• ing. ks. parameter
    bazı callback fonksyonlarında ve html formlarında geçen parametrelerin adı
  • genel olarak işleyişi şu şekilde: internet sitesindeki başvuru formunun doldurulması ve sözleşmenin onaylanması ile param kart adıyla kullanıcılara sanal kart ve hesap tanımlanıyor. param hesabınıza kredi kartı aracılığıyla belirli bir komisyon karşılığında ya da banka havalesi/eftsi ile komisyonsuz olarak para yüklüyorsunuz. hesabınızdaki tutarı üç ya da beş yerde harcama imkanına sahipsiniz, bir de faturalarınızı ödeyebilirsiniz. param kartlar arasında 7 gün 24 saat para transferi yapabiliyorsunuz. tek avantajı o gibi. yerli paypal yapmaya çalışmışlar zannediyorum ama sadece türkiye içinde işlem yapılabiliyor ve kullanıcı sayısı sadece 300.000. bunların yarısı da avukat ve adalet çalışanları. yurtdışında yaşayan birisine yurtdışında parasına erişebileceği şekilde para gönderimi yapamıyorsunuz. insan bankalar aracılığıyla zaten yapabildikleri işlemleri neden burdan yapmak istesinler gerçekten merak konusu. kısaca, mevcut ödeme sistemi ekosistemine hiçbir inovasyon getirmeyen bir nane.

opet'ten otobilim kampanyası varmış diye aldım. başka da bir halta yarayacağını düşünmüyorum.

http://www.param.com.tr/
  • kendinize ait bir sanal kredi kartıyla yaptığınız yüklemeyi kabul etmekle birlikte hesabınıza geçirmeyen, yani bu parayı almakla birlikte size kullandırmayan, telefon edildiğinde "işleminiz incelemeye alınmıştır, kredi kartınızın fotoğrafını çekip gönderin, bık bık bık" cevabının verilmesini çağrı merkezi çalışanlarına emretmiş olan bir kurumdur.
  • banka puanlarını kullanmak için muazzam bir oluşum. malum, maxipuan'lar hiçbir internet sitesinde kullanılamıyor. kartımda olan parayı % 3 komisyon karşılığında param hesabına attım ve gittigidiyor'dan alışverişimi yaptım. keşke önceden haberim olsaydı böyle bir şeyin varlığından.
  • aylik hizmet ucreti almayan on odemeli kart. cok memnunum.
  • dünyanın en yavaş işleyen dijital bankacılık sistemi olarak tanımlanabilir. eft günlerce yapılmaz, iptal etmek istersin günlerce kendi kontrol süreçleri adı altında beklettikleri parayı hesap bakiyesine yansıtmazlar. uzun lafın kısası beş para etmez bir sistem.
  • ön ödemeli kart sunan sistem.

web sitesi inanılmaz yavaş. android uygulaması hatalarla dolu. canlı desteğe "genel" bir soru sordum benden telefonuma gelen kodu vermemi istedi.

ayrıca eft yapılırken 5 tl komisyon 4 tl işlem ücreti alıyor. eft süresi de çok uzun. tavsiye etmiyorum.
  • öncelikle belirteyim kesinlikle ama kesinlikle uzak durun.

sisteme kayıtlı cep telefonu numaranız rastgele ve bilginiz dışında değiştiriliyor. destek almaya çalıştığınız operatör sadece son 3 karakteri gösterilen numaranın gizlenen kısmını söylemeden işlem yapamayacağını söylüyor. işlem yapamıyorsunuz. siteleri kafasına göre 404 hatası veriyor. elinizdeki kartla sistemde görünen kart numaraları tutmuyor. çok fırın ekmek yemeleri gerek çok.
  • yazılımcıların ne idüğü belirsiz fonksiyon parametrelerine verdikleri isimdir. birden fazla parametre gelebilecekse params yazıldığı da olur. fakat çoğu zaman üşenip prm yazıp geçerim.
hesabın var mı? giriş yap