• türk yapımı bir kim bauer olmuştur.

bir diğeri için

(bkz: meral yılmaz)
  • kurtlar vadisi pusu 114. bölüm itibariyle, öz oğlunun hırsızlığına göz yumup, " bundan sonra yapacağınız işleri bana da önceden haber verin ki arkanızı kolliğim" şeklinde cümlesiyle dizide sonunun geldiğinin işaretini çakmıştır. her an ölebilir şu saatten sonra. yıllar sonra geri dönüp de bunu mu yapmaya geldin di? deyu da sorulur.
  • az once denk geldigim kurtlar vadisi'nde yanlis gormediysem trafik kazasi sonucu olmus olan karakter. en son polis yuzunu gazete kadigiyla ortuyordu. hey gidi cakir ailesi hey. erkek oglan da uyusturucu bagimlisi olmus, babasinin calisma masasindan toz cekiyordu burnuna. boyle mi olacakti koskoca suleyman cakir'in ailesi, yazik.
  • türk kezbanlarının örnek alması gereken dizi karakteri. süleyman çakır'ı adam eden kişi kendisidir. bu adam etme olayı da laz ziya'nın kızı olmasından ötürü değil, ağırbaşlı olmasından ötürüdür.

kurtlar vadisi karakter sayısının çokluğu ile bizlere mükemmel bir analiz imkanı sunmuştur. misal elif eylül, kezbanın önde gidenidir. bir şeyleri çözeceğim diye her zaman ortalığı karıştırmış tipik hırslı, asaletinden taviz vermeyen bir kezbandır. keza kankası avukat canan hanım da kendisinden farklı değildir.

nesrin çakır bu tip kadın karakterlerin yanında hanımağalık yapan, aurası ile çevresini yöneten son derece güçlü bir kadındır.
  • gerizekali bir fabrika duvari yuzunden canindan olan genc kiz. allah sevenlerine sabir, bizlere de akil versin ki insanlarimiz boyle akil almaz sebeplerden zarar gormesin.
  • kendi deyimiyle, iki mafya babasını baba yapmıştır.
  • (bkz: ipek tenolcay) tarafından canlandırılmış olan kurtlar vadisi karakteri. izlediğim kadarıyla, dizinin en hayran olunası karakteridir. mıymıy konuşmaz, babası laz ziya veya kocası süleyman çakır karşısında da gerektiği yerde tavır koyar. dizide laubalilik yapmayan az sayıda karakterden biridir.
  • güncellenmesi yarım kalmış hülya avşar
  • kurtlar vadisi dizisinde çakırın eşidir. oyuncu olarak ipek tenolcay'ı aşırı başarılı buluyorum, karaktere tam vermesi gereken şeyi verebilmiş. ipek tenolcay ayrıca çok güzel bir kadın, başkası olsa bu kadar yakışmazdı bence.

ama dizideki karakterinden nefret ediyorum resmen. ağırbaşlı falan gibi gözüküyor ama aslında salak bir kadın, çok fazla konuşmadığı için anlaşılmıyor. klasik bir aslan burcu, babası laz ziya kocası çakır diye oraya buraya racon kesiyor ama tek bir icraati yok. yani tek bir "aa şunu da ne iyi etti yaptı" dediğimiz bir hareketi yok. kendisini bir şey zannediyor ama hayattaki tek vasfı milletin sırtına yük olmak.

verdiği tüm kararlar yanlış, kendisi de biliyor ama yine de yapıyor. zaten süleyman çakır'dan sonra gidip mete gibi bir adamla beraber olmasından anlayabilirsiniz. gece gece niye bu kadar gıcık kaptım bilmiyorum ama yerli bir skyler white bence kendisi. süleyman çakır buna dizide hiç iyi davranmıyor, sürekli buna kızıyor bağırıyor ağzına sıçıyor ama kadın da haketmiyor değil yani.
hesabın var mı? giriş yap