şükela:  tümü | bugün
  • özel kuvvetler komutanlığı'nın başında ki tümgeneral zekai aksakallı'nın emir astsubayı olan kahraman askerimizdir. darbe girişimin yapıldığı gece ökk'yı basan darbeci semih terzi'yi öldürerek büyük olayları engellemiştir. hikayesini az önce ntv'de mete yarar anlattı.

şu entry'den alıntıyla hikayesi şöyle;

"emrindeki 20 eşkiya ile gelip, özel kuvvet komutanlığı karargâhına giderek el koymaya çalışıyor. komutanın odasına giderek, emir astsubayına, "bundan sonra ben komutanım diyor. bu arada yanında adamları var. zekai paşa'nın emir astsubayı tereddütsüz silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. diğerleri de onu şehit ediyorlar. "

dikkat bu kısım çok önemli

"ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir kahramanlık hikayesi. o cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı. türkiye o yiğit astsubayın adını ezberleyecek. diğer ayrıntıları yarın anlatacağım. komutanların yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini"

bu teröristi öldüren kahramanımıza allah rahmet eylesin. allah şehitliğini kabul etsin.

edit: daha önce ökk'yı basan darbeci generali öldüren astsubay başlığına yazdıgım entry buraya alınmış, mete yarar anlattıgında ismini söylememişti başlığı o yüzden öyle açmıştım.
  • özel kuvvetler komutanlığını ele geçirmeye çalışan darbeci terörist general semih terziyi alnının ortasından vuran şehidimiz. sembol isimlerden birisidir, yıllarca unutulmamalıdır. üniversite, okul, köprü, havaalanı vs yerlere ismi verilmeli, nesiller boyu hatırlanması sağlanmalıdır. diğer tüm şehitlerimize de allah'tan rahmet diliyorum. allah birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.

edit: bugün isminin bi' okula verildiğini gördüm internette, bilmiyorum katkımız oldu mu ama çok sevindim. mekanın cennet olsun yiğidim. inşallah her şehirde her mahallede ismin yaşatılır.

edit 2: ulan çok duygulandım ya.. şimdi de twitter'da sabiha gökçen havalimanın adı şehid ömer halisdemir olsun kampanyası başlamış. yeter mi yetmez.. ulubatlı, seyyid onbaşı belki efsaneydi ama onları bile çok sevdik yüzyıllarca unutmadık.. işte size yerli, milli, gerçek ve mübalağasız bir kahraman.. yüzyıllar boyunca unutmamalıyız, egemenliğimize el sürmeye kalkanları alnının ortasından vuran bu yiğidi herkes bilmeli, herkes..

destek için: hastag #ömerhalisdemirhavalimanı
  • 15 temmuz 2016 darbe girişiminde özel kuvvetler komutanlığı'nı teslim almaya gelen cuntacı semih terzi'yi alnından vuran ve devamında şehit edilen kahraman astsubay başçavuş. mekanın cennet olsun.
  • 15 temmuz 2016 darbe girişiminin girişimde kalmasını sağlayan kahramanlarından biri.

sosyal medyada hakkında doğruysa şöyle bir yazı dolaşıyor:

"özel kuvvetler komutanlığı da içeriden ele geçirilmeye çalışılmış . bir astsubay olayın şeklini değiştirmiştir,cuntacı semih terzi adlı general içeriden 20/30 kişilik bir grupla ökk karargâhına giderek el koymaya çalışıyor.komutanın odasına giderek emir astsubayına bundan sonra ben komutanım diyor . bu arada yanında adamları var,zekai paşanın emir astsubayı tereddütsüz silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. diğer cuntacılar da astsubay başçavuş ömer halisdemiri şehit ediyorlar"

düzeltme: benden önceki 3 girdi sahibi ile aynı anda başlık açmaya çalışarak ekşi sözlükte bir ilke imza atmış olabiliriz.
  • şurada olaylar anlatılmaktadır:

http://www.ntv.com.tr/…ecesi,buzxr0qdzugqfirm5c7pcg
  • allah şehidimizin şehadetini mübarek eylesin. ilerde oğlum olursa onun adını oğluma şerefle vereceğim. devlet hemen şehidimizin ailesine ulaşmalı ve maddi, manevi ne gerekiyorsa yapmalı. devlet yapmayacaksa bizler toplanıp yapmalıyız. çünkü şehidimiz belli ki bir ülkenin kaderinin değişmesinde çok önemli bir görev üstlenmiştir.
  • zekai aksakallı paşanın emir astsubayı iken darbe generalini alnından vurarak, kahramanca tereddütsüz gerekeni yapıp şehit olmuş aslanımız.

edit: emir astsubayı düzeltmesi.
  • kahraman bir asker. mekanı cennet olsun.
  • darbeyi durduran gerçek kahramanlardan birisi olan şehidimizdir.

allah rahmet eylesin.
  • işte bizim bildiğimiz, tanıdığımız, inandığımız türk askeri böyle biri.

allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun!..