şükela:  tümü | bugün
 • bugün öğretmenimiz okula geldi ve dedi ki neden akp. örtmenim akp nedir diye sorduğumda, hani şu her akşam televizyona çıkan adam var ya takım elbiseli etraafında bir sürü güneş gözlüklü adam var, ben hemen anlamıştım ve işte örtmenimiz başbakanımızdan bahsediyordu, akp de onun başında olduğu insanlara deniyormuş.

  ve işte o an kararımı vermiştim, ben de akp olacaktım. bunu örtmenime söyledim fakat çok güldü, allahın izniyle seni gençlik kollarına yazdırırız dedi. çok heyecanlandım. sonra başbakanımız tayyip erdoğanın nasıl da attan düştüğü geldi aklıma, ben de çok güldüm, acaba gençlik kollarından vazgeçsem mi diye düşündüm. bunu örtmenimize söylediğimde bu sefer gülmedi, çok korktum, ve tamam gençlik kollarına yazılacaktım.

  ben örtmenimi çok seviyorum, çünkü bugün bizi daha iyi görelim diye ilçemizin akp parti merkezine götürdü, kompozisyonumu daha iyi yazalım diye. bıyıklı amcalar vardı, saçlarımızı okşadılar, bize şeker verdiler, rozet verdiler, veişte ak parti geçleriydik artuk. babam bıyık bırakmayı pek sevmez zaten. ona rozetimi gösterdiğimde çok şaşırdı, neden kızdı anlamadım, zaten bana kızmamış. olsun ona söylemem bende*. takkiyeciler dedi, o ne demek se artık. ama örtmenim çok bilgili bir insandır, yarın ona sorarım ben takkiyeci ne demek! babam çok kızgın, korkarım sormayacağım.

  ve işte hala kararsızdım.

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=186322
 • akıllara ziyan akp kampanyası.

  neden mi ak parti?

  devletteki bürokrasiyi bitirdiği için. vali müdür atamalarını ilgili akp ilçe teşkilatları “direkt” üstleniyor, böylece devletin atama yükü hafiflemiş oluyor.
  kadrolaşma mı? ne kadrolaşması, fesat mısın nesin, adamlar sadece kendi çalışma arkadaşlarıyla çalışmak istiyor, o kadar.
  o diil de, bi de utanmadan dilekçeyle yapmıyolar mı bu işleri, ifrit oluyorum, “bilmemne beyin ilçe bilmemne müdürlüğüne atanması tarafımızca uygun görülmüştür”. tarafımız:akp ilçe teşkilatı! la insan utanır, torpil için de dilekçe yazılır mı kardeşim. kadrolaşmanın bile bi adabı üsturubu var, hayır “gazeteciler ele geçirsin de bizi bi güzel rezil etsin” diye mi belgeye döküyorsunuz bu adam kayırma isteklerinizi, valla anlamadım.

  neden ak parti? (dikkat ediniz, akp değil ak parti diyin ki biliç altınıza bu partinin ak, pak, pek bi temiz olduğu yerleşsin)

  yolsuzluklarla, hortumcularla mücadele ettiği için. hakkında bi ton yolsuzluk davası açılmış ama dokunulmazlıkla paçayı yırtmış kemal unakıtan gibi kendi bakanlarını hesaba katmazsak akp hortumla mücadeleye “damardan” girdi.
  bu arada eğer cem uzan canına susayıp akp yle dalaşmaya kalkmasaydı da onun yerine star gazetesi yeni şafak ın yanında yerini alsaydı, tayyip erdoğan yolsuzluğa bu kadar “damardan” girer miydi, inanın çok merak ediyorum.

  neden ak parti?

  hayatımıza renk ve neşe kattığı için. eğer atilla koç gibi neşeli, espirili bir insanı bakan yapmasalardı hayatımız çok daha tatsız ve neşesiz olurdu .
  mesela, bir insanın “sırf uyusun ve arada saçma sapan konuşup ortalığı birbirine katsın” diye bakan yapılması komedisine şahit olmaz, şu anki gibi gülüyor olmazdık*
  akp ye sesleniyorum, nası olsa meclis dışından bakan atanabiliyor, beni atilla beyin yerine bakan yapsınlar, hem öyle makam aracı falan da istemem, 7-8 milyar maaşa da gerek yok. ayrıca benim bir artım var, ben daha güzel uyurum, isteğe bağlı horlayabilirim de.

  neden ak parti?

  eğitime önem verdikleri için.her ne kadar verilen bu önem sadece kendi çocuklarını bi işadamı tarafından karşılanan paralarla amerika da okutmakla sınırlı olsa da, fark etmez.
  tabi senin çocuğunu bugün harvard ta okutan para babasına sen mahçup kalır mısın, mesela o adam ilerde devlete deli gibi vergi borcu taksa, banka soysa; bunun hesabını o adamdan nasıl sorarsın, zor olmaz mı? olmaz! canım ne alakası var şimdi, iş başka, dostluk başka!

  neden ak parti?

  *
 • -neden %35 oyla %66 temsil?
  -seçim sistemi öyle de ondan.
  -neden beş yıl?
  -tanrı en sevdiği kullarını zorda sınarmış da ondan
  -neden ak parti
  -siyah conta kalmamış da ondan.
 • niye işler böyle, neden? sorusuna verilebilecek cevap.

  - neden, ak parti.
 • akp'nin düzenlediği bir yarışmanın konusu. "sahi, neden?" diyerek cevap verilebilir.
 • belki şans yüzümüze güler üç beş kuruş kazanırız diyerekten katıldığım şiir yarışması. buyrunuz şiirimiz şöyle:

  neden ak parti?

  kasımpaşalıları severim,
  imf uşaklarını da severim,
  kasımpaşalı imf uşaklarını
  daha çok severim.
  işte bu yüzden
  "neden ak parti?" diyene
  hiç acımam,
  tekme tokat girerim.

  stratosfer

  iddialıyım ödülümü bekliyorum.

  bonus: imfye uşak halka kasımpaşalı
 • (bkz: neden mizah)
  (bkz: cem yilmaz)
 • "akıncılar partisi diyemediğiniz için" diye cevaplanacak soru.
 • adalet ve kalkınma partisi**nin istanbul il sınırları içinde bir çok yerde bez afişlerle ilan ettiği yazı yarışmasının konusudur. serbest yazı ve şiir olmak üzere iki yazı türünün kabul göreceği yarışmanın sonucunda birinci seçilecek eser(!)in muhteviyatı, bu entry sahibi* tarafından merakla beklenmektedir.
  ayrıca (ara: neden)