• bir gün bi baktım twitterda bi twitimi beğenmişler. bilgilerini yolla sana süprizimiz var dediler. önce inanmadım birileri bilgilerimi almaya çalışıyor diye. neyse sonra verdim ve unuttum. bugün kargocu geldi. güzel bir kutuda kocaman nutella çıktı. üstüne de adımı yazmışlar. yaa habersiz gelen süpriz hediye kadar güzel birşey yok :) insan mutlu oluyor.

ben normalde nutellacı değilimdir. fındık ezmesi veya fıstık ezmesi severim. nutellayı evde waffle yapıyorsak ozaman seviyorum.

güzel hediyemin fotosunu anneme yolladım. dün akşam ahmet hakan ve canan karatay ikilisinden palm yağını daha yeni dinlemiştik. "sen bir daha yemezsen diye çok korkmuşlar heralde" dedi.

başka bir tanıdığım bunun gizli bir hayranımdan geldiğini sanarak ayy çok tatlı bir jest dedi :))

insan mutlu oluyor. teşekkürler nutella :))
  • dünya üzerindeki eşitsizliği ilginç bir yolla bana göstermiş çikolatalı krema şeysi.

şöyle ki, iş gereği ortadoğuda dolanırım. geçen ay ırak erbil'de, tam da şirketin 50 metre yanında kocaman bir nutella standı kuruldu. "ne var bunda?" diyecekler için yazıyorum; burada yol kenarlarında gıda namına göreceğiniz tek şey, açıkta satılan etler, sokak esnafının kirli paslı arabaları, seyyar sigaracılar falandır. tüm bunların yanında bembeyaz, ışıl ışıl, mis kokulu ve kocaman nutella standı haliyle at skine konmuş kelebek şaşkınlığı yarattı bende.

bununla da kalmadı. marketlere gidiyorum, daha kapıda nutella kavanozları dizilerek yapılmış iki metrelik dağ ile karşılanıyorum. tam "bu nasıl bir ırak marketine girmektir? henüz tahin pekmez seviyesindeki bir toplumda, nutella'ya bu kadar talep var mı ki?" düşünceleri aklımı kurcalarken, işin rengi akşam haberlerinde belli oldu.

malumunuz, palm yağı, kansorejen madde derken, muhasır medeniyet seviyesindeki satış payları riske girdi. adamlar da ne yapsın, atacak halleri yok ya, "verin kürde, arab'a yesinler" demiş tabi.

şeyi andırıyor biraz;
    "-efendim depolardaki mühimmatın son kullanma tarihi geçiyor ne yapalım?
    +eehh ne bileyim ben orta doğuda savaş falan çıkarın işte. "

"insan sağlığı" diye bir tabir vardır ya hani, "hangi insan sağlığı?" diye düzeltilmeli.
    ve dünyanın "standart" düzenine kafamız basmasa da, her platformda düzülenleri gayet belli.
  • reis ne diyecek acaba bu konu hakkında?
  • türk fındığını bıraktığında gözümden birazcık düşmüştü. şimdi ise iyice korkuttu. gerçi palm yağı zararsız diyen bir kitle var ama insan bilemiyor işte. sarelle yi torku banada yı falan incelemek lazım.
  • (bkz: yedirmeyiz)
  • zaten bu tür seylerin zararli oldugunu hepimiz biliyoruz ama yine de tüketmeyi seviyoruz..sanırım insanlık bu noktaya gidiyor. yakinda kansere de tedavi bulurlar hepten organik yiyeceklerden vazgeceriz
  • dün nevşin mengü ana haberde bir hoca açıkladı ki, nutella'ya bir haksızlık yapılıyor. güvendiğim bir hoca olduğundan iknayım şu an. zaten az yiyorum. yemeye devam.
  • yüzde 56'sı şeker olan ürün. kaç gündür yok palm yağı var mıymış yok muymuş. ciddi ciddi palm yağı varmış yemem diyen var. yüzde 56'sı şeker olan şeyi yiyorsun palm yağı değil makine yağı olsa sikinde olmaması lazım. köy tereyağı olsa ne farkeder 56 gram şeker alo?
  • mis gibi süt kaymağıyla nefis balı karıştırıp sürün ekmeğe, daldırın kaşığı. nutella ne ya? süt kaymağı marketten alınma değil bu arada, bal ise atatürk orman çiftliği.
hesabın var mı? giriş yap