• siz bayağı komik adamlarsınız. futboldan uzaklaştıkça bu işleri iyice unutmuşsunuz.

gayet normal bir transferdir. orkan çınar gibi parlamamış genç bir oyuncuya 2 milyon tl, gaziantepspor için iyi bir paradır. transfermarkt değerine göre piyasa değeri belirleniyorsa, açalım bi' pes master lig'de ne yazıyomuş bakalım. bu işler böyle kolaysa süper.

en büyük transferi 76 bin € olan bir takımın 1 m. €'luk transfer yapmasıysa hala anormaldir. bu ikisi arasındaki farkı algılayamayan arkadaşların ayakla oynanan her spordan uzak olması iyidir. olmuyosa zorlamayın.
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

fanatizme bile katlanabilirim, aptallığa asla.
  • fiko başkanın küme düşmüş takımın kanat oyuncusuna 1m euro vermesini bekleyen renkli zırvası. bu iş parayı savurup sonra tesisini satmakla, ya da boluspor gibi bir takıma sözde 1m euroya oyuncu satıp saman altından su yürütmekle olmaz. başkanlarınıza az ekonomi öğretin, burda ağlamayın.
  • beşiktaşlılardan çok fenerbahçelilerin ilgisini çeken transferdir.

adam 3-5 kişinin bir araya gelip değer belirlediği transfermarkt isimli bir internet sitesini baz alıp orkan'ın bonservisini düşük bulmuş.

bunun bir üst versiyonu siyasi/kültürel tartışma ortamında kaynak olarak wikipedia'yı göstermek işte. varın gerisini siz düşünün.

işin komik yanı şu ki;

şampiyon takımın 2. lig'e düşmüş bir takıma 450 bin euro bonservis vermesi hile hurda gibi görülürken 2. lig takımının fenerbahçe'den 1 milyon euro'ya oyuncu transfer edip 1 senelik sözleşme imzalaması normal geliyor.
  • fenerbahçeliler işi iyice sulandırmaya başladılar. adamın transfermarkt'da değeri 1 milyon euro yazdığı için 450 bin euro'ya alınması düzmeceymiş. bu kadar futbol dinamiklerinden uzak denyolara cevap vermemek lazım ama inanan saflar çıkar diye yazalım. fenerbahçeli arkadaşım şu transferleri ne yapacaksın ozaman?:

şener özbayraklı: piyasa değeri 6 milyon euro iken 1 milyon 630 bin euro'ya fenerbahçe'ye transfer oldu: http://www.transfermarkt.com.tr/…fil/spieler/169873

volkan şen: piyasa değeri 6,5 milyon euro iken 2,5 milyon euro'ya fenerbahçe'ye transfer oldu: http://www.transfermarkt.com.tr/…ofil/spieler/56386

fernandao: piyasa değeri 6,5 milyon euro iken fenerbahçe'ye 3,4 milyon euro'ya transfer oldu: http://www.transfermarkt.com.tr/…ofil/spieler/83886

daha sayayım mı? mal.
  • 450.000 euro'nun nasıl bir anormallik içerdiğini anlamadığım transferdir.

orkan için ilk çıktığında milyon eurolar konuşuluyordu. kendisi sakatlandı ve istikrarsız bir performans gösterdi. beşiktaş ise şenol güneş ile birlikte birçok oyuncunun performansını arttıran bir takım konumunda. orkan'ın da sakatlık problemlerinin çözüldüğünü, ileride gelişim kaydedebileceğini, istikrar sorununu çözebileceğini düşünmüşler ki böyle bir transfer yapıyorlar.

bence iyi bir deneme. para verilecekse böyle isimlere verilsin.
  • açılın gerçek tarafsız geldi... (gerçekten de tarafsız bir ruh haliyle süper ligi takip eden başka bir adam yok sanırım) .

kusura bakmayın sayın fenerliler, inanılmaz çirkef bir haliniz var. şu sohbetinize dışardan bakınca rasyonel mantıkla hareket etmediğinizi, taraftargillik yaptığınızı söylemek zorundayım.

demba ba, ersan, atınç transferlerinde hiçbir anormallik yok.

ha bu arada saw transferinde de kanıtlanabilir bir hile yok.

orkan transferi de türkiye ligi için son derece normal bir transfer gibi duruyor. oyuncu gitmek istiyor, gaziantep'in paraya ihtiyacı var, 450 bin euro hiç fena para değil, kaldı ki, mevcut halde var mı başka o parayı verecek süper lig ekibi?

ama ertuğrul ve melih okutan transferinde çuvala sığmayan bir acayiplik var.

ha bunu aziz yıldırım yedirebilirse uefa'ya, helal olsun. gerçekten.

yedirebilir mi? bolusporun banka hesap hareketlerini bir süredir titiz bir muhasebeciyle çalışarak ayarladılarsa, mümkün.

yunanistan en az on yıl avrupa birliğini gerçekte mevcut olmayan milyarlarca euro ile aldattı. bu coğrafya bizans torunu. en üstten en alta herkes böyle. ben çirkin, gayri etik ve milleti aptal yerine koyma görüyorum bu tarz şark kurnazlıklarını, ama kitabına tam uydurup bir türk takımı, kendi mevcut parasını transfer için kullanabilir hale getirmiş, dünyanın da sonu değil bu.

şike gibi asla kabul edilemez çirkinliklerin yanında...
  • ulan beşiktaşı savunduracaksınız bize. bu fenerliler niye böyle lan. açık açık şike yaptıkları sezonda sturm graz maçımızı izletti bunların başkanlavı olacak mafya kılıklı adam. aynı sezon tff avrupadan men edilme pahasına fenerin arkasında durdu. bunlar ama cimbomda yapıyor, ama şöyle ama böyle diyerek kendilerini savunmaya kalktılar. mafya kılıklı için eylem yaptılar. elbette takımını o adamların elinden kurtarmak isteyen iyi niyetli fenerlileri tenzih ederim.

bakın daha bir kaç gün önce, boluspor tarihinin en büyük transfer harcamasının neredeyse 13 katına, geçen sezon toplamda 200 dakika resmi maçta oynamış bir kalecilerini aldı bunların. bir önceki sezon aynı oyuncu 3 türkiye kupası maçında toplam 250 dakika oynamış. bu adama boluspor gibi bir takım 1 milyon euro gibi bir rakamı veriyor. neymiş piyasası oymuş. aynı adamlar bizim musleraya 10 milyondan fazla etmez diyebiliyor. kaleci piyasası yüksek değil diyebiliyor. söyledikleri yanlıştır manasında demiyorum. oraya gelince gerçekçilik süper, kendilerine gelince iki sezonda toplam 5 resmi maçı anca doldurabilmiş adamın boluspor gibi bir takıma 1 milyon euroya gitmesi çok normal anasını satayım.

orkan çınar kimmiş peki diye bakayım dedim. geçen sene lig düşen takımda 15 maçta 550 dakika oynamış bir oyuncu ligde. verilen para gayet de makul. fikret orman dediğin adamın geçmişine bak hiç bir şey bilmiyorsan. haa bizim yağlı surat almaya kalksa 3 milyon euro verirdi en az, onda haklısın belki.

ben taraftarım arkadaş, partizan değil. takımım iyi yönetilsin, rakiplerim de iyi yönetilsin, iyi futbol oynansın bu ligde istiyorum. beşiktaş iyi işler yapıyor fikret orman başkanlığında. ben seviniyorum şahsen, çünkü beşiktaş bunu yapabiliyorsa bizim de başımızda adam gibi bir yönetim olsa biz daha alasını yaparız diye düşünüyorum. içine düştüğümüz bu girdaptan da kurtuluruz diyorum.

bir kez olsun şu başkanınıza ses çıkarın milletin yaptığı işlere bok atarak kendinizi aklamaya çalışacağınıza. azizsporlu musunuz yoksa fenerbahçeli mi ona karar verin önce. bak bizim taraftar kendi başarısızlığına kılıf aramıyor en azından. yönetim değişsin diye kıçımızı yırtıyoruz. çünkü başarılı olmak için başkalarının kötü olmasına ihtiyacımız olduğunu düşünmüyoruz çok şükür. şaibeli transferinizin imzalarının mürekkebi kurumamış daha, rakiplerinize bok atmaya çalışıyorsunuz. nasıl bir kafa bu anlamadım ki ben.
  • şikecileri kudurtmuş transfer. (bkz: kudurun)
  • entry girenleri görünce fenerbahçeye transfer oldu sandım.

tanım: basketbol izleye izleye futbola yabancılaşanların dolduğu başlık.
hesabın var mı? giriş yap