• 10k'sına katıldığım, bize çok güzel anlar yaşatan koşuydu. yarış öncesindeki coşku ve yarış sonrasında yenilen simitler unutulmaz. seneye görüşmek üzere bozcaada.

not: o kupa polenteye gidecek!
  • 9 mayıs 2015'te koşulacak olanında bu kez 21k'da yer alacağım. bekle bizi polente!
  • yorucu ama harika geçen bir koşu olmuştur.

parkurun yarısını (yarı maraton) 1 saat içinde bitirdim. geri kalan kısımlarda biraz yavaşlasam da işi bilenlerden gelen yorumlara göre ilk yarı maratonuma göre gayet iyi bir sonuç olduğuydu.

yanlış görmediysem 2 saat 46 dk gibi bir süreyle bitirmiş olmam lazım resmi sonuçlar gelince net bir bilgiye de ulaşırım.

3 saat kadar süreyle bitirenler olduğunu da duydum en azından sonuncu da değilim yani *

sonuç iyi olmasa da ilk yarı maratonum olduğu için iyi sayıyorum tabi :)

edit: galiba biraz karışık yazmışım gelen mesajlardan anlaşılana göre. ''yarı maratonun yarısını'' 1 saat içinde bitirdim.
  • muhteşem güzellikte ve zorlukta bir parkura sahip olan yarış.

daha önce iki kez yarı maraton mesafesini koşmuş biri olarak kısa eyyorlamamı yapayım.

bozcaada belediyesi ve yarışın sponsoru olan spor giyim firması net bir şekilde bu organizasyonu çok iyi yapıyor. katıldığım en eğlenceli yarışlar oldu bozcaada yarışları. tüm adada kocaman bir festival var gibi. harika bir atmosfer. aşırı tavsiye ederim.

normalde maraton dediğin pazar sabahı erken koşulur. fakat adaya ulaşım dertli olduğundan, sanırım katılımı arttırmak amacıyla yarış cumartesi öğlenden sonra koşuluyor. bu, yarışta sportif anlamda bir bok yapamayacağınızın da bir garantisi oluyor. düşünün, hem aşırı yokuşlu bir parkur, hem de öğlen sıcağında koşuyorsunuz. ben şahsen su-sünger istasyonlarında başımdan aşağı su döküyordum 3 km'de bir. kişisel en iyi derecenizi geliştirme derdiniz varsa, unutun, eğlenmeye bakın.

akşamına da rakı-balık yapın. afiyet olsun.
  • kesinlikle katılacağım koşudur.

7 ekim 2012 run istanbul 5 km etkinliğini kaçırdım ama bunu kaçırmaya niyetim yok.

sözlükten gitmek isteyipte birisini arayan arkadaşlar olursa bir yeşil ışık uzaklarındayım.*
  • 1.58'le yarı maraton koştuğum yarış. normal derecenize en az 10 dk ekletiyor parkur.

new balance, koşularında eğlenceyi yarış öncesi ve sonrası ortamı ısıtmayı insanları kaynaştırmayı iyi beceriyor. herkes keyifle geçiriyor yarış öncesini ve sonrasını. fakat şu su olaylarını yapamıyorlar nedense. ne büyükada'da ne burada basit bir su dağıtımını sorunsuz görmedim. bozcaada'da özellikle ilk 10km'de su parkurları yetersizdi. ayrıca istasyonlardaki görevli sayısı da çok az. ilk iki istasyonda henüz sular torbalardan bile çıkarılmamıştı ve insanlar suları yağmalamak zorunda kaldılar.

parkur gerçekten çok zor. benim diyen insan zor koşuyor. denize manzaraya bakıp keyif almak istiyorsunuz ama yokuşları görüyorsunuz ve moraliniz bozuluyor. parkur tam tersten koşulsa belki daha keyifli olabilir.

ayrıca ayazma'dan geçerken koşanları alkışlayan güzellere selam olsun.
  • bu sene 12 mayıs 2018 tarihinde yapılacak koşunun kayıtları başlamıştır.

geçtiğimiz seneler arkadaşların ekmesi, sakatlık, düğün dernek vs. bin türlü bahane dolaysıyla kaçırdığım için bu sene heyecanla bekliyorum.
  • 12 mayıs 2012'de 2.si koşulacak olan yarı maraton ve 10k koşusu.

şu havalar birazcık toparlansın antremanlara tekrar başlıyor ve rotayı bozcaada'ya çeviriyoruz.

detaylar...
  • hava güneşli ve rüzgarlı.
    parkur yokuşlu.
    akşam içeceğimiz yorgunluk şarabı akıllarda.

(bkz: run to the hills)
hesabın var mı? giriş yap