• anladigim kadariyla an itibariyle kablonet'in verdigi en yeni modem
    wireless bazinda pek basarili degil.

docsis 3.0
    24 d/s kanal birleştirme
    8 u/s kanal birleştirme
    2 adet rj-45 ethernet portu (10/100/1000 mbps baset mdıx)
    2 adet rj-11 telefon portu (fxs)
    ıeee 802.11n (300 mbps / 2t-2r)
    ıeee 802.11ac (1.3 gbps / 3t-3r)
    wds
    wps butonu
    wep/wpa/wpa2 şifreleme
    mac adres filtreleme
    mso snmpv3 uzak network yönetimi
    snmp v1/v2/v3
    tftp desteği
    ıpv6 desteği
    docsis 1.0/1.1/2.0/3.0 için mıb sağlar
    qos (quality of service) desteği
    vpn ıpsec
    packetcable 1.5
    eşzamanlı ses ve veri iletişimini destekler
    yankı bastırma
    voice active detection (vad)
    comfort noise generation (cng)
    3 adet 5 dbi kazançlı dahili sabit anten

sutlu nescafe vermis ukteyi.
  • 10 metre öteden 50 mbps'lik internet 1 mbps olarak çekiyor.
  • 8 adım uzaklaşınca sinyal alınamayan modem.
    pişmanlıktır.
  • kesinlikle pişmanlık üstünde anten felanda yok wifi hiç eklemeselermiş
  • wifide bu ağa bağlanılamıyor çilesi çektiren modern görünümlü faydasız alet.
  • modemin yanında 24 mbps hız alırken bir yan odada 3 mbps, bir yan odada ise hiç bir hız alamadığım cihazdır. evdeki internet sorununu nasıl çözebilirim, router ile çözebilir miyim, bu modemle kullanılabiliecek router modemler nelerdir, konuyla ilgili bilgili arkadaşların yerşillendirmesini bekliyorum.
  • 2.4 ghz'in yanında 5 ghz kablosuz bağlantı sunan modem-router. eğer tarifeniz yüksek hız destekliyorsa 24 kanal downstream ile yüksek hızlarda da gayet başarılı. birkaç aydır kullanıyorum, raspberry pi server'ımı da bağladım ve yüksek bitrate li aktarim için de kullanıyorum, eski router'ın aksine daha kitlendiğini de görmedim.

eskisi ölünce bunu itelediler 300tl ye diyordum ama memnun kaldım, şaşırttı. fakat tabi beton duvarları olan evlerde wifi başarısı aranıyorsa mesh sistem kurmalı veya evin ön tarafına modem, arka tarafa da bir router konularak destek yapılmalı. ayrıca 2.4 ghz ve 5 ghz bantlarını beraber açınca çok ısınıyor. eski bir kasa fanına usb kablosu lehimleyerek tam karşısına koydum, ne olur ne olmaz, daha taksidi bitmedi *.
  • (bkz: tenda)
  • (bkz: tenda a12)
  • rezillik. büyük rezillik. üstelik bu sikindirik modem için vodafone ekstra 6-7 lira ücret alıyor 24 aylığına sözümona "kaliteli modem" kullanmak için.

neyse arada herhangi bir engel vs. olmasına gerek yok, modemden uzaklaştıkça wireless hızı düşüyor ve bir yerden sonra veya bazen çekmiyor. yanındasın 25-30 mbit, yan odaya geç, arası 2-3 metre sıfır çekiyorsun.

çıldırırsın. kablolu bağlantıda sorun yok.
hesabın var mı? giriş yap