• jazz esintili turk, balkan, ortadogu muzigi yapan nyc tabanli bir grup. grup uyeleri, klarnette makedonya'dan ismail lumanovski, kanunda turkiye'den tamer pinarbasi, bas gitarda yunanistan'dan panagiotis andreou, davulda turkiye'den engin gunaydin ve darbukada seido salifoski. websiteleri: http://www.myspace.com/thenygypsyallstarsband
  • bu yilki new york gypsy festivalde aralarına turkıye'den selim sesleri de katarak müthiş konserler verecek olan grup.
  • ny9 performansları ile pazar günümüze neşe katıyorlar şu an.

sanırım ny9 ismi ile de, new york 9/8'lik'i demek istemişler. zaten şarkının bir kısmında iyice yerden tulum icra ediyorlar.
  • grup, turkiye turnesine baslamistir.
  • birkaç saat sonra babylon'u sallayacaklar.
  • bu akşam ankara meb şura salonunda tozu dumana katacaklardır tey tey tey.
  • kendilerini tv de dinledikten sonra verdiğim tepki "laço tayfa'nın 2011 versiyonu olmuş bunlar ama çok da güzel olmuş aslında" oldu. müziklerinin güzelliği dışındaki kısmın tam olarak da öyle olmadığını biraz daha araştırınca anladım. öğrendim ki grup elemanları arasında berklee mezunu** ve adını hatırlayamadığım okullardan mektepli müzisyenler var. bu da geldikleri kültürle ve farklı ülkelerden müzisyenlerle birleşince icra ettikleri müziğe doğrudan yansımış. dün haber türk ve trt de izlediğim bu canlı performansları gerçekten kusursuz derecede ve yaptıkları müzik de bir o kadar hayranlık uyandırıcıydı. internette yaptığım ufak araştırmalar ve izlediğim videolarla da bu hayranlığım katlanarak arttı. yeni ve kaliteli bir grup keşfetmenin huzuruyla kendilerini bundan sonra takip edeceğim. elleriniz dert görmesin.
  • bu yakınlarda antalya, ısparta, burdur ve çeşme'de konserleri olacakmış. çok keyifli bir sahne performansları var, yakınlarınızda bir yerde konserleri varsa, mutlaka izlenmeli.
  • müzik yapmayı bir kariyer olarak değil de ruhlarının derinlerinde hissettikleri hem yüzlerine hem yaptıkları işe yansıyan sempatik müziksiyenler topluluğu. festivalde dinleyemeyip, yenice if'de dinleme fırsatı buldum ve hayran kaldım. çok keyifli bir performanstı. hem onları izlemek hem de dinlemek.
  • tam şu anda ısparta'nın yalvaç ilçesindeki konserlerine başlamış olan gruptur. telefondan canlı yayın olarak dinlemekteyim. an itibariyle orhan gencebay çalacaklarını duyurdular, kanun taksimle girdiler. telefondan dinlemesi bile bu kadar keyifli ise bir gidip canlı canlı dinlemek lazım.
hesabın var mı? giriş yap