• paranın miktarına bağlıdır. 5 10 bin lira olan bir şeyi bulursam ben de sahibini ararım. muhtemelen bir amaç uğruna çekilmiştir kart borcu ödemek vs gibi. ama bi çanta dolusu olacak, içinde yüzbinlerce tl dolar falan olacak, siksen teslim etmem. zaten öyle bi çanta taşıyan ve unutan adamın bu paraya ihtiyacı yoktur. ayrıca hangi kul olduğu bile belli değil ne kul hakkı amk?
  • (bkz: dolap beygiri)
  • yozlaşmış dünyada çok karizma hareket. keşke başıma gelse, şöyle yüklü miktarda para bulunan bir çantayı yolda bulsam da sonra gidip emniyete teslim etsem, sahibi gelip alsa ve bana teşekkür için içinden yüklü bir miktar para teklif etse, ben de almayarak "herkes aynı şeyi yapardı..." deyip arkama bakmadan çıkıp gitsem. karizmanın dibine vurmak için birkaç milyon lira değerinde döviz bulunan bir çanta kafi.
  • her yerleşim yerinde g..tümüze varıncaya kadar izleyen kamera sistemi var. siz teslim etmek istemeseniz bile sosyal medya sizi rezil edecek ve ipliğiniz pazara çıkacaktır. işte tam da bu yüzden teslim ediliyor o para dolu çantalar. yoksa hodri meydan; dağ başında bırakın para dolu çantanızı bakalım teslim eden oluyor mu.
  • o çantanın bizde olduğu güvenlik kamerası kayıtlarından anlaşılır. iyilikten olmasa bile göte gelmemek için teslim eder çoğu kişi.
  • sanırım tanrı, o çantayı sahibine iade etmeyeceğim için bana vermiyor. borcun içindeyim, borç kapatmam lazım hacı.
  • o paranın sahibine ulaştırılacağına olan güvenim sıfır olduğu için asla yapmayacağım hareket
  • yatırım için döviz yapan bir adamın para bulması o parayı alsaydı eşi dostu daha çok olacak başı daha çok agrıyacaktı helal olsun dedirtmiştir gerçekten
hesabın var mı? giriş yap