• yasak olmasa da, görgüsüzlük alametidir. görgü, bilindiği üzere tanımadığı insanlara da saygı duymayı barındırır içinde. tanımadığı onca insanın kişisel alanına tecavüz etmek, hem de kendi kişisel alanını onlarla paylaşmak olsa olsa görgüsüz birinin gerçekleştireceği bir davranıştır.

sessizce konuşup hızlıca kapatmaya çalışan kişileri tabii ki tenzih ederek konuşuyorum.
  • 'araç içerisinde yüksek sesle ve uzun süreli telefonla konuşmak yasaktır'
    akyarlar turgutreis minibüsünde asılıydı.

bütün toplu taşımalarda boynuma asıp gezmek istiyorum.

yaygınlaşsın. heryere asılsın. kamu spotu yapılsın. olmadı insanlar dövülsün. hiç sesimi çıkarmam.
  • kitap okuduğumu gördüğü halde ağzımın dibinde konuşan dayıya kardeşimi arayıp bağıra bağıra konuşarak verdiğim ayarı aklıma getirtti.
  • konuşmaya göre uyarılacak eylemdir. leş gibi ter kokan adama da laf edilir, ses telleri kokan adama da laf edilir. 2 dk. konuşup kapatandan rahatsız olunmuyor zaten, bütün hayatını gazeteye röportaj verir gibi anlatanlardan ya da sesini ayarlayamayan barzolardan rahatsız olunuyor. ben de kalkıp şarkı söyleyeyim o zaman. biri de fıkra anlatsın. sırayla herkes herkesin huzurunu hiç etsin. o zaman ben de paşayım, siz de paşasınız. hepimiz paşayız.
  • tüm otobüsün pür dikkat kendisini dinlediğinin farkında olup olmadığını merak ettiğim insan
  • dünyanın en saygısızca hareketidir.

acil değilse muhabbet etmemek gerekir. insanlar sizin konuşmalarınızı dinlemek zorunda değil. herkese uymak zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız. belki otobüste o an kafa ağrısı çeken var.

bunun bir seviye üstü otobüste bağıra bağıra pubg oynayan turşudur ama ona girmek hiç istemiyorum.
  • yasak olmayan herşeyi normal sananları gösteren turnusol başlığıdır.
    evet yapılmaması gereken herşeye "yasak" denmediğinde bunu özgürce yapacağın anlamına gelmez akıl küpü.
    senin 45 dakikalık yol boyunca, oparetörünün sana verdiği bedava dakikları kullanarak masaya koyduğun çatalı yıkadığın deterjanı aldığın mağazadaki kasiyer kız hakkında anlattıkları tüm otobüs dinliyorsak, bunda bir sorun vardır değil mi?

geçen benzeri durumu yaşadım. sinirlenmemek, kavga etmemek adına gittim arkaya oturdum. amca dediki "dilini siktiğimin bebesinin anasının seceresine kadar öğrendim te burdan, iyi dayandın yeğenim" dedi. ha işte. yüksek sesle konuşuyorsunuzya, bağıra bağıra ya da bitmiyorsa konuşmanız, aha bu amca gibi içimizdekiler. bilin.
  • otobüs mola verdiği halde dışarı çıkmayıp telefonla bağıra bağıra konusan bir ucube ile aynı ortamda yolculuk yapmaktayım. kardeşinin lise tercihlerinden arkadaşının düğününe oradan eniştesinin ölümüne her şeyi bağıra bağıra anlatıyor cibiliyetini s.. ulan biz senin tüm şecereni hatta çaya kaç şeker attığını öğrenmek zorunda mıyız. amk orta doğuluları ya.
  • bunu yapan net orospuçocuğudur! dahası ses açık video izleyen, oyun oynayan özetle aynı ortamı paylaştığı kişiye bu şekilde saygısızlıkta bulunanlar cahil, ilkel orospuçocuklarıdır! amk yabanileri.
  • sorun değildir. sesinin volümünde bir sıkıntı yoksa kimse bir şey diyemez kimse kusura bakmasın. sanki dünyanın en medeni yeri otobüs, müthiş bir konfor içinde seyahat ediyoruz da çıt çıkmayan otobüste birinin konuşması rahatsız ediyor herkesi. ayrıca bunun yanındaki biriyle konuşmaktan da bir farkı yok. o yasak mı? değil. madem insanların birbirine saygı duymasını bekliyoruz, insanın konuşma hakkına niye saygı duymuyoruz ya? nasıl ki leş gibi ter kokan adama laf edemiyorum, kimse de 10 dakika süren telefon konuşmama laf etmemeli.
hesabın var mı? giriş yap