• kontrabas oyununda senaryo gereği bir saatlik oyun boyunca sahnede iki bira içen kral oyuncu.
  • tanıştıktan 15 dakika sonra sanki uzun yıllar öncesinde kaybettigim kadim bir dostumu yeniden bulmuş gibi olduğum adam gibi adam. özellikle bulunduğu camiyada artık mumla aradığımız içi dışı bir, dürüst, namuslu, tam bir "delikanlı" cumhuriyet çocuğu. onu böyle yetiştiren anne ve babasının ellerinden bir kez daha öpüyorum.
  • modigliani'de durduk yere insanı 1900'lerin başındaki paris'e; rimbaud'lardan, baudelaire'lerden arta kalmış, sokakları hâlâ absinthe yeşili kokan paris'e götürmüş bir usta oyuncu. uçurtmanın kuyruğu'ndan tanıdık bir sesi paris sokaklarında duymak harika idi.
  • soğuk bir berlin gecesi adlı oyunda yardırdığı otortiteler tarafından da tasdiklenmiş, sanat kurumu tarafından bu oyundaki rolu ile bu yılın en iyi erkek oyuncu ödülüne layik görülmüştür. kendisini kutluyoruz efenim.
  • kontrabas oyununda gösterdiği performans ile kendisine hayran bırakan oyuncudur.
  • uçurtmanın kuyruğunda muhteşem bir performans gösteren , gideceğim oyunlarda ismini hep aradığım şahsiyet.
  • robert downey jr. a benzettiğimdir
  • kontrabas'da ne oynamıştır bu adam arkadaş. bu sezon da oynasa da izlesek doya doya. zaten bana bıraksan bir metin belgin, bir olcay akın kavuzlu.
  • kendisiyle ilk olarak soguk bir berlin gecesiyle tanistim. ankara'daki ilk oyunumdu, muhtemelen 2011'in sonlari. 5 yil gecmis ustunden. agzim acik izledim oyunu, unutmam mumkun degil, nasil etkilendim sesiyle, durusuyla,sahneyi doldurusuyla! arkasindan 2012'de kontrabasi izledim. oda tiyatrosunda, kucucuk salonda sesinin yankilanisi... kontrabasi sahnede yardimci oyuncu olarak hayata gecirmesi... kesinlikle normal bir oyuncu degildi. 2013te garip bir sekilde denk getirip izmir'de soguk bir berlin gecesini ikinci defa izleyip, kontrabasi da bu senenin acilis oyunu olarak ikinci defa izledim ve bu aksam muradima erdim! huzzam'dan once oda tiyatrosunun onundeki banklarda arkadasla otururken, bir sey oldu basimi arkaya dogru cevirdim ve olcay kavuzlu'yla goz goze geldim. allahim, sahnede devlesen adam gozlerimi dikip agzim acik ona baktigimi gorunce mutevazi mutevazi merhaba nasilsiniz dedi. ben yine ne diyecegimi sasirip salak salak siritmaya devam ettim. hayranligimi da dile getiremedim. oyunlarini ne cok sevdigimi, kendisine ne kadar saygi duydugumu zar zor ifade edebildim. o kadar kibar, o kadar mutevazi bir adam ki, oyle bir izninizle, musadenizle diyisi vardi... yillar evvel keske denk gelsek dedim uzun bir sure, yillar sonra dileklerin kabul oldugunu ispatladi bana!
hesabın var mı? giriş yap