• yumurta kabuğu zarının hidrolizi sonucue lde edilen, eklem ve kıkırdak sağlığı için kullanılan gıda takviyesi.
    (bkz: ukte)

bunun üzerine daha önce yapılmış çalışmalar var en son
    geçtiğimiz günlerde ınternational journal of clinical medicine da yayınlanan bir klinik çalışmaya göre osteoartiritli hastalarda ağrıyı hızlı bir şekilde azalttığı da gösterilmiş.
    http://www.lifesciencesindex.com/…id-pain-reduction

keşfedilme hikayesi ise şöyle imiş bu kısım web sayfasından alıntıdır;
    amerika`nın en büyük likit yumurta üreticisi, kabuklarını, kalsiyum olarak satabilmek amacıyla zarı kabuktan ayıran bir yöntem geliştirir. işlem sonrasında geriye sadece yumurta kabuğunun içindeki zar kalmaktadır. şirket çalışanlarından birisi bu artık zarları artritli yarış atlarının yemine katmak üzere civardaki haralara satmaktadır. atların yemine katılan yumurta kabuğu zarların yürürken aksaklık çeken atlara iyi geldiğini, hayvanların yürüme ve koşma fonksiyolarının düzeldiğini şirket sahibine anlatır.
    bu bilgiyi şaşkınlıkla karşılayan şirket sahibi evindeki 12 yaşındaki köpeğe denemek üzere yumurta kabuğu zarlarından bir miktarını evdeki köpek mamasına katılan zarların etkisiyle bir hafta içerisinde hareketlenmeye ve koşmaya başlayınca üretici hemen bölgesindeki üniversiteyle bir araştırma yapmak üzere temasa geçer. böylece nem artro`nun klinik çalışmalarını ilk adımı atılmış olur...
  • yarın itibarı ile başlayacağım gıda takviyesi.

özellikle sol dizimde kıkırdak zedelenmesi mr sonucu ile belli oldu. 2.evre ve ağrılar dayanılır seviyede olduğu için ameliyat acil gerekli değil denildi.

sonucu bir ay sonra paylaşacağım, unutursam yeşillendirirsiniz.
  • unuttuğum için hatırlatan (bkz: @seul) 'a teşekkürü bir borç biliyorum.

işe yarıyor. nemarto plus kullandım. hekim bey diz kapaklarımdaki kıkırdak doku zedelenmesinin iyileştiğini gözlemledi, yalnız kireçlenmeye bir faidesi oldu mu henüz belli değil. ayak bileklerimdeki ağrıya da faydası oldu.

not. dizlerimdeki sorun sadece kıkırdak doku zedelenmesi ile alakalı olmadığından bunun yanında küçük tense cihazı da aldım ve hergün düzenli olarak uyguladım. dizlerimi tutan bağ ve kaslar zayıfladığı için fizik tedavi amaçlı kullandım çok faydasını gördüm. ameliyat olmamak için ne kadar yol varsa deneyin bence, doğru tedavi ile bıçak yarasından kurtulabilirsiniz.
  • yumurta kabuğundan elde edilen gıda takviyesi.eklem ağrılarında 1 aylık kullanimda %76 lık gerileme görülmüştür.
  • dizimdeki ağrıları gideren, koşu yaparken performansımı arttıran bi takviye oldu benim için.

sağ dizimdeki kıkırdak zedelenmesi için prp yapmıştı doktorum, 2. dozu yapmadan önce bunu kullan dedi. tüm vücudundaki yumuşak dokuyu toparlamış oluruz dedi. 1 aydır kullanıyorum, hareket ettirirken dizlerimin içinden gelen tıkırtılar yok oldu. koşuda kilometrelerimi arttırmama rağmen dizlerim tık demedi.

işe yaradığını düşünüyorum.

ekleme* son 2 aydır bamya tohumu kullanıyorum nemartro yerine. etkili oldu epey, tıkırdamalar yok. hissettirmiyor bile kendini. günde 10 tane 3 ay dediler.
  • bir yıldır devam eden diz ağrılarımı iki günde kesen güzide gıda takviyesi. genel olarak glukosemin içeriyor sanırım.
    durumum pisikonojik de olabilir, uzun vadede göreceğiz.

edit: 3-4 günde bir kullanmaya devam ediyorum, ağrım kalmadı artık.
hesabın var mı? giriş yap