• ''benim babam hala çalışıyor. babamın sabah erken kalkıp işe gitmesi bana koyuyor.'' demişsin ya güzel kardeşim. 2006 yılında barcelona'nın kaptanı puyol'un babası öğleden sonra nerede olur? el corte ıngles'de alışverişte? marbella'da golf mü oynar? dünya turundadır; tokyo'ya az önce mi inmiştir? lebiderya evinde, dizlerinde battaniye; kitap mı okur? diagonal'de yürüyüşe mi çıkmıştır? şehir kulübünde briç masasında ayakları mı uyuşmuştur? barcelona kaptanının babası öğleden sonra nerede olur? oğlu deportivo la coruna maçı için el prat'dan takımla havalandığında bir iş makinesinin üzerinde de olurmuş. 56 yaşındaymış. iş kazası. puyol, la coruna'ya indiğinde "baban öldü" demişler. barcelona'ya 200 km uzaklıkta puyol ve kardeşi putxi'nin doğup büyüdüğü yerde. babalar hep ölür. milyon dolarların da olsa ölür... sen oturup o kadar milyon kazanırken hala babam çalışıyor ve bu bana koyuyor diyorsan, kusura bakma ama güzel kardeşim, biz yaşamayalım geberip gidelim. aceto balsamico'ya saygılar.
  • arkadaşlar bazı oyuncular vardır. koşmazlar, çok hareketli değillerdir hatta yavaş oyunculardır ama öyle paslar verirler, öyle şutlar atarlar ki deli dana gibi koşan adamlardan 4 kat fazla iş yaparlar.

ha işte bu onlardan değil.

bu sadece şişman.
  • --- spoiler ---

fenerbahçe'deki performansını beğenmeyebilirsiniz, milli takım performansı sizi tatmin etmeyebilir hatta belki futbolunu hiçbir zaman üst seviyeye taşıyamayabilir
    --- spoiler ---

o zaman milli takımda ne işi var amk.
  • halk tv'ye göre büyük ihtimalle chp ile anlaşmış futbolcu.
  • abi herkes kilo verse demiş. alakası yok kilo artık ozan'ın alamet-i farikasıdır. kilo versin şu performansının yarısını gösteremez. o bıngıl bıngıl vücudu sayesinde gelene geçene koyuyor omuzu, vuran kendisi düşüyor. ayrıca havadan gelen toplar löp diye göğsüne yapışıyor. zayıf olsa o top öyle durur mu? götü de büyük olduğu için topu saklarken rakibini gotuyle ekarte ediyor. lütfen artık şu adama kilo versin demeyin. ben artik ozan'in böyle çok daha iyi olduğuna kani oldum. *
  • fenerbahçe'mizin yeni transferi.

yazmayacaktım, okuyup okuyup gülüyordum ama galatasaraylı bir arkadaşın galatasaray - fenerbahçe kıyasını görünce tutamadım kendimi.

fenerbahçe ortalama forma satışında avrupa'nın en iyi 13. kulübü*, yıllık ortalama 325.000 forma ile. bugüne kadar galatasaray'ın fenerbahçe'den daha çok forma sattığı tek sezon oldu, o da 2012-2013. galatasaray o sezon 450.000 forma sattı (resmi rakamlara göre türkiye rekorudur), fenerbahçe de 425.000 forma sattı.

kombineye gelince, fenerbahçe geçtiğimiz sezona kadar her maçını dolu tribünlere karşı oynadı. inanmayan açsın maç özetlerini izlesin. erkeklerin giremediği maçta 40.000 kadın izledi maçı, yine de boş kalmadı tribün. geçtiğimiz sezon da fenerbahçe passolig'e 11. hafta eskişehirspor maçında geçti, o maça kadar tribünde sadece kombine sahipleri ve dernek bağlantılı kişiler vardı. ortalamayı dibe çeken şey buydu, ligin 1/3'ünde kombinesi olmayan taraftar maça giremedi.

fenerium'un kârı ile gs store'un kârını karşılaştırmak zaten abesle iştigal, bu konuya hiç değinmiyorum.

2012-2013 sezonunda avrupa ligi'nde oynadığımız yarı final görmezden gelinmiş, olsun. ödül parası olarak fenerbahçe geride, doğru. ancak burada muhattabın fenerbahçe değil para ödülü olarak fenerbahçe'nin 4 katı para kazanmış galatasaray. şampiyonlar ligi'ne direkt katılan, 4 sezonun 3'ünde şampiyon olan galatasaray transfer yapamıyor, parası yetmiyor. git kendi takımını sorgula kardeşim, para nereye gitti diye sor. yıllardır avrupa'da görünmeyen fenerbahçe yandex'le 4 milyon euro karşılığında anlaşırken, galatasaray geçtiğimiz sezon 4 milyon dolar veren huawei'den başka sponsor bulamıyor (kur farkını göz önünde bulundurun).

fenerbahçe stat isim hakkını 90 milyon dolara sattı, galatasaray türk telekoma 66 milyon dolara sattı. dolar bugün yani fenerbahçe'nin sözleşme imzaladığı zamanda neredeyse 3 tl, galatasaray türk telekom'la anlaştığında 1,6 tl'ydi. transferin ana gelir kaynağı da bu sponsorluk zaten. aradaki farka bakın.

sen fenerbahçe'nin parasının derdine düşeceğine kendi takımına bak güzel kardeşim, boşver fenerbahçe'yi. finansal fair play yetkilileri hafta sonu galatasaray'a 1 sene daha süre tanımazsa seneye avrupa'ya gidemeyeceksin, onun derdine düş, boşver fenerbahçe'yi şimdi.

ozan tufan oynayamaz, yedek kalır, kulübede bekler diyenleri de gülerek izliyorum. çalışsın, alsın o formayı. kendi sınırlarını zorlasın, elinden gelenin en iyisini yapsın zaten 11'e rahatlıkla girer.
  • benfica'ya yuklu bir bonservisle hakikaten transfer olursa demek ki bu yasadigimiz evren, ahmet bulut'un surekli add manager yapabildigi bir fm oyunu.

zamanin otesinden gelen edit: aralik 2019 itibariyle en iyi turk merkez orta saha oyuncusuna evrildi, benfica kopegi olsun...
  • ibrahim toraman kimine göre iyi kimine göre vasat bir stoperdir.

lakin ibrahim toraman'ın ibrahim toraman olduğu sezonlar milli takımda servet çetin, hüseyin cimşir gibi hala futbolcu olduğu tartışılacak stoper ve ön liberolar forma şansı bulurken ibrahim toraman milli bile olamıyordu.

bu bir kalsın..

fahri tatan - çaykur rizespor
    baki mercimek - gençlerbirliği

bu iki futbolcu ise anadolu takımlarında oynarken gelişim göstermiş ve milli takıma kadar yükselmiştir.

gel gelelim ki transfer zamanı bu iki oyuncu beşiktaş ile anlaşmaya varınca fatih terim devreye giriyor ve milli takım kariyerinizi riske atmayın ve galatasaray'a gelin diye baki mercimek ve fahri tatan'ı arıyor.

ikisi de olumsuz cevap veriyor ve beşiktaş ile anlaşıyor.
    ve milli formayı beşiktaş forması giyerken bir daha göremiyorlar.

aynı durum toraman transferi yaşanırken de vuku buluyor diyip toraman konusunu buraya bağlayalım.

örneklerimi beşiktaşlı olduğum ve camia ile ilişkileri olan biri olarak ibrahim toraman ve fahri tatan olaylarını rivayeten, mercimek olayını bir fiil şahit olarak duyduğumu belirtirim.

şimdi ülkemizde menajercilik oynayan fatih terim dün ozan tufan'ı arayıp;

- gelişmelerden haberim var şenol hoca ve beşiktaş'a yakınsın. şampiyonlar ligi ve milli takım kariyerini bir düşün diyerek üstü kapalı ozan tufan'ı galatasaray'a gitmezse tehdit etti mi?
    milli takım kapılarını kapatma kozunu oynadı mı?

ozan tufan gencecik delikanlı ve kariyerinin başında. bunu o hiç bir zaman açıklayamayacak.

ama sevgili fatih terim türk futbolunun yakasından düşerse bir gün benim tanıdığım ozan tufan bunu birgün biryerde açıklar.

çünkü inanılmaz rahatsız oldu.
    inşallah senin için hayırlısı ne ise o olur kardeşim ozan tufan..
  • olacakları madde madde yazıyorum;

ozan çıkacağı ilk 2-3 maçta çok tempolu ve kuvvetli görünecek. sosyal medyada ozan güzellemeleri yapılacak.

sonra takımdaki 3-5 oyuncu ile yakın arkadaşlık kurup, imam-cemaat misali mactan maça performansı düşecek.

ılk derbi maçında olay çıkarıp, gol atacak. sonrasında yine sosyal medya güzellemeleri, "biz senden razıyız ozan" paylaşımları.

sonrasında ozan günden günde kilo almaya başlayacak, yaz kampına 150 kilo gelip, koşacak mecali kalmayacak. bu sefer de keşke watforda 7 milyona iteleseydik denilecek.

asla sekmez.
hesabın var mı? giriş yap