şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle nottingham forrest'tan rb leipzig'e transfer olan 1997 doğumlu iskoç sağ açık oyuncusu. boyu uzun, kırılgan değil. geleceği parlak. bundesliga zaten bir genç için en iyi adresken, üstüne bir de rbl'yi seçerek çok doğru bir hareket yapmıştır.

  transfer bedeli 12 milyon euro. en pahalı iskoç oyuncu olmuş böylece.
 • nottingam forrest ile fm kariyeri yapan biri olarak, altyapıdan takıma çıktığı 2014-2015 sezonundan beri, her daim bir kaç sene oynatıp, ortalama 20-22 milyon sterlin'e satabildiğim bir futbolcudur.
  gelecekte (oyundaki sanal gelecekte), dünyanın en iyi oyuncuları arasında sayılıyor. doğru bir antrenman ve eğitim ile efsaneler arasına kendini yazdırması içten bile değil.
 • 15.2 milyon euro karşılığında west bromwich albion'a transfer olmuş, bana göre kendi kariyeri için doğru bir tercih bu. iyi potansiyele sahip bir oyuncu olmasına rağmen leipzig'de kendisinin yaşlarında beklenilenden çok daha fazlasını yapmayı başarmış futbolcu sayısı artınca arka planda kaldı ve fazla da şans bulamadı. alışık olduğu ada havasında belki patlama yapar ve yakın zamanda isminden söz ettirmeyi başarabilir. kendisi iskoçların baya büyük beklentilere girdiği bir futbolcu çünkü.
 • alaves tarafından kiralanmış.
 • (bkz: flop)
 • trabzonspor'un ilgilendiği sağ açık. rotasyonda işe yarayabilir. yıllardır kendisinden beklenen patlamayı yapabilir.
  bilinen o ki bu tür patlamalara en müsait takımlardan bir tanesi trabzonspordur.
 • (bkz: oliver burke/@ceyar i kim vurdu)

  premier lig takımı sheffield united'a transfer olan 1997 (23) iskoçya doğumlu sağ kanat.

  garip tipli, garip kariyerli bir eleman bu.

  altyapısından çıktığı nottingham forest'tan 18'inde (2016/17 - 15.2m €) genç oyunculara yatırım yapmasıyla ünlü rb leipzig'e geçti.

  almanlar oyuncudan içinde gelişim ateşi taşımasını bekliyorlardı fakat umduklarını bulamadılar. hal böyle olunca rb leipzig oliver burke'ü bir sezon sonra (2017/18 - 15.2m € - yaş 19) aynı fiyata premier lig ekibi west bromwich albion'a yolladı.

  genco premier ligin güçsüz ekibinde bile adamakıllı forma şansı (2017/18 - yaş 19) bulamadı. kulüp alt lige düşünce sırasıyla celtic fc (2018/19 - yaş 20) ve deportivo alavés'e (2019/20 - yaş 21) kiralandı. ülke dışında gösterdiği performansla kendisinden bir nane olmayacağı anlaşıldı.

  yeni açılan sezon (2020/21) 6.5m € gibi makul bir fiyata bir başka premier lig ekibi sheffield united'a yollandı. bu da ilginç bir seçim oldu zira sheffield united nadir olarak ofansif kanatlı taktikle sahaya çıkıyor.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: sheffield united/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------
hesabın var mı? giriş yap