şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: odtü'ye sahip çık)

  sessiz kalma!
 • lan bu komunistler harbi vatan düşmanı
  devlet kampüs içine yurt yapacak, ona da odtü dışında öğrenci almayacak(ki bu uygulama çoğu üniversite yurdunda yok)
  sen bu kadar ayrıcalıklı bir devlet hizmetini bile orman falan filan diye eleştireceksin
  neresinde yazıyor lan bu belgenin orman kesilecek ağaç falan?
  kampüs içinde yer verecek diyor, ne yapsın kampüs dışında mı yurt yapsın?
 • bizim solcular da bokunu çıkardı, adamlar öğrenciye yararlı iş yapacak işte siktirtmeyin tatlı su solculuğunuzu.
 • odtü yurtlarının kyk yurtlarına oranla öğrenciye sunduğu özgürlük alanını nah bulursunuz o yurtlarda. olay budur.
 • gayet güzel bir anlaşma olmuş.
 • direkt rektörlüğe bağlı olan odtü yurtlarındaki özgür ortamın yurtların bir kısmının kyk'ye bağlanmasıyla zarar görmesinden endişe ettiğimiz olay.

  özgürlüğün tanımından bile habersiz angutlar için yeni bir fırsat. haydi başlayın odtülülere hakaret etmeye.

  devlet samimiyse üniversitenin bütçesini arttırır odtü yönetimi istediği yere yurdunu yapardı. ne yazık ki okulun yönetimi tıpkı ülkenin hükümeti gibi meşru değildir, baskıcıdır.
 • başıma bir iş gelmeyecekse rezalet olarak değerlendirmediğim durum. odtü arazisine odtü öğrencisi için yurt yapacaklarmış, yapı ve çevresinin peyzajı ile ilgili kararlar sadece kuruma değil, odtü’nün kararlarına göre de şekillenecekmiş. mevcut yurtlar yetmiyor odtü öğrencilerine. bu ev sahiplerinin ve özel yurtların işine gelse de, o kadar büyük kampüse ve öğrenci kapasitesine sahip bir okulun yurt sıkıntısı yaşaması, öğrenciler açısından zor oluyordu.
  inşaat sırasında en azından mimarlık ve inşaat mühendisliği bölümü hocalarına danışmalarını diliyorum. evet ağaçlar keşke kesilmese - ki öyle bir madde yazılmamış- ama yurt metrekaresini fazla ağaç kesmeden sığdırabilecekleri tek yer teknokent. oraya da yurt yaparlar mı bilemedim.

  edit: bir liselinin feryadı başlık. canım kardeşim biz de isteriz rant olmasın, ağaçlar kesilmesin falan ama öğrencilerin yurda ihtiyacı var. üniversiteye girince anlayacaksın şehir dışında okurken az paraya barınmanın ne büyük bir nimet olduğunu. odtü öğrencileri yıllardır yurt şartlarında düzenleme bekliyorlardı haberin var mı senin bundan? hükümetle hiç alakam yok, isteyen entarilerimi incelesin. fakat umarım bu liseli arkadaşımız odtüyü kazandıysa/kazanırsa annesi babası cebine bol harçlık koyar da çukurambar’dan ev tutarlar. kyk yurtları açıklanana kadar tüm o eleştirenler sıra bekledi umutla belki kendisine de çıkar yurt diye. bu dünyada göte yakın et yemeyeceksin. hayat döndürür dolaştırır seni o eleştirdiğin yurda şükrettirir. olayları bilmeden iki twite hemen celallenmeyin.
 • ülke gerçeklerinden nispeten uzak, devletten uzak özgürlüğe yakın, kurtarılmış ender alanlardan birine devletin müdahalesidir.

  zaten odtü'de bizzat üniversitenin dolu barınma alanı var. eğer yetmiyorsa devlet olarak kaynağını verirsin, rektörlük yapar.
 • aksi durumda odtü'ye kyk yapılmaması şeklinde açılacak başlık.
 • hayırlı işler bol güneşler.