• insan bedeni, yeterince etkili kullanıldığında, en güçlü silahtır. bir amaç uğruna, kendi bedenini yavaş yavaş yok etmeyi göze alan ve kafasına koyan insanı durdurmanın yolu ise, kamuoyunu uyandırarak meselenin bir an önce barışçıl bir biçimde çözülmesini sağlamaktır.

nuriye ve semih hocalar, ufacık bedenleriyle kocaman bir işe kalkıştılar. yüz binlerce insanın kamu görevinden çıkarılarak vebalı gibi "sosyal bir ölüm"e mahkûm edildiği bir ohalistanda, "sen beni sosyal ölüme mi mahkûm ettin? resti gördüm, al sana gerçek ölüm. eline kan bulaşacak, kendi bedenimi yok etme pahasına seni bütün dünyaya rezil edeceğim" cevabını verdiler.

iktidarın kafası çalışmıyor. basit bir oturma eylemine polisle saldırdılar. meseleyi çetrefilleştirdiler... gezi'de ne oldu? eylem henüz küçükken ve birkaç çadırdan ibaretken çadırlar yakılmasaydı, bu kadar büyümezdi. elbette, polisin de kafası hiç çalışmıyor, onlar kafasız kafasız emirleri uyguluyorlar. oturma eylemi, gerizekalılar silsilesi sonucu, açlık grevine dönüştü. ölüm orucuna da dönüşebilir.

nuriye ve semih hocalara bu satırları okutma imkânınız var mı bilmiyorum. hocam, ezilenler birbirinin halinden anlar. şu gey halimle belki türkiye'deki milyonlarca geyi temsil edemem; ama tanıdığım ve bildiğim geyler adına şunları söyleyeyim. eyleminizi destekliyorum, size ve onurunuza saygı duyuyorum. sizi kaybetmek istemiyorum. ufacık bedenlerinizle devasa bir propaganda makinesinin dişlilerini paramparça ettiniz. çivi oldunuz, postallara battınız. sizi aşamadılar, aşamayacaklar. açlıkla terbiye etmeye çalıştıkları milyonlarca insan adına "al ulan, asıl ben seni aç kalarak terbiye edeceğim" dediniz. bu bile övgüye değer.

geri dönüştürülmesi mümkün olmayan kalıcı bir hasar görmenizi istemiyorum. eyleme neden olan haksızlıkları yok etmek için elimden geleni yapmaya hazırım. yaşayalım ve yaşatalım, onlara inat.
  • bilgi sahibi olmadıkları iki kişi hakkında fütursuzca terörist yaftası yapıştırabilen, bir şeylere direnmeye götü yemediği için başkalarının direnebileceğine inanmayan orospu çocuğu yazarların da entry girdiği başlıktır.
  • nuriye hoca bir röportajında söyle demisti-
    " aynı umudu taşıyan binlerce insanız "
    simdi o sesi taşıyoruz biz de ... direnecekler, yaşayacaklar, geri dönecekler !
    açlıkta 62. gün,
    #nuriyevesemihyaşasın !
  • '' asla boyun eğmeyiz.asla biat etmeyiz.bizi göreceksiniz.bizi işimize iade edeceksiniz.
    açlığımızla kazanacağız! '' nuriye gülmen

#nuriyevesemihyaşasın
  • dünyayı yakmak gerek bu iki güzel insan için ama onlar o kadar güzel ki tek istedikleri haklı olduklarını duyurmak.

sadaka istemiyorlar, torpil beklemiyorlar hakları olan işlerine, onları bekleyen öğrencilerine dönmek istiyorlar.

#nuriyevesemihyasasin
  • artık güzel insanlar hakettikleri gibi yaşasınlar. işlerinden atılmasınlar önleri kesilmesin ve bırakın şu ülkeyi şu dünyaya zerre faydası dokunmamış kımıl zararlıları tarafından kaderleri çizilmesin bu yüzden de #nuriyevesemihyaşasın buna engel olanlar ise acı içinde sefalet içinde yaşasın hatta ne diye yaşıyorlarsa demek istesem de yaşamaları lazımki adaleti görsünler bu onlara yeter
  • nuriye ve semihin haklı direnişinin hashtagi . hükümet 15 temmuzdan günümüze kadar geçen süre içerisinde cemaati bahane edip nuriye ve semih gibi onurlu , muhalif insanları sindirme politikalarına devam etmektedir. ne yazık ki ülkemizin eğitimcilerinin büyük bir bölümü bu dehşet verici duruma sessiz kalmaktadırlar. bir ülkenin eğitimcileri ideallerinden vazgeçip kendi paçaları kurtarma derdine düşmüşlerse , o ülkeden bir bok olmaz ! işte bu karamsar tabloya bir umuttur nuriye ve semih ! onlar sessiz kalıp susup kabullenmiyorlar ! ideallerine ihanet ederek yaşamaktansa ölmeyi göze alıyorlar !

semih hoca ile aynı ilçede bir yıl görev yapmıştım . o kadar aydın bir insan ki görseniz direk hayran kalırsınız. müzik ,sanat her alanda besleneceği bir damar bulan ve beslendikçe etrafındaki insanları birikimiyle aydınlatan onurlu bir insan . cemaatle ne alakası olur ilerici , devrimci bir emekçinin ? umarım sesini çıkarmaya korkan meslektaşlarım tez zamanda derin uykularından uyanırlar. yoksa zaten onlara da sıra gelecek . o zaman bağırıp çığlık atsalar da aydınlarından ayrıştırılmış bir ülkede seslerini duyan olmayacak .
  • nuriye ve semih'in serbest bırakılması ve işe iade edilmesi için yarın ohal komisyonunu ara, nuriye ve semih'in dosyalarını sor.

0312 403 69 00

#nuriyevesemihyaşasın

ekleme: 90'dan fazla hat var. yani bir hat meşgul çalarsa 0312 403 69 01-02-03.. arayabiliriz.
  • ses çıkarın işinden atılan hocalar geri dönsün !
  • " açlığımız, akp iktidarının kamu emekçilerini açlıkla terbiye etme politikalarını boşa düşürecek kadar net ve sade olacak. açlığımızla direniyoruz. biz aç kalmaktan korkmayız, onurumuzu korumak için açlığı alnımıza nişan yapar, takarız. ama teslim olmayız. asla boyun eğmeyiz. asla biat etmeyiz. bizi göreceksiniz. bizi duyacaksınız. bizi isimize iade edeceksiniz. açlığımızla kazanacağız "

#nuriyevesemihyaşasın
hesabın var mı? giriş yap