• karakter sınırına takılmasa nihal bengisu karaca'nın 72 ekşi sözlük yazarına hakaret davası açması olacaktı.

bugün bir arkadaşıma ulaşan savcılık belgesi sayesinde haberdar olduğum durum.

kendisinin önümüzdeki hafta çağlayan adliyesine gidip ifade vermesini talep etmişler.

tabi yazar arkadaşımızın da tebligat adresi ip adresinden tespit edilmiş.

sanırım diğer bir iki yazar dışında eline tebliğ ulaşan yok ki bu konuda bir şey yazılmamış. sadece ekşi duyuru'da bahsi geçiyor. bir de şöyle bir entry var: #43031859

dur bakalım yakında çıkar kokusu.
  • bazı sığırların ekşi duyuru'nun sadece sözlük yazarlarının görebileceği duyurulardan bihaber olup, kemalist diye adam yaftalamaya çalıştıkları durum.
  • (bkz: o kim amk)
  • 09.05.2014 tarihinde dükkanımızın ip adresi dahilinde başlıkta adı geçen kişiye yönelik hakaret ve küfür edildiği iddiasıyla değerli babamın evvelki gün -26.05.2014- karakola ifade vermeye çağırılmasına neden olan olay.

kendisi hakkında girdiğim en son entry #40452722 ve entry tarihi de 15.02.2014. tebligatta da suçun işlendiği tarih olarak 09.05.2014 görünüyor ve suçun işlendiği internet mecrası belirtilmemiş. ne olduğunu hiçbirimiz anlayamadık.
  • - nihal bengisu karaca 72 yazara dava açmış.
    - say lan!
    - levrek, kefal...

.
  • komik bir dava olacak büyük ihtimalle,

başkanım şimdi ben o gün iş yerinden siteye girdim, baktım yazarın yazdıkları iftira çıkmış, bir eleştiri yazısı yazdım.

rumuzlu yazdın tabii hangisi senin rumuzun?

başkanım, benim rumuz şey

ney evladım rumuzun?

başkanım, dam üstünde göt siken benim rumuz, zamanında kuzenim almış ...
  • nihal bengibilmem neyin ekşi sözlük üzerinden reklamını yapması olayıdır. oğlum kesin ben de varım amk. bekle şimdi gözüne uyku girsin.
  • hakaret boyutuna varan elestırı varsa acması gayet normal.
    tazmınat nzengını oluyor boyle boyle medyatık ısımler.
  • kabataş ile ilgili yazısını dehşet içerisinde okudum.
    o yazıdan yola çıkarak diyebilirim ki ben, sözlük dahilinde (bile) kendisine hakaret edebilecek yetenekte bir yazar olduğunu sanmıyorum.
    artık bu mecrada sıradanlaştığı üzere küfür edenler olmuş olabilir, ayıp etmişlerdir.
    eleştiri gerekli ama küfür hoş değil.
hesabın var mı? giriş yap