şükela:  tümü | bugün
  • aydinlanma ani..
  • dibini görme işleminden çok kısa süre önce safedilen soru cümlesidir. iş oraya kadar gelmişse, görmeden gitmek olmaz. zaten o anda da bunu kendine sormak bir anlam ifade etmez. marifet, olaya başlamadan hesap yaparak adım atmaktadır.
    bunu kendine sık sık soran insanlar mı, yoksa hesaplı yaşayanlar mı daha doğrudur, iyidir, mutludur bilmiyorum. 'meraktan başa gelenler'e müptela kişilerin, zaman zaman öz eleştiri yapmak babında yineledikleri bu sorunun, hiç bir işe yaramadığını biliyorum sadece. işlem başladıysa, kilitli kutudaki kırmızı butona bastıktan sonrası, ne yaptım lan bendir, geçmiş olsundur...
  • (bkz: bilmem nerde)
  • benim sahsen zaman zaman elimdeki isi birakip kendi kendime ya da sesli bir bicimde sarf ettigim cumle. bazen fazla sesli soyluyorum galiba ki millet donup bakio filan. ama isin acinasi durumu da saniyorum herkes bazi zamanlar bu ruh haline giriyor ama sonra da hicbir sey yokmus gibi davranmaya devam ediyorlar. pathetic misiniz olm lan?..
  • anlam arayışı sorunsalı.
  • ders çalışırken bir yandan indirilmekte olan filmin ne kadar ilerlediğine bakmak için indirme programını açıp gönderilen dosyalarda sizden çekilmekte olan bir şarkıyı tıklayarak dinlemeye başlamışsınızdır; akabinde sözlüğe şarkının ismini girerek sözlerini bulmuş, mouse çubuğuyla şarkının ritmine göre şarkı sözlerini maviye boyayarak sabahın 4.30'unda bağıra bağıra karaoke yapmaya girişmişsinizdir, bu esnada mutfakta kaynayan çayın suyunun bitmek üzere olduğunun farkındasınızdır ama yerinizden kalkıp ocağı kapatmamaktasınızdır. işte böyle bir halde bir anlık kaygı ile uyanıp sarfettiğiniz cümledir (ara: irade).
  • keşkeden bir durak öncesi.
  • asladan bir durak sonrası.
  • ara sıra sormalı insan kendine.

ne yapıyorum ulan ben kendime,

çevreme ?

arkadaşlarıma ?

dünyaya ?

yoksa yok olur gideriz lan.