• fantastik yorumlara konu olan fantastik kampanya.
    --- spoiler ---
    odul geri alinmadigi taktirde nobel organizasyonu ve nobel odulleri kurd halkinin ve dunyanin gozunde anlamini kaybedecektir
    --- spoiler ---
  • imzacılardan birisince "adam noel barış ödülünü hak etmiyor" yorumuyla desteklenmiş kampanya. ciddiyse üzücü ama şakaysa çok ince mizah içeren kampanya olmuş.
  • (bkz: birakin gencler kendi aralarinda eglensin)

o odul bilimsel bir katkiya veriliyor. o katki ortada, ve yanlisligi kanitlanip curutulmedigi surece isterse ilk yazari stalin olsun yine de geri alinmaz.

asil trajikomik olani ise, nobel odulunun butun masraflarinin tnt patlayicisinin mucidi olup bu patlayicinin gelirlerini odul vakfina bagislayan bir insan tarafindan karsilandiginin bilinmemesi. madem oyle butun nobel odullerini kinayin be gencler.
  • insanların düşüncelerine saygı duymayan kişilerin başlattığı ve desteklediği kampanyadır.

sizle aynı düşünmediği için, yaptığı çalışmaların karşılığının nobel ödülü olmaması gerektiğini düşünmeniz, ne kadar yanlı baktığınızın göstergesi. sadece yazık! diyebiliyorum.

edit: imla
  • okuyamayan köpeklerin nobel ödülünü kıskanmasıdır. kaçak elektrikle ödül alınmıyor ne yazık ki.
  • yorumculardan birinin "hakettiğini düşünmüyorum" şeklinde bir yorum yaptığı kampanya. bu yorumu yapan kişinin hangi niteliğiyle eğitimiyle, akademik çalışmasıyla nobel ödülü almış bir insanın ödülünü haketmediğini düşündüğünü çok merak ediyorum.
  • sacmasapan bir kampanyanin istegi.

ya herseye tamam: bir insan gerizekali olabilir, bir insan bazi konular hakkinda cok hassas olabilir, bir insan icin bazi seyler cok degerli olabilir. butun bunlari anliyorum da, su pacozlugu, su sahte acindirmayi, su bayagiligi anlamakta acayip gucluk cekiyorum.

bu bayagiliktaki birine ne yazsam bos.

not: simdi gordum, kampanyayi baslatan cigdem akin kanada'da ikamet eden bir sahis (adinin yaninda oyle yaziyor). neden kanada cigdem? yani ulkeni bu kadar dusunuyorsan, ulkenin iyiligi icin, ulkende mucadele versene. bak aziz sancar, yuksek kalite ve etkide bilim yapabilmek icin amerika'da. senin sebebin ney acaba kanada'da olmak icin? bu tarz kampanyalar baslatmak mi? bunlari turkiye'de de baslatabilirdin. aa evet, simdi hatirladim, kanada guzel ulke, kanada ozgurluklerin guvenli bir sekilde yasandigi bir ulke. ve bu kadar duyarli sen, nedense ulkende kalip mucadele etmek yerine, firsatlari daha iyi olan kanada'da yasamayi tercih ediyorsun. neden acaba?
  • adamlar haklı beyler. asıl nobel kimya ödülü boktan bile bomba yapabilen orospu çocuklarına verilmeli.

tanım: kimsenin zerre sikinde olmayacak kampanyadır. ah canlarım benim ya siz istediniz diye adamın onca emeği çöpe atılacak ödülü geri alınacaktı zaten. ayrıca alınan bir nobel ödülünün ülkenin kurucusuna sunulması,ordusuna verilmesi ya da vatandaşlık bağıyla bağlı olunan ülkenin bayrağını taşıyan rozetle ödül törenine gidilmesi ne zaman faşistlik oldu?
  • sayın aziz sancar türk'üm dediği için bu tür kampanyalara hedef olması normaldir. eğer ki orhan pamuk gibi türklere hakaret etseydi, herhangi bir sıkıntı olmazdı bu kesim açısından.
  • sonra neden sövüyorsunuz..
hesabın var mı? giriş yap