• kendisine "gözaltına alınanların hemen hepsi akp karşıtı... hepsinin akp ve hükümeti eleştirenler olması dikkat çekici değil mi?" sorusuna "hiç kimsenin görüşlerinden ve düşüncelerinden dolayı gözaltına alındığına dair bir tablo yoktur" demiş fakat deniz baykal'ın dava ile ilgili eleştirilerine "ergenekon virüsü size de mi bulaştı?" şeklinde bir karşılık vererek aba altından sopa göstermiştir.

http://www.cnnturk.com/…bulasti/508070.0/index.html
  • an itibariyle deniz feneri davası hakkında dengir mir savunması yapan kişi. chp'nin deniz feneri dosyasını getirerek gereğini yapmasını istemesine ama o dosyayı getiren böyle böyle yapmış biz bunları basından izliyoruz diyerek ben baltayı kırdım ama sen niye osurdun'u şekil itibariyle uyguluyor. muhteşem.
  • icislerine getirilmesi muhtemel milletvekili, akp grup baskanvekili. ozellikle uzlasmazligin, kibirin ve agresifligin akp'ye oy kaybettirdiginin ispatlandigi bir secimden sonra, agresif tavri yuzunden sozkonusu mevki icin isabetli bir secim olmadigini dusunuyorum.

zamanla gorecegiz.
  • yeni kabinede sanayi bakanlığı görevine getirilmiştir.
  • bakan olduğunu televizyondan öğrendiğini söyleyen yeni sanayi ve ticaret bakanımız.

yani kendisine danışılmadan bakan yapılmış. recep tayyip erdoğan hazretleri nasıl buyurursa öyle, karşıdakinin söz hakkı yok.

ey nihat ergün, bu durumu gururuna yedirebiliyorsan, yeni işinde başarılar dilerim, yarın istifa dilekçeni imzalarsın recep tayyip erdoğan hazretleri seni değiştirmek istediğinde kullanır onu.

böyle yürür bu işler bizim türkiye'ye özgü demokrasimizde.
  • http://www.milliyet.com.tr/…gu&kategoriid=12&ver=46

bakan olarak ilk kez gittiği kocaeli'nde, kendisini karşılayan bürokrat ordusunu eleştirmiş ve bir daha böyle bir karşılama istemediğini belirtmiştir. türkiye'nin bu tip adetlerden kurtulmasının, imajı açısından da önem arzettiğini belirttikten sonra, vali ve birkaç kişinin karşılamasının sorun olmayacağını da sözlerine eklemiştir. (bu haber metni yazma işi de çok sıkıcıymış belirtmeden geçemeyeceğim)

yaklaşımı bana çok olumlu görünüyor. umarım diğer bakanlar ve dahi başbakan da bundan feyz alırlar. törensellik demiş sayın bakan, ama bu düpedüz "her türk asker doğar" uygulamasının bir neticesi. daha ilkokuldan itibaren, "rahat, hazır ol" tarzı emirlerle eğitilen nesil, her gördüğü devlet büyüğü karşısında böyle el pençe divan durmaya da alışıyor haliyle. bakan için küçük lakin ülke için büyük bir adım olmasını arzuluyorum...
  • 24 ocak 2010 pazar günü sanayi ve ticaret bakanlığı'nın sitesini ziyaret ettim.

kendisiyle ilgili 12 haber var. 11'inde de kendi fotoğrafı. çoğunluğu da panel, toplantı. megalomanlığın bu kadarına pes.

üşenmedim diğer bakanlıkların hepsini ziyaret ettim. hepsinde de aynı durum. bakanımızın vecizeleri falan. bakanlık ne yapıyor sen ondan haber ver.
  • o nasıl bir sakal, kirli sakal desen değil, uzun sakal hiç değil korkunç bir görüntü türkiye'nin sanayi ve ticaret bakanı nasıl böyle bir kılıkta insan içine çıkar, demeç verir anlamak mümkün değil, yakışmıyor.
  • fiziği itibariyle turkish ahmedinejad.
  • sanayi bakanlığı'nın internet sitesini kişisel internet sitesine çevirmiş bakan.
    daha önceleri www.sanayi.gov.tr adresinde bulunan örneğin 15 "güncel haber"in en az 11-12'sinde böyle kürsüye çıkmış önemli şeyler anlatıyor pozunda kendi resmi verilmekteydi. hepsinde de "bakan ergün'den kobi'lere destek sözü", "bakan ergün ar-ge'nin destekçisiyiz dedi" gibi ifadeler bulunmaktaydı.
    sonraları internet sitesi yeniden düzenlendi. bir de baktık ki "bakan ergün" hakkındaki haberler ana sayfadan kalkmış ama onun yerine ne olmuş? "bakan ergün"ün bir fotoğrafı sol üst köşeye sabitlenmiş. oradan sanayiye destek veren bakışlarıyla internet sitesini kolluyor. fakat "bakan ergün"ün sol üst köşedeki fotoğrafı hangi menüye girersek girelim bize bakmaya devam ediyor. süper bir şey. denemek isteyenler deneyebilir.
    bugün tekrar baktım. ana sayfadaki "bakan ergün x dedi", "bakan ergün y'deydi" konulu haberler tekrar gelmiş. üstelik eskisinden daha da güçlü olarak. neden? çünkü artık "bakan ergün"ün katıldığı açılışlar vb. sanayiyi geliştirici aktivitelerin videoları da izlenebiliyor.
    "bakan ergün"ün fotoğrafları ve konuşmalarının sayesinde artık türkiye'nin de güney kore gibi bir sanayi devi olacağı konusunda hiç bir şüphe taşımıyor, geleceğe güvenle bakıyorum, amin.
hesabın var mı? giriş yap