1. otobüs'te gerçekleşen genellikle fiziksel olan taciz uygulamalarına verilen isim.
  2. tacize uğrayan kişi sesini çıkarttığı zaman taciz eden ilk durakta iner ve otobüsteki diğer insanlardan -ki genelde yaşlı teyzeler ve amcalardan özellikle- çık çık çık sesleri yükselir. ama susar da tacize maruz kalmaya devam ederse o zaman kendisi inene kadar devam eder bu rezillik..
  3. şehirlerarası otobüs yolculuklarında dahi başınıza gelebilecek olay.
    eğer cam kenarında oturuyorsanız, kolunuzu cama dayamışsanız; arkadaki sapık şahıs kolunuza dokunmak suretiyle sizi taciz edebilir. tavsiyem siz de bir hışımla parmağına anahtarla bastırıp sıkıştırabilirsiniz. aman dikkat..
  4. bu sabah otobüste başıma gelen olay.

(bkz: ben erkeğim lan)

sabah 7:45'te işe gitmek üzere otobüse bindim. otobüs hınca hınç dolu 25 yaşlarında bir bayan tam önümde durdu, arkamı döndüm ama nasıl bir bana sorun inanılmaz kalabalık otobüs. neyse kız poposunu popoma dayadıkça dayıyor, hani hoşuma da gitmiyor değil. inerken kartvizitimi verdim e napıym a.q
  5. havasızlık sonrası hayal dünyasına geçiş anlarındaki insanların, mental olarak yaşadığı olaydır.
  6. bir erkek için, eğer bir otobüste hatun bir kişi size götünü dayıyorsa normal olmayan bir şeyler vardır, en nihayetinde hatun kişisi normal değildir (bunu yapan erkek olsaydı değişen bir şey olmayacaktı). üzerinde adınızın ve adresinizin olduğu bir kart vermeniz ise aklınızın sınırlarını zorladığınız anlamına gelebilir. mal mısınız lan. kurduğunuz hayal bile tiksinç.
  7. benim de yapmış olduğum bir davranış bozukluğu. diyorum çünkü yapmak zorunda kaldım. biz kadınlar icra edince bı tuhaf oluyor tabi. yapması da hiç zevkli değil. bundan hoslanan gerizekalilara tükürmek istiyorum. yine de cinselliğin, sapkinca ve hastalıklı olarak yoldan çıkmışligi yüzünden, eylemimden hiç pişman değilim.

neyse sadede geleyim de hayal gücünüzü daha fazla zorlamayın:

sene 2012, mevsim kıs , mekan otobüsün en arka koltuğu* .

neyse mekan çok kalabalıktı. bı vize sınavı olsa gerek, çıkmışim, eve gitme hayalleriyle yasıyorum. bı tane bebe bindi.*
    geldi, götünü dondü şerefsiz resmen diz kapağıma abandi. önünde boşluk da var ama gitmiyor, yer yok başka, hayır ayağa kalksam desem değil düşmek, iğne atamazsın. bir bu adamın az daha one kayıp beni rahatsız etmeyeceği kadar alan var, o da kullanmıyor fırsatı.

bacağımı çekiyorum ama nereye kadar. bı yol bulmam lazım, adamın kalcasiyla benim diz kapağı pek içli dışli...

nike bı çantam varçok severim bı de ucuzluktan almisim ki altında mukavva olan büyük bı çanta...üstten bunu kivirmaya başladım. değişik bı şey oldu.fırsat geldi, otobüs zipladi bı, çantayı şahsın kalçasına doğru kuvvetle ittim. amacım onu araya sıkıştırıp kendimi kalça belasından korumaktı.

bu genc belden aşağısını one doğru öyle bı savurdu ki...
    istemsiz taciz kurbanı olmuştu. o ruzgarla ileri savruldu ve ilerdeki demire kedi gibi sarıldı.

ben mı?
    gidene kadar diz kapağım çok rahatti.

genc irisi mi?
    tutundugu demirle ask yaşadı.

çanta mı?

iyi ya bı şeyi yok.

bunları niye mı yazdım?

hiç bir taciz yanınıza kalmayacaktır.

misilleme* kısmı hariç*

otobüste taciz hakkında bilgi verin