şükela:  tümü | bugün
 • turkish delight bedevisi, fazlasiyla esrarengiz bir punk adam.. sesi almanya'lardan gelir gibi..
 • saboire isimli şarkının sahibi müzisyen. hem şarkının hem klibin, izleyiciyi defalarca şaşırtabileceğini söyleyebilirim. o zenne kısmını mesela ben hiç beklemiyordum.
 • saburie adlı şarkısı tanju okan videosunda youtube tarafından reklam olarak verilen adam. kendisiyle tanışmam bu sayede oldu. her ne kadar kartel dönemini yakalamış da olsam kendisini bilmiyordum. 2 gündür düşünmekteyim 20 yıl önce dağılmış grubun reklamını kim youtube koyuyor ya da youtube hangi mucize kodla bunu önüme seriyor, sebebini bilen varsa söylesin.

  edit: imla
 • yıllar önce internetin çok yaygın olmadığı zamanlarda bir tane şarkısının videosuna denk gelmiştim, sabouri idi ismi, baya bir gülmüştüm, ama daha sonra diğer şarkılarıyla tanışma fırsatı buldum. özellikle 80’ler sonu 90’lar başı yaptığı çalışmalar enfestir, günümüzdeki çoğu grubun ötesinde şarkıları vardır, zamanını yakalayan ve yer yer ötesine geçebilen eserlerinde post punk/ goth müziğe sağlam selam duruşları vardır, şarkıların sözlerini önce kürtçe zannetmiştim, bir arkadaşıma sorduğumda kürtçe değil farsçaya benziyor demişti, en son öğrendiğimde kullanılmayan ölü bir dil olduğunu okudum. bu başlığa yazmamın sebebi dün gece ekşide gezinirken değeri bilinmeyen rock grupları başlığında ismini görmemdi.
  bu sayede youtube mezarlığını bir daha karıştırdım ve neler buldum neler, öncelikle erken dönem çalışmalarını bir toplama olarak yayınlamışlar, 16 şarkılık muhteşem bir arşiv buldum, orhan abimiz kendi kanalını kurmuş ve iki hafta önce yeni bir albüm yapmış, (yorumlar kısmı kapalı ama)

  buraya denk gelirseniz bir bakın;
  https://youtu.be/ubkcb7kigsw
 • turkish delight. ascension'dan dans ettirerek getirtti beni buralara.

  başka da bildigim bir sey yok hakkinda. bi instagram'dan gireyim bakayim dedim kimmiş nasıl bir şeymiş, bulamadim. pesinde kosacagiz artik.
 • gizemini koruyan, eşsiz bir müzisyen. şu topu topu 1 dakikalık kaydında beni histen hise koşturmuştur: https://www.youtube.com/watch?v=f2kuccsprjo
 • zamanında deli şarkılar yapmış deli bir abi.
  rivane şadivi'nin hemen arkasından vrşna'yı dinlerken birini mi demlesem kendimi mi assam karar veremiyorum.
 • inanılmaz eserler yapıyor. sözsüz müzikleri var ve youtube kanalına yüklüyor. hiçbir açıklama yok ve yüzünü kullanmıyor. ramin djawadi’nin got soundtrackları gibi çok güzel soundtrack olabilecek müzikleri var.

  yeni başlayanlara:
  (bkz: fener pt1)
  (bkz: fener pt2)
  (bkz: yağmur)
  (bkz: cascade)
  (bkz: tepe koşusu)
 • saburié isimli müziği acayip başarılı bir çalışma.

  tutuldum şarkıya resmen.

  güzel müzik çalışmaları yapan abimizdir. seviniz.