• 5n1k'da trump'ın yemin töreni anlatılırken birden ekrana gelen insan. alaka nedir derken james corden'a falan geçti, durumu anlayamadan tekrar trump'a döndü konu. ve d.c. de restoran açsa müşteriler hesaba bakmadan akın ederler gibisinden de bir cümle kullanıldı. cüneyt özdemir'in beni şaşırtmasına sebep olan kişi kanımca.
  • vegan versiyonu da yapılmıştır.
  • " avrupa’nın hatta dünyanın en iyisi olmak diye bir durum var artık! bir buçuk aya kadar doha’da, sonra sırasıyla londra ve new york’ta restoran açacağız. çalışmaya devam. çünkü benim asıl işim şov değil, et. ette iyi olduğum için bütün bunlar oluyor. fakat sadece işimi iyi yapmam da yeterli değil. artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki, yaptığın işin bir hikâyesi olması gerekiyor. o hikâyeyi satman gerekiyor, insanları büyülemen, ilgilerini çekmen gerekiyor. hepimizin kendimizden bir marka yaratmamız gerekiyor. inanılmaz bir rekabet var, sıyrılmanın yolunu bulacaksın.

ilkokul mezunu adamım ben. eğitimim yok. ama her şeyi çabuk öğrenen bir adamım. zaman içinde de kendimi geliştirdim. hâlâ uğraşıyorum. ama nereden geldiğimi de hiç unutmuyorum. maddi yetersizliklerden dolayı ben de okuyamamışım. altıncı sınıf terk. ama demek ki bir şeyler de varmış ki bende, su satarak, ayakkabı boyayarak iş hayatına atılmışım, 14 yaşında kasaba girmişim. çırak olarak. et benim tutkum oldu. hâlâ çalışıyorum. 34 yaşındayım, 20 yılda buralara geldim... hiç de fena değil!

ben kendimden bu kadar söz ettirmeyi başarı olarak kabul ediyorum. ama herkes benim gibi düşünmek zorunda değil. hiç takılmıyorum hep devam ediyorum. öbür türlü, “o ne dedi?”, “bu ne dedi?”yle uğraşırsam yanmışım.

calisma arkadaslarimin garsonundan komisine, kasiyerinden barmenine kadar tek tek hepsini ben seciyorum. hepsi en az benim kadar çalışkan. iyi maaş alıyorlar, jakuzili villada yaşıyorlar. ama onların da bütün hayatı iş. başka türlü olamaz. calisma arkadaslarimda en cok suna dikkat ediyorum: başta işi çok iyi bilmeyebilirler. bunun önemi yok, yeter ki heyecan duysunlar."

nusret gökçe
    kaynak

sonuc olarak, basariya giden yolda anahtar kelimeler: kontrolu elinde olan seylere odaklanma; heyecanla, tutkuyla, sevgiyle cok calisma ve pes etmeme. ozgun olma ve boylece dikkat cekebilme.

son olarak, gunumuzde sosyal medyada dunya capındaki unlulerin veya kurumlarin takdir veya taklit ettigi en unlu turk. her ulkede reklam verse bu kadar populer olamazdi.
  • ayşe arman ile röportaj yapmıştır.

edit: en başta söyleyeyim; başarılı bir iş adamı ve kasaptır. yaptığı yemekleri sevmeyene bir şey söyleyemem. bu zamana kadar hiç gitmedim, yorum yapamam ama zevk sonuçta. kimse beğenmek zorunda değil. fakat iş hayatı hakkındaki ağır ve acımasız sözlerin ise tamamen eziklikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. hatırlarsınız çırak adlı bir yarışma vardı ve bu yarışmayı ahmet ışık adında lise mezunu birisi kazanmıştı. o yarışma eğer bugün olsaydı ve yine lise veya ilkokul mezunu birisi kazansaydı, hakkında söylenecekleri az çok tahmin edebiliyorum. bunun sebebi ise; üç üniversite bitirdim, yüksek lisans yaptım, doktora yaptım, beş yabancı dil biliyorum, caz ve operaya gidiyorum, çok elitim..vs gibi kendisini dev aynasında gören ama bir b.ka yaramayan, hayatını eziklik içerisinde geçiren insanların bu durumu hazmedememesiyle ilgilidir. (genelleme yapmıyorum, aksine bunları çok küçük bir azınlık olarak görüyorum) kendisi dururken ilkokul mezunu bir kasabın büyük bir iş adamına dönüşmesini hazmedemiyor. bu nedenle arkadaşlar başarılı insanlardan feyzalın, hayat hikayesini okuyun, belki sizin de hayatınıza bir katkısı olur.

--- spoiler ---

olabilir. sinir oluyorlar bana. görgüsüz buluyorlar. iyi de kardeşim, ben bir maden işçisinin oğluyum. annem-babam okuma-yazma bilmiyor. maddi yetersizliklerden dolayı ben de okuyamamışım. altıncı sınıf terk. ama demek ki bir şeyler de varmış ki bende, su satarak, ayakkabı boyayarak iş hayatına atılmışım, 14 yaşında kasaba girmişim. çırak olarak. et benim tutkum oldu. hakkımda atıp tutanların, bir ömür çalışamayacağı kadar çalıştım ben! hâlâ çalışıyorum. çalışmadan bir halt olmuyor. 34 yaşındayım, 20 yılda buralara geldim... hiç de fena değil!
    --- spoiler ---
  • başarılı bir kasaptır.
    yüksek kibir ve sinir bozucu bir iticiliği bünyesinde barındırabilir, birileri elinden tutmuş buralara getirmiş de diyebilirsiniz. her eleştiriyi anlarım. ama işini önemseyen ve hayat tarzı haline getiren insanlara saygı duyulması gerektiği kanaatindeyim.
  • şöyle bir düşündüğümüz zaman aslında nusret'i televizyonlarda, internette vs. laçka, geyik, sükse peşinde koşan, ünlülerle el ele, diz dize, gezerken tozarken gösteriş yaparken görmüyoruz.

normal halini, konuşmasını, tavrını bilmiyoruz.
    sanırım biz nusret gökçe'yi değil nusr-et'i görüyoruz.

bildiğimiz tek şey instagram sayfası üzerinden yayınladığı ve çoğunda etleriyle haşir neşir olduğu, sözsüz videolar.

bu da onun yaptığı işi bir şekilde pazarlama ve sunma taktiği.
    ve başarılı da olmuş gözüküyor son zamanlardaki dünyanın ilgisini çekmesiyle.
  • başarılı bir kasaptır. kıskanılması laf atılması normaldir. adam pazarlama dehası.
hesabın var mı? giriş yap