• bal* efsanesi dehşet neşetin son perdesini oynadığı izmir'in sasalı köyündedir bu okul. dehsetin benim gibi 2000 mezunu fm*çilerin sınıf rehber hocası olmasıda cabasıdır. simdilerde neset hocanın showları özel bir dersanede devam ediyormuş.

sonradan gelen edit: show demişm ama dersleri çok renkli geçtiği için böyle yazdım yoksa dehset neşet hocamıza saygımız sonsuz.
  • önder esen'in, özel ege lisesi'nin sahibi olan eraslan ailesi'ne devrettiğini açıkladığı okul.
  • okuduğum yıllarda * yolları da pek düzgün olmadığından izmir hatay'dan varması bir saati bulan, yine de her gün yolları çekmeme değmiş, annemin orada öğretmen olmasından dolayı burslu okuma şansını bulduğum bir çok üniversiteden çok daha büyük ve kapsamlı bir yerleşim alanına sahip enfes okul.
    esen grubu'nun sahibi olduğu dönemlerde hedef kreşten üniversiteye kadar eğitim-öğretimdi *. on sene önce ayrıldığımda her tarafa dikilmiş ağaçlar boyunuzu anca geçiyordu. binalar da en fazla üç katlı olduğu için şimdilerde muhtemelen uzaktan orada bir okul olduğu dahi anlaşılamıyordur. liseden çok ortaokul yıllarımı özlememin sebebidir ne var ki o günlerden sadece bir dost kalması üzücüdür *.
    (bkz: sözlükte geçmişi yadetmek)
  • okul yolu ve cevresi bisikletle turlamak icin son derece elverislidir. nitekim izmir bisiklet sevenler dernegi bu guzergahda sik sik gezi duzenler. okulu gecip devam ettiginizde izmir kus cennetine dogru yol alirsiniz. sasali koyunun cok yakininda bulunur ve kocaman kocaman agaclarla bezeli bir bahcesi vardir.
  • her 2-3 senede bir ogretmen kadrosunu degistirip okulun yas ortalamasını dusuren, mezun ogrecilerini iceri almamak icin guvenliklere binbir takla attirtan okul.
  • herkes lisede okuldan kacma anilarini anlatirken cakabeyden mezun olanlarin pek anlatacagi birsey yoktur. zira okul kilometrelerce pamuk tarlalari icindedir. (ben mezun olmadan once oyleydi yani) okuldan kacmaya kalkarsaniz bir shawshank redemption remake i ile karsilasirsiniz.
  • sahiplerinin değişmesinden sonra inanılmaz bir ilerleme kaydeden özel okul. yeri itibari ile biraz şehir dışı kalıyor fakat gerek okulun fiziksel yapısı gerekse eğitimdeki kalitesi hakikaten mükemmel. bir dönem gerçekten kötü bir hal almıştı fakat şuan için izmir'in sayılı okullarındandır.
  • okulun son sahipleri gerçekten idealist insanlar. eski hali ile şimdiki hali karşılaştırılınca gerçekten evrim geçirmiş gibi duruyor. yabancı dil eğitimi tek kelime ile mükemmel. okulun fiziki yapısı olsun idari yapısı olsun harika. son yıllarda izmir'in sayılı okullarından biri haline geldi.
  • ortayı tutturamamış okul. önceden çok gevşekti şimdi ise çok sıkı.
  • ilkokulun bir kısmını okuduğum okulum.
    sabahları çakabey marşı okurduk. bir bedenci vardı, şapka filan takan; ismi ali hoca diye kalmış aklımda. sene 97 filan olması lazım.

ingilizce dersleri seviyelerine göre sınıflara ayrılmıştı. seviye belirleme sınavında aldığınız puana göre ingilizce derslerinde sınıflar değişirdi. bir de fazladan ingilizce işlerdik. 4. sınıfa giderken haftada 10-15 saat arası ingilizce görürdük. programda ''resim dersi'' yazardı, biz ingilizce dersini gördüğümüz sınıfa doğru göç ederdik.

etrafında pamuk tarlaları vardır. bahçede büyük bir palmiye. yemekhane deki yemekler fena değildi benim zamanımda. kapalı spor salonunda basket takımımızın antrenmanlarını yapardık.

bahçede çeşmeler vardı.

valla güzel günlerdi.
hesabın var mı? giriş yap