• sevgilisi öğretmen olmayanların ilkokul öğretmenlerini tasvir ederek hakkında çıkarım yaptıkları sevgili çeşidi... ototriter-titiz-kuralcı vs. vs.

ha gene de; öğretmen olan bi' sevgiliniz varsa ve bu özellikleri taşıyorsa, bu durumu onun mesleği değil karakteri üzerinden değerlendirin...
  • bizzat benim. sanılanın aksine ilişkilerinde ne bir otorite derdinde -herkes kadar, her şey kadar- ne de memur zihniyetindedir.

mesai içinde mesleğinin gerektirdiği şekilde takılan, mesaisi biter bitmez gayet dağınık, yırtık kot pantolonuyla kaleiçi sokaklarına akan, "bir yudum bir nefes hayat şahane" ve "life is nothing without fucking" yaşam görüşünü benimsemiş, randevulara her daim geç kalan ve yine sanılanın tam tersi şekilde sırf bu sebeplerden sevgilisi tarafından uyarılan; sevgilisinin saçına, tırnağına, devamsızlığına ancak diğer meslek sevgilileri kadar karışan bir sınıf öğretmenidir.

bu şahıs aynı zamanda oyunculuk yapıp, barlarda gitar çalıp, kitap ve sinema düşkünü olup, hayyam'ı, nazım'ı, brecht'i, beckett'i, süreya'yı, camus'u, trier'i, lynch'i, kubrick'i, nolan'ı ve dahasını çok da iyi tanıyabilir. ve sert sessiz değillerdir ki, sevgilileri tarafından yumuşatılsınlar.
  • mümkünse yazılılarını okumaya yardım edin, sık sık sordugu' kar yağar mı sence' sorusuna 'tabiki sevgilim' diye cevap verin,nöbet tuttuğu günü mutlaka not edin, zümre,şube,sosyal kulüp, performans ödevi, davranış notu, sbs terimlerine hakim olun ,sonrasında bu iletişim dehası, kültür deryası arkadaşla mutlu mesut yaşayın. ayrıca her halükarda bir ton işi aynı zamanda halletmeye çalışan öğretmen nişanlıdan hallicedir.
  • ben kendisini öğretmen sanan gördüm.bu daha da zor.
  • öğretmenleri aşağılamak, onlara nefret kusmak niyetiyle içinde “öğretmen “ kelimesi geçen her başlığa bütün cephanesini sıkan cahiller bu azmini başka alanlarda kullansa hayatları kurtulur.
  • üniversitede üçüncü sınıftan itibaren çoğu söz, nişan, nikah bir şeyler yapar. dördüncü sınıf biterken bazıları çoktan evlenmiştir. henüz evlenmemiş bazıları ise taliplerine birkaç "vakit" uzaklıktadır.
    (bkz: yeni mezun öğretmenlerin tatlı telaşı)

erkeklere çekici gelen kadın mesleklerinden birine mensup kişidir.
  • güzel olur aslında. mayışı falan da var.
  • (bkz: sevilir)
hesabın var mı? giriş yap