacağını düşünüyorum.

--- mip ---

finalistler: victor oladipo, clint capela, spencer dinwiddie

sonucu bariz bir başka ödül daha. victor oladipo adındaki ruh hastası kardeşimiz bu sene taşşağını ortaya koydu ve indiana'yı bambaşka bir şekle bürüdü. tam bir all-star performansı izledik sezon boyu ve hiç şüphesiz bu ödülü hakeden isim. clint capela da hakediyor işin aslı ama takıma olan etkiye baktığımızda da bireysel performans olarak baktığımızda da victor oladipo'nun fersah fersah önde olduğunu söylemek mümkün. spencer dinwiddie'den hiç bahsetmedim bile, çok saçma geldi.

--- coy ---

finalistler: dwane casey, quin snyder, brad stevens

bir süredir sızan bir sürü haber var ve ödülü dwane casey'nin aldığına dair görseller de olduğu söyleniyor. bu ödülü dwane casey denen herife verenlere de laflar hazırladım. amerika birleşik devletleri tarihinin en büyük skandalları arasına girer bu olay yani. orada brad stevens varken, hadi onu geçtim utah gibi yıldızsız bir takımdan taş gibi takım çıkaran quin snyder varken içindeki en vasıfsız herife gittiler bu ödülü verdiler. aklıma geldikçe delleniyorum ortaya çıktığından beri. acaba bu ödülü casey'e verirken kafalarında nasıl bir algoritma çalıştırdılar merak içindeyim. normal sezonun iyi takımlarından birisi toronto, evet. ancak onlardan çok daha iyi takımlar vardı. boston ve utah direk akla gelen iki takım. üstelik bu iki takımın performanslarında aslan payı koçlarınınken. işin özeti bu sene bu ödülü dwane casey'nin alması nba tarihine kara bir leke olarak yapışacak. büyük rezillik, büyük skandal.
  • tahminlerin şu şekildedir:

mvp: harden

roy: olması gereken - mitchell&simmons (kidd&hill stayla)
    olacak olan - simmons

6.adam: gordon

dpoy: gobert

mip: oladipo

coy: olması gereken: stevens
    olacak olan: casey