şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1990 doğumlu sirayet isimli kısa filmin yönetmeni. makine mühendisi olsa da sinemaya merak salmış ve bu alanda üretim yapan isim. sirayet'te günümüz kısa film klişelerine kaçmadan farklı bir atmosfer yaratmayı başarabilmiş ve aldığı ödüllerle de başarılı da olmuş görünüyor. yolu açık olsun. ileride adını bolca duymayı umut ediyoruz.
 • sükut, sırat ve sirayet üçlemesinin genç yonetmeni.
  "sukut" filmiyle hayatından bir kesiti kullanarak adana'nın dönüsümüne de ısık tutmuş, "sırat" filmiyle suriye ve mülteci sorununa değinmiş, "sirayet" filmiyle de kötülük kavramının aktarılabilen bir davranış biçimi olduğunu hatırlatmış...
  çukurova üniversitesi tekno kentte makine mühendisi ve uzman olarak çalışmasının yanında sinemayı bir yaşam biçimi olarak benimsediğini yaptığı sağlam filmlerle bize gösteriyor.
  yolu acık olsun...
 • bir izleyici olarak düşüncem şudur ki, kısa film kulvarı aslında yönetmenin ve senaryonun kendini izleyiciye aktarımı olarak uzun metrajlara kıyasla çok daha zor oluyor.
  yakın zamanda sirayet (2017 ) kısa filmiyle van ıpekyolu kısa film festivalinden 'en iyi kurmaca 'ödülünü almış, kariyer ve kurgu bakımından kendisini nuri bilge ceylan'a benzettiğim yönetmen arkadaşımız. kendisini bir arkadaşım vesilesiyle tanışımış oldum ve sirayet filmiyle başlangiç yaptık. film 17 dakika sürüyor. ahlak felsefesini konu almış. (yaşasın ahlak felsefesi !!) yönetmen tam ehliyete sahip bir bireyi ayna karşısında kendisiyle yüzleştiriyor. sabırsız zihmin daha filmin bitiş sahnesine gelmeden bana şu soruyu sordurdu; 'syn. yönetmen acaba jose saramago'nun körlük romanı hakkında bilgi sahibi midir ? '
  uzun metrajlı filmlerini de izlemek isterim ve tabii cannes film festivaline katıldığını duymak beni mutlu eder.