• sözlü sınav çok saçma partiden adamı bulan atanıyor bulamayan yüksek puan alsa derece yapsa bile atanamıyor. kul hakkı değil mi?

“mallarınızı aranızda bâtıl sebeplerle yemeyin! insanların mallarından bir kısmını, bile bile haksız yere yemek için, onları hâkimlere rüşvet olarak vermeyin!” (bakara, 188; nisâ, 29)
  • öğretmenlerin bilişsel ve duyuşsal becerilerini ölçmek ve anlamlandırmak iç... ahsfgs.

tabii ki torpil için...

kpss'yi bile bitirdiniz.
  • aksığır olmayan öğretmenlerin haklarını çalıp aksığır öğretmen adaylarına vermek için var.
  • torpil kontenjanı oluşturabilmek için var. mülakat sisteminde her atanan torpille atanıyor değil. fakat bazı kimselerin yakınlarını kadrolara yerleştirebilmek için asıl hakedenlerin bir kısmını kurban ettikleri kesin.
  • hakimlik gibi bir meslekte bile sözlü sınav varken herhangi bir meslekteki sözlü sınavı artık yadırgamıyonum.
  • mülakat olan bütün alanlarda torpil döndüğünü düşünüyorum.

mülakata karşıyım.
  • sözlü mülakat başladıktan sonra atanan öğretmenleri zan altında bırakan iddia.
  • (bkz: #139421500)

benim bildiğim güvenlik soruşturması atandıktan sonra yapılıyor? yanılıyor muyum? güvenlik soruşturmasıyla alakası yoktur o yüzden.
  • 2021 yılının eylül ayında atanmış bir öğretmenim. haziran ayında sözleşmeli öğretmenlik mülakatına girdim.kpss puanımın aynısı verildi.bildiğim tüm arkadaşlarım da sınavdan aynı puanı aldı.mülakatta asla siyasi görüşünüzü ölçen sorular yoktu.soruları da heyet belirlemiyor. 5-6 tane zarf var. siz rastgele 1 zarf seçiyorsunuz. heyet de a grubu meslek mülakatlarında olduğu gibi size sert davranmıyor.hitap ederken bile hocam diye hitap ediyorlar.

özetle milli eğitim bakanlığı'nın yaptığı mülakat düşündüğünüz gibi değil.
  • cevap veriyorum: geçtiğimiz pazar bir tanıdığın eşi ile tanıştım. edebiyat öğretmeni imiş ve 4 yıldır atama bekliyormuş. kpss'den iyi puan almış (kaç olduğunu unuttum), mülakatta kendisine sorulan ilk soru: "siyasi görüşünüz nedir?". ne diyeceğimi şarşırdım, durdum durdum ve sonunda "sizin görüşünüz neyse, benim ki de o." diye cevapladım dedi. sonrası mı? başka hiçbir şey sormadan, "çıkabilirsiniz." demişler.
hesabın var mı? giriş yap