• ünlülerin makyajsız halleri falan tamam da vücut var diyoduk, sanırsam o da yokmuş.
    `http://onedio.com/…i-degisimi-gosteren-17-gif-76717`

edit: linke tıklayınca nedense sonunda %60 çıkıyo anlamadım silin onu

not2: gençler link bozuk çıkıyo işte düzgün çıkması için adres çubuğunun sonundaki %60 kısmını silin düzelir
  • sol elle yumruk yapıp başparmağı da işaret parmağıyla orta parmak arasında sıkıştırınca kusma refleksinin kaybolması. deneyin.
  • android 2.1 eclair'in adının bildiğimiz ekler pastadan gelmesi. tatlıdan geldiğini biliyordum da hangisi düşünmemişim hiç
  • 23 kişilik bir ortamda en az iki kişinin aynı gün doğmuş olma olasılığı %50. kişi sayısı 56 olunca bu oran %99 oluyor. yaa.. seneler önce öğrenmiş idim, ama hala ilk günkü kadar ufkumu iki katına çıkarıyor. istatistik müthiş bir şey..
    bu arada, bir kişinin doğum günü baz alınırsa eğer, "burada %50 ihtimalle seninle aynı gün doğmuş en az bir kişi vardır" diyebilmek için 255 kadar kişinin bulunması gerekiyor.
  • doğadaki dişi canlılar avlanılmamak ve böylece yumurtalarını korumak için kamufle olmak zorundadır. bunun için geneli çirkindir. erkek türüyse dişi kendisini seçsin diye güzel görünür. örneğin erkek kuşların tüyleri dişilere göre daha çok, daha parlak ve daha renklidir. yani doğada en kıllı olan, en kral kabul edilir. dolayısıyla kadına göre daha çok kıl tüy sahibi olan erkek doğa kanunları uyarınca daha görkemli bir cinstir.
    insan türünde ise moda olgusu nedeniyle bu denge değişmiş; kadınların erkeklerden daha güzel olduğu algısı yerleşmiştir. elbette bunun giyim kuşamla alakası yok. tamamen çıkarlara dayalı bir koşullanma biçimidir bu.
  • nil karaibrahimgil'in babası olan suavi'nin, şimdi bildiğimiz beyaz sakallı suavi olmadığı, asıl babasının suavi karaibrahimgil adında başka bir söz yazarı olduğu ve bu adamın eski kaymakam ve valilerden nihat karaibrahimgil'in oğlu ve modern folk üçlüsü mensuplarından selami karaibrahimgil'in kardeşi olduğunun öğrenilmesi.

(bkz: bana ne nil karaibrahimgil'in sülalesinden)
  • bir dönem boyunca neredeyse her hafta teslim edilmesi gereken karton materyaller yüzünden " bu maket bıçakları ne kadar kalitesiz, hemen köreliyor!" serzenişi ile yenisini alıp durdum. koyacak yer kalmadı onlar için ayrı bir kalemlik de aldım ve sonunda evren bu yakarışa kulak verdi. dün, maket bıçağı isteyen şirin komşuma kutuyu teslim ettiğimde yaşadığı şaşkınlıkla anladım ki maket bıçağı, koleksiyonu yapılması gereken son objelerden biriymiş. çünkü maket bıçağı jiletinin üzerindeki çizgiler süs olsun diye değil, köreldiği an yenilemek için yapılan pratik bir tasarım ürünüymüş.

söz konusu bu bilgi de öğrenim hayatı boyunca el işi, proje, resim gibi dersleri ailesinin üzerine yıkan, sosyal öğrenme ortamlarından bir haber insanların ufkunu açmakla yetinirmiş.(bkz: maket bıçağı/#18656612)
  • almanlar dünya savaşı'nda kendilerine çok güvenirler..
    şifrelerinin çözülemeyeceğini iddia ederler.ingilizler bir ekip kurar.bu ekipte alan turing isminde bi matematikçi vardır.almanların bütün şifrelerini çözer.
    2 metre eninde, 2 metre boyunda bronz tanrıça adını verdiği hafızası olan makine icat eder..daha sonra bunu küçültüp masaüstü boyutuna getirmeye çabalar..işte bilgisayarın atası bu makinedir.

daha sonra alan turing'in eşcinsel olduğu anlaşılır.hapse atılır. eşcinselliği hastalık gördüklerinden tedavisini bulmak üzere çalışması karşılığı salıverirler.o da kendi hazırladığı zehiri, zehirli elma yiyen havva'dan esinlenerek bir elmaya şırınga eder. ve elmadan bir ısırık alır, ölür. işte o ısırık apple'ın amblemidir.
hesabın var mı? giriş yap