şükela:  tümü | bugün
 • ön edit:

  kendisi konunun twitter'a sıçraması üzerinde. gene twitter üzerinden özür dilemiştir. sanırım konuyu daha fazla yaymak istemediği için instagram'dan bir açıklama yapmadı. videoyu editlediğini ve 3-4 saat sonra kalktığını söylüyor. burayı da okuduğunu tahmin ederek. kendisine bu konu hakkında üç sorum var. muhtemelen cevap vermeyecek, ama çoğumuz cevaplarını biliyoruz.

  1. neden en baştan bu videoyu montajlarken kesmedin? ben de montaj yaptım bol bol, çok iyi biliyorum ki defalarca izlenir o videolar. ayrıca videodaki küfürlere sesli sansür uygulamışsın. dolayısıyla koyarken birkaç kez daha düşünmek için bol bol vaktin vardı diyebiliriz.
  2. madem video yayınlandıktan hemen sonra kaldırdınız o kısmı. küçük bir not düşüp olayı açıklamak veya dailymotion'a attığınız videonun linkini verdiğimde yaptığınız gibi videoyu işlenene kadar gizlemek çok mu zordu?
  3. bu video saat 22:00 itibariyle yayındaydı. ben 2 saat kadar sonra izledim. bu başlığı açtığımda saat 1 civarıydı. sizin hesabınıza göre bahsedilen kısmın tam olarak saat 1-2 arasında kalkmış olması lazım. ancak gece 5'e kadar oturup burada yazılanları takip ettim hala kaldırılmamıştı. ancak saat sabah 8 gibi linkteki kısmın kesildiğine dair mesajlar geldi. sence de burada bir terslik yok mu?

  çocuk kandırır gibi bir özür dilemişsin. çıkıp evet ben bunu bunu dedim, siz haklısınız ipin ucu kaçmış kusura bakmayın demek yerine, ben zaten farkındaydım hatamın ama hadi özür dilemiş olayım der gibi özür dilemişsin. ardından da burada sana ana bacı sövenlerden falan bahsetmişsin. zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun sadece. ben suçluyum ama onlar da suçlu bakın demeye getiriyorsun. yapma, çocuk gibi konuyu saptırarak işin içinden çıkmaya çalışma. zira 35 yaşında adamsın, biraz olgun olup hatanı kabul etsen bir şey kaybetmezsin. hatta seni eleştirenlerin dahi saygısını kazanırsın. bu arada kurduğun cümle hatalı belki düzeltmek istersin. 3000 kitap okumuş adamsın (!) sen zaten fark etmişsindir de ben yine de söyleyeyim dedim.

  her zaman yaptığın gibi gene durumu toparlamak için bir mevzular bölümü çekersin. orada cevaplarsın varsa bir cevabın. ama iki yüzlülük yapma orada da kendin ol.

  entry:

  lafı uzatmadan konuya giriyorum:

  şu an oğuzhan uğur'un babala tv de yayınladığı pinç bölümünü izliyorum. kamera arkasındaki kızlardan birine kelimesi kelimesine:

  "...tanımıyorum ki hiç öyle antepli urfalı amele, gelsin seni şöyle bam bam siksinler seni bir rahatla..." bir süre sonra da "...ben de hep merve'ye derim ki bak şunu bir siktir birine, rahatlasın..." dedi.

  bu nasıl bir üslup ulan? tamam karşısındaki kişi arkadaşı olabilir rahatsız olmuyor olabilir, peki bu şekilde konuşmanın yeri kamera karşısı mıdır? bu nasıl bir konuşma şekli amına koyayım? kafayı yicem. kamera var karşında, farkındasın sen de bunun. başkası yapsa başta kendisi tepki verir. lafa gelince çok duyarlı icraate gelince sonuç bu. neymiş efendim çok rahatmış onedio'dan geçtiği için kontrol kendisindeymiş falan bir şeyler anlatıyor. bu terbiyesizliği onedio'da yapsaydı fazla sürmezdi zaten işi tahmin edebiliyorum. daha kendi kanalında yayınladığı ilk bölümden böyle ipin ucunu kaçırdığına göre bu adamı birilerinin sürekli denetlemesi gerekiyor. kadın veya erkek kimse kimseyle böyle konuşmamalı. her şeyi geçtim kamera açıkken bunu yapmak nasıl bir şaklabanlıktır anlayamadım.

  bahsi geçen video

  edit: hocam burada kimse kimseyi tanımıyor. izlerim izlemem konu bu değil. burada rahatsızlığımız ortaksa ortak paydada buluşuyoruz demektir. benim izleyip de şikayet etmem -ki nadiren açıp bakarım kendisinin videolarına- onun yaptığı terbiyesizliğin üzerine geçmiyor. odak noktasını şaşırmamak lazım.

  edit 2: yukarda da söylediğim gibi. kadınlarla veya erkeklerde değil. hiç kimseyle böyle konuşulmaması gerektiğine inanıyorum. ben de özel hayatımda kadınlarla erkeklere aynı şekilde davranırım. erkek veya kadın kimsenin cinsel hayatı hakkında bu şekilde konuşmam mesela. konu samimiyet ise bu kişiler arasında kalmalı, yani konuşacak olsam bile bunu kameraya kaydedip yayınlama samimiyetsizliği de göstermem.

  her iki cinsiyete de eşit davranmak demek her iki cinsiyetten insanlara aynı saygısızlıkla yaklaşabilirsiniz demek değildir. burada eleştirilen şey muhatabın kadın olması değil. yapılan konuşmanın seviyesizliği, terbiyesizliği.

  edit 3: daha iyi anlatılamazdı teşekkürler (#88514991)

  edit 4: yazıdaki küfürlerin hiçbirisi kişiye hakaret değil. dolayısıyla benim ettiğim küfürle bu adamın karşısındaki insanlara ettiği küfürleri bir tutuyorsanız siz olayı hiç anlamamışsınız.

  son edit: kendisi video üzerinden özür diledi. yorum sizin.
 • leş gibi videodur. (bkz: oğuzhan uğur)'un nasıl bir maymun ve midesiz olduğunun kanıtıdır. para için daha neler yaparlar, kim bilir?

  edit: ayrıca videoyu çekerken de kurgularken de uyuşturucunun etkisinde olduğunu düşünüyorum.
 • böyle adamları izleyip prim verip gelip burada şikayet etmeyin artık.
 • iki lafından biri amk olan adamı direkt kapatın zaten. nasıl katlanmışsınız on bir dakika. üç kuruş için iki taraf da kendini ne hallere düşürüyor.
 • oğuzhan uğur kim amk
 • biraz abartıydı evet ama adam zaten kendi kanalımda devam edicem özgürlüğün tadını çıkarıyorum dedi. kendi aralarında o denli bir muhabbet var demekki. bende abartı bulsamda programın adı pinç zaten.
 • oğuzhan uğur kahvede beka meselesi konuşan ülkücülerin kamera karşısına geçip biraz daha normal cümleler kurduğunu zanneden versiyonudur, o yüzden hitap şeklinden kalite beklenmesi gariptir.
  x kahvesinde amcanın yan masadakine hitap şekli diye başlık açmayla bunun tek farkı, oğuzhan'ın bir şekilde tanınmasıdır.
 • valla kimse kusura bakmasın; muhatabının hak ettiği hitap şeklidir.
  sırf biraz eli para gördü, biraz da popüler diye bir yerlere gelebilmek adına ne idüğü belirsiz bir tipin her dediğine ehere öhere diye süs köpeği gibi gülersen mevzu bahis elemana seni urfalı ameleye peşkeş çekme ehliyeti verirsin.
  alan razı- veren razı, bokunuzda boğulun ajans değişikleri.
  (bkz: leş)
 • karşısındaki de en az oğuzhan cahili kadar hatalı. kaç para veya nasıl bir kariyer senin o lafları yemene değiyor?