• amazon'un "kolay gelsin" isimli hizmetidir.
  • firmadan ziyade subeye gore degisen kargo sirketidir. bazi subeler cok iyi calisip takdir toplarken, bazilari bol bol kufur yemektedir...
  • az önce kargo iadesi için 3 kargo şubesi gezdim olanları aktarayım.

yurtiçi kargo:
    sabah 9'a 5 kala yurtiçi kargo şubesi önündeydim bir önceki gün kota doldu bahanesiyle iade almadılar. yarım saat kadar sırada bekledikten sonra iade alamadıklarını söylediler. içerde kavga başladı çıktım.

sürat kargo:
    herhangi bir sıra yoktu direk iadeyi teslim aldılar.

aras kargo:
    yurtiçiyle aynı sayıda sıra vardı fakat sıra 2-3 kat daha hızlı ilerledi ve iadeyi sorunsuz teslim aldılar.
  • reklam meklam yok her kötü şeyi buraya yazıyorsunuz. birazda iyi şeyleri yazalım. yurtiçi kargo şuan türkiyedeki kargo firmaları arasından en iyisidir. sürat, mng, ups vs.
    firmaları, benim gibi sürekli kargo gönderimi yapan arkadaşlar bilir ki normal zamanlarda bile rezil firmalardır. yurtiçi kargo diğerlerinden 2-3 kat fazla kargo taşımasına rağmen diğerleri gibi dökülmemiştir.
  • aras kargo. herhangi bir sey almadigim halde dun supriz yapip teslimata geldiler ve sayelerinde yeni bir pantolonum oldu. o yuzden pandemi surecini cok iyi yonetiyorlar diyebilirim. ben kalp aras.

*yalniz basligi acan ki'yi ayirmayaydi iyiydi
  • kesinlikle yurtiçi kargo'dur. çalışanlarının güler yüzlü ve kolaylık sağlama amaçlı olması da cabasıdır.
  • ups
  • (bkz: ups)

en kötüsü ise tartismasiz sürat kargodur. evime 500 m mesafedeki şubeden kargoyu 9 günde getirdiler, gidip almak isteyince de teslim etmediler. bravo valla bu kadar kötü olmak da beceri ister
  • benim yaşadığım yerde kesinlikle yurt içi kargodur. dağıtımcı bir çocuk var, hatta 40 yaşlarında son derece kibar bir adam. salgın boyunca neredeyse 10 defa evime paket getirdi. yüzünde hep tebessüm ve nezaket vardı. hemen hemen herkesin evinde yattığı günlerde bu adam kapı kapı dolaşıp kimine tırnak makası, kimine sabun, kimine terlik getiriyordu. aldığı para ne kadardır? belki 2500 lira.

aras'la sorunlar yaşadım, mng gel kendin al dedi, sürat toptan şubeyi kapattı paketler de içeride. ama yurt içi bir gün dahi magdur etmedi. bu süreçte sağlık çalısanları, polisler ve kargo kuryeleri dinlenmedi, evde yatmadı. haklarını yemeyelim.

bir iki kilo tatlı paketletip o beyefendiye gidip takdim edeceğim şubede. hep kalitesizliği, üç kagıtçılığı, rezillikleri konuşuyoruz peki işini iyi yapanları da takdir etmesini biliyor muyuz?
hesabın var mı? giriş yap