• ben o topukların sesine kurban olurum, hepsi giysin, tak tak kafamızı siksinler...
  • topuklu ayakkabından rahatsız olmak da neyin nesi yahu ? ofiste en rahatsızlık verici olay yüksek sesle konuşan insanlardır hele ki bunlar bir de yönetim kadrosundan olan insanlar ise kafanız kazan dolaşırsınız .
  • hırsları sadece topukluyla sınırlı kalıyorsa dua edin.
  • bir kadındaki en güzel ayrıntılardan biri olan topuklu ayakkabıdan tiksinecek kadar dünyadan kopmayın. o çok önemli zannettiğiniz projeyi yaparken şu anda birilerinin bu dünyanın keyfini çıkardığını unutmuş bir zombi olmayın.
  • üfff ne kadar sikimsonik güzellemeler yapmışsınız ya. bir kadındaki en güzel şeyden iğrenmeyin miy mik miy mik. adam haklı sonuçta eğer şirketin zorunlu kıldığı bir şey değilse (çünkü ne yazık ki yapacak bir şey yok) ve illllaaaa da canınız giymeyi çok istiyorsa en asgari miktarda ses çıkaranlarını giymek zorundasınız. bakın giyseniz iyi olur demiyorum zorundasınız. çalışan adama yazık değil mi? topuklu ayakkabı sesi benim çok hoşuma gitmesine rağmen adamın yerinde ben olsaydım ve tam projeye odaklanırken taak taak ses duysaydım beni de rahatsız ederdi. seni de ederdi hatta. birazcık empati.
  • topuklarına sıkasım geliyor
  • topuklu ayakkabının kölesiyiz.

kurban olun onun sesine...
  • bu konu her yere çekilebilir. ofiste maalesef herkesin tahammül edip edemeyeceği sesler /kokular farklı.

topuklu ayakkabı sesi mi büyüktür, yumurta kokusu mu?

ses maximumda kullanılan arya telefon zil sesi var, polyester erkek pantolonu hışırtısı var. ter kokusu var, parfümle yıkanıp gelen var. kösele ayakkabı tabanı sesi var ya da sessizlik olsun diye döşenen ama 5 yıldır hiç su görmemiş halıflex var. klima hışırtısı, müzik sesisin dışarı geçiren kulaklık sesi var.

cam odası olup kapıyı acık kullanan televizyonda bütün gün haber kanalından bangır bangır yayın yapan yönetici var.

hangi birini uygulamadan kaldıralım? bunlardan topuklu ayakkabı ayse'yi ahmet'i daha şok rahatsız ederken, ahaber dinleyen yönetici mehmet'i fatma'yı daha çok rahatsız ediyor., yapanlarda hassasiyet göstersin ama tamamen olmaması imkansız, o zaman iş değiştirin.

büdüt : autocorrect hataları giderildi.
  • doğruluğu kestirilemeyen bir durumdur. bağzı firmalarda zorunluluk, bir kısım yazarın da belirttiği gibi bir norm olabilmektedir. şu da bir gerçektir ki topuklu ayakkabı ile yürümek düzgün bir biçimde eyleme dönüştürülemiyorsa* dikkatini toplamaya çalışan kişiler için sorun teşkil edebilecektir. kulaklık ise her firmada uygulanabilecek bir çözüm değildir ne yazık ki.

özetle, tık tık tık sesi hoş da tak tak tok tok sesi dikkat dağıtıyor.
  • dolma bacaklılarda daha da yüksek desibelli bi sesin kaynağı bu hırs. ofiste susturucu işlevi gören halıfleks sevme sebebi.

(bkz: bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik)
hesabın var mı? giriş yap